Forum PCLab.pl: Pasta NZXT Kraken X62 v.2 i obudowa SilentiumPC - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pasta NZXT Kraken X62 v.2 i obudowa SilentiumPC Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   ThogPL 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Czerwiec 2018 - 18:19

Witam,

Mam dwa pytania. Mam zamiar zamówić chłodzenie dla procesora i7 8700K NZXT Kraken X62 v.2 i przeczytałem w paru miejscach że pasta termoprzewodząca jest średniej jakości. Czy od razu kupić jakąś inną pastę i wymienić standardową? Jeśli tak, to jaką polecacie? (procesor po skalpie)
Czy w obudowie SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB zmieści się na topie NZXT Kraken X62 v.2? Czy pamięci ram nie będą przeszkadzać (G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   g1gaming10 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 18 Czerwiec 2018 - 17:21

Co do pasty to ja używam Thermal Grizzly Kryonaut i jestem zadowolony
Jeśli chodzi o obudowę to musisz sobie sam zmierzyć chłodnica krakena X62 jest 280mm ale fizycznie zajmuje 315mm. Ja mam aquariusa x70w od silentium pc i na stronie producenta jest niby napisane że na górę wchodzi chłodnica 280mm ale po zmierzeniu okazało się że miejsca jest tam tylko na same wentyle 2x140mm więc cała chłodnica nie wejdzie i musiałem zamontować ją na froncie. Co do ramu to nie wiem jaką masz płytę główną ale z tego co piszesz to masz dosyć wysokie pamięci bo mają 42,5mm wysokości.Ja posiadam płytę msi z370 pro carbon i ram hyperx savage ddr4 34,5mm wysokości więc nisko profilowe i powiem że gdybym miał wyższe to musiał bym zamontować pompę wodną do góry nogami żeby węże były z drugiej strony i nie zasłaniały slotu na ram (tego najbliżej procesora) a to średnio by wyglądało więc warto to sprawdzić.Być może na twojej płycie głównej rozmieszczenie slotów na ram jest inne i nie będziesz miał tego problemu.

Ten post był edytowany przez g1gaming10 dnia: 18 Czerwiec 2018 - 17:23

Strona 1 z 1