Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Domal1983

Składam komputer proszę o pomoc...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam juz sporo czasu upłynęło od czasu jak interesowałem się grami i komputerami..... Na dzień dzisiejszy chce złożyć komputer dla syna głównie do gier ale nie tych najnowszych $$$. Z tego co wiem chce pograć w fortnite ale laptop nam tego nie pociągnie. Znajomy sprzedaje płytę główną i zastanawiam się czy warto ja kupić asus z97 pro gamer cena ~150 zł ktoś podpowie czy warta ceny i co do niej włożyć. ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm nie mam jakiejs kwoty nie jestem w temacie a raczej jestem z 6 lat w stecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie zostanę zhejtowany przez PCLabowych bywalców-ekspertów, ale jeżeli nie jesteś pewien ile chcesz wydać to polecam zerknąć na tę stronę:

 

https://techlipton.pl/polecane-zestawy-komputerowe/

 

Przejedź niżej i znajdziesz wiele ciekawych opcji w rożnych przedziałach cenowych. Zestaw za 2000zł wystarczy aby Fortnite nie zacinał się podczas gry, ale jest on raczej podstawowy i jak syn podrośnie to może mu on nie wystarczać.

 

Jeżeli jesteś gotów dopłacić trochę więcej, to polecam zestaw za 3600zł, który moim zdaniem wystarczy na długie lata. Ponadto, jeżeli nie zamierzacie instalować na tym komputerze wielu programów ani przechowywać mnóstwa plików, to możesz kupić sam nośnik SSD - o pojemności np. 240GB, a gdy stanieją to w przyszłości dołożyć więcej. Zwykły dysk twardy o dużej pojemności np. 1000GB można kupić w niskiej cenie, ale będzie on o wiele wolniejszy od SSD - więc warto kupić choćby 120GB tego drugiego, aby postawić na nim system. Znacznie skraca to czas uruchamiania komputera.

 

Zajrzyj też na obecną promocję w x-komie, gdzie można obecnie znaleźć podzespoły w naprawdę uczciwej cenie - przykładowo, obecnie GTX 1060 z 6GB pamięci można znaleźć tam za 1200zł, podczas gdy w innych sklepach kosztuje nawet 1500zł.

https://inspiracje.x-kom.pl/tydzien-komponentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki przegladne te strony dodam ze komp nie koniecznie musi byc nowy.... Za moich czasow mialem grafike gtx 265 lub gtx 285 i to byla mega grafika dzis to staroc hehe technika goni do przodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego dokładnie tak jak jest w rozpisce, ale w kwestii płyt głównych i procesorów proponuję trzymać się następujących schematów:

 

a) Płyta z "H110" w nazwie i procesor G4560 - bardzo tani zestaw (około 400zł), z przyzwoitą wydajnością.

 

b) Płyta "B360" lub "Z370", a do tego procesor i5-8400 - trochę droższy zestaw, ale o świetnej wydajności. Kupienie płytki z "Z"-ką pozwoli w przyszłości wymienić procesor na i7-8700K, wtedy nie trzeba będzie wymieniać całego komputera gdy zacznie brakować mocy

 

Nie kupuj płyt Z270 ani B250 bo to pułapka. Nie ważne jaki wstawisz procesor 7 generacji (lub wcześniejszej), wydajność będzie niższa niż i5-8400, a prawdopodobnie wyjdzie cię to drożej.

 

Ponadto:

 

RAM najlepiej kupić 2x4GB. Mniej nie wystarczy do grania, a więcej nie potrzeba. Taktowanie 2400MHz lub 2666MHz.

 

Na zasilaczu się nie oszczędza. Unikaj modeli kosztujących mniej niż 180-200zł, bo tyle kosztuje solidna konstrukcja.

 

 

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie bym proponował.

 

Czwarta generacja core nie jest zła, ale to już trochę staroć. Do starej płytki musiałbyś dokupić stary procesor, bo nowe nie są kompatybilne. O starych ramach nie wspominam. Szansa, że coś się popsuje, jest całkiem spora. W dodatku nie wiadomo, czy kilkuletni sprzęt będzie ze wszystkim poprawnie współpracował.

 

Moim zdaniem lepiej dołożyć do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...