Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

buzk4

Jaki laptop pod monitor 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy laptopa nie miałem, średnio się orientuje w tym temacie więc zwracam się do was z pytaniem: Jaki laptop wziąć aby podłączony pod monitor 144hz 24” można było pograć w powyżej 100fps w gry z wymaganiami jak World of Tanks?

Wiem że laptopy nie są do grania nawet te dla graczy, ale nie mam więcej możliwości korzystania z PC i muszę przesiąść się na komputer przenośny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra nie jest zbyt wymagająca, zależy jaki masz budżet lecz w tej cenie możesz dostać laptop z monitorem z takim odświeżaniem.

MSI GP72 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1050Ti 120Hz 4 379 zł.

Matryca 120 Hz, pełny procesor 7 generacji i7, przyzwoite wykonanie, lekka jak na swoją klasę konstrukcja, dwa dyski wewnątrz laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że są już laptopy z odświeżaniem 120hz. W takim razie może po prostu sprzedam PC na części i dorzuce do konkretnego laptopa Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podaj budżet oraz gry w które chciałbyś grać (prócz WoT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor taki jak w sygnaturce ( 144hz,g-sync ) i czy da radę go wykorzystać z laptopem jakoś? Czy podłączając go do lapka monitor będzie wyświetlał 144 lub chociaż 120hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał znaleźć model z display portem wyprowadzonym bezpośrednio z dedykowanego GPU, w przypadku portu obsługiwanego przez integrę może obcinać do 100/120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to takie rzadkie w laptopach aby znaleźć z wyprowadzonym Display portem? Podajcie jakieś 15” laptopy do 5tys z tym portem. Nie potrzebuję już matrycy 120hz bo wykorzystam do sporadycznego grania monitor. Dobrze jak by był win 7 albo 10, oraz dysk SSD ( podstawa ). Jeżeli SSD 500gb cenowo wychodzi lepiej niż HDD + SSD to wystarczy 500gb SSD ( Nigdy nie zapełniłem na PC 500gb )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Displayport już jest praktycznie obecny w konstrukcjach od 5 tyś w górę, problem jest inny, większość laptopów nawet DTR, ma integrę, która jest masterem i odpowiada za wyświetlacz oraz złącza obrazowe, karta dedykowana działa obok i wysyła obraz do integry, w tym przypadku możliwości są ograniczone integrą która może obciąć odświeżanie do poziomu 120/100Hz, w droższych konstrukcjach albo integra jest martwa i całością zajmuje się dedyk, albo działają obydwie, ale są dwa porty DP w którym jeden z nich jest przypięty do dedykowanej karty aby móc wykorzystać maksymalne możliwości monitora, w tym też technologie G-Sync/Freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując - nie zmieniaj PC na laptopa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji. Przeprowadzilem sie i dziecko małe w domu wiec nie mam warunkow i czasu na siedzenie przed komputerem. Dlatego „ musze „ przesiasc się na mobilny i zwinny laptopik? PC już do sprzedania stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wyróżnić tu dwa rozwiązania:

1.MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB+256/Win10X GTX1060 IPS

Laptop z matową matrycą FHD IPS, procesorem i7-7700HQ, dwoma dyskami oraz GTX'em 1060 6GB. MSI posiada mini DP. 

2. Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/240+1000/Win10 GTX1060

W tym wypadku nie ma portu DP, ale jest za to Thunderbolt 3, poprzez który można przesyłać obraz. W tym laptopie mamy procesor i5 8300H (4-ry rdzenie i osiem wątków),  GTX'a 1060 6GB-w wersji Max-Q (nieco wolniejszy od pełnych GTX'ów) oraz dwa dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...