Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blodziu

Problem z uruchomieniem konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problem z uruchomieniem konsoli (CMD) normalnie jak również jako admin. Po odpaleniu CMD okienko uruchamia się na pół sekundy i odrazu się wyłącza. Próbowałem już różnego skanowania systemu również z FRST jednak nie mam już pomysłu jak sobie z tym poradzić, a nie specjalnie chce mi się z tego powodu reinstalować cały system. Ktoś wie może jak rozwiązać ten problem ? System to Win 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frst tylko generuje logi, później trzeba je przeanalizować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z tego załączonego pliku coś można wywnioskować na temat nie działającej konsoli (musiałem go skompresować bo przekraczał 100kb)?

FRST.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uruchom FRST a następnie (poprzez skrót klawiszowy CTRL + Y) otwórz notatnik systemowy. Wklej w nim poniższą zawartość:

 

CloseProcesses:
HKLM-x32\...\Run: [P17RunE] => RunDll32 P17RunE.dll,RunDLLEntry
HKU\S-1-5-21-4231449778-3777908283-1463557712-1001\...\Winlogon: [shell] C:\Windows\System32\cmd.exe [273920 2018-04-12] (Microsoft Corporation) <==== UWAGA
HKU\S-1-5-21-4231449778-3777908283-1463557712-1001\...\Command Processor: @mode 20,5 & tasklist /FI "IMAGENAME eq SoundMixer.exe" 2>NUL | find /I /N "SoundMixer.exe">NUL && exit & if exist "C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\Microsoft\SoundMixer\SoundMixer.exe" ( start /MIN "" "C:\Users\Daniel\AppData\Roaming\Microsoft\SoundMixer\SoundMixer.exe" & tasklist /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" 2>NUL | find /I /N "explorer.exe">NUL && exit & explorer.exe & exit ) else ( tasklist /FI "IMAGENAME eq explorer.exe" 2>NUL | find /I /N "explorer.exe">NUL && exit & explorer.exe & exit ) <==== UWAGA
CHR DefaultSearchURL: Default -> hxxp://isearch.omiga-plus.com/web/?type=dspp&ts=1423687665&from=obw&uid=SamsungXSSDX840XEVOX120GB_S1D5NSAF181114T&q={searchTerms}
CHR DefaultSearchKeyword: Default -> omiga-plus
EmptyTemp:

Poprzez skrót klawiszowy CTRL + S zapisz zmiany w notatniku a następnie w FRST kliknij na Napraw. Na zakończenie naprawy FRST poprosi o restart systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...