Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SayMyName

i5 8400 mobo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Postanowiłem zrobić upgrade swojej maszynki i zmienić ją na platformę intela. Ciężko myślałem, czy postawić na ryzen 5 2600, czy i5 8400. Wybór padł na i5 8400 tylko dlatego, że komputer będzie służył tylko i wyłącznie do gier i codziennego użytkowania (nie zajmuję się grafiką, obróbką video et cetera).

 

Skoro mam już wybrany procesor, potrzebuję się Was poradzić odnośnie płyty. Kupiłem też obudowę SHARKOON TG5, więc w kwestii chłodzenia nie powinno być problemu. Zakładam, że skoro postawiłem na 8400 to o O/C mogę zapomnieć, więc nie potrzebuję wypasionej płyty, ot żeby temperatury w środku obudowy były bardzo ładne (jestem w tym momencie na gtx 770 i fx 8350 podkreconym na 4.8ghz - uwierzcie mi, w zimie nie potrzebowałem ogrzewania w domu bo tyle ciepła to wydziela :D).

 

Nie chciałbym też wydawać 500zł na płyte, ale fajnie by było gdyby miała chłodzoną sekcję zasilania - a jesli nie, to żeby chociaż miała 4 sloty na pamięci (planuję kupić 16gb, nie wiem czy znajdę gdzieś w normalnej cenie 2x8gb ddr4(?).

 

ps - dla zainteresowanych, karta graficzna na którą padło to gtx 1070 do zestawu. Modularny zasilacz corsair 600w, który mam powinien mi wystarczyć do zasilenia tych podzespołów. Do obudowy mam już przygotowane wiatraki Korsarza. To tyle w temacie reszty podzespołów. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie idealnym wyborem byłby ASROCK Z370 PRO4. Możliwość oc w miarę chłodna sekcja zasilania do tego 2x złącza M2 i dwa złącza PCI x16 oraz tak jak chcesz 4 banki pamięci. Tańszych nie bierz na chipsecie z370 np: Gigabyte bo to syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B360 od MSI i to na pełnym ATXie, z radiatorami na sekcji zasilania. 4 miejsca na ramy.

Zerknij: MSI B360-A PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAMy Goodaram irdm 3000mhz są w x-kom po 658zł, tylko trzeba oddzielnie kupić teraz 2 kości, bo komplet skoczył na 699zł ale za 669 są cruciale 2666mhz.

 

Płyty bez OC masz od MSI/Gigabyte/Asrock h310m za 250zł, potem B360m 290-360zł i z370 od 440zł. Szukaj w zakresie B360m, żeby kiedyś spokojnie wstawić i7-8700. Przeglądaj płyty pod względem złącz które potrzebujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B360 od MSI i to na pełnym ATXie, z radiatorami na sekcji zasilania. 4 miejsca na ramy.

Zerknij: MSI B360-A PRO

 

Pozycja wydaje się być najsensowniejsza. Czy w przypadku tej i5 znaczenie w ramie ma częstotliwość czy timingi? Na co patrzeć przy ich wyborze do tej płyty? Z tego co widzę obsłuży do 2666mhz, mogę pokusić się o tańsze ale też wolniejsze, czy odczuję dużą różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod B360 bierz 2666 i timingi najniższe na jaki budżet pozwala ;) Najczęściej w rozsądnych cenach są te z CL16, ale masz na rynku np ramy 2666 z CL13 - to już jest sztos. Ewentualnie jak sam ogarniasz ustawianie pamięci - to jakieś 3000mhz CL16, ustawić na 2666 i obniżać timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...