Forum PCLab.pl: wentylator 4pin PWM i 3pin do jednego gniazda MOBO - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

wentylator 4pin PWM i 3pin do jednego gniazda MOBO Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Ragnarxxx 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Czerwiec 2018 - 18:22

Witam, moja płyta: MSI B360M PRO-VDH. Mam 2 wentylatory 3pin. Kupiłem rozgałęziacz Gelid 1-to-4 Splitter CA-PWM-03 Rozgałęziacz 4x 4pin PWM + zasilanie z Molex. Po podłączeniu wentylatorów przez rozgałęziacz i molexa do zasilacza (bez podłączenia molexa wentylatory nie ruszyły) nie mam możliwości kontroli obrotów (chodzą prawdopodobnie z max prędkością). Rozgałęziacz ma 4 gniazda na wentylatory - jedno z nich ma 4 piny, 3 pozostałe po 3 piny (od "lewej": 2 piny, brak pinu, 3 pin). Jeden wentylator podłączyłem do tego 4pin. Czy jak wymienię jeden z wentylatorów na 4pin PWM, to oba będą się regulowały automatycznie? Płyta ma 2 gniazda wentylatorów, ale drugie zajęte jest przez 3 wentylator.

Ten post był edytowany przez Ragnarxxx dnia: 14 Czerwiec 2018 - 18:30

#2 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Czerwiec 2018 - 18:52

wentyle 3 pin nie mają, jak sama nazwa wskazuje, 4 pinów i pwm, więc jak mają być regulowane takowym rozgałęźnikiem (dodatkowo z oddzielnym zasilaniem) - pomyślunku trochę i zapoznanie się z instrukcją obsługi posiadanej płyty załatwią sprawę

Ten post był edytowany przez bartosz302 dnia: 14 Czerwiec 2018 - 18:56

Strona 1 z 1