Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

abraham2ooo

Gigabyte Z370P D3 - nie uruchamia się, ciągły reset

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem sprzęt od znajomego do przetestowania, bo nie odpala: Gigabyte Z370P D3 + I7-8700 + 2x4 Patriot Viper 3000MHz CL16. Komputer dostałem już złożony, ale przez amatora. Płyta główna odpala, wentylatory kręcą, pojawia się na chwilę logo Gigabyte i reset, i tak w kółko. Sprawdzałem procek - piny w całości, sprawdzałem pojedynczo pamięć - też nic. Wszystkie dyski odłączone. Nie wiem jaki jest bios obecnie, pewnie na F4 nie mam co liczyć, ale proc powinien być obsługiwany nawet na starszych. Czy, jeśli pamięci nie ma na liście "Supported", to one mogą coś wariować? Spotkał się ktoś z takim zachowaniem tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem sprzęt od znajomego do przetestowania, bo nie odpala: Gigabyte Z370P D3 + I7-8700 + 2x4 Patriot Viper 3000MHz CL16. Komputer dostałem już złożony, ale przez amatora. Płyta główna odpala, wentylatory kręcą, pojawia się na chwilę logo Gigabyte i reset, i tak w kółko. Sprawdzałem procek - piny w całości, sprawdzałem pojedynczo pamięć - też nic. Wszystkie dyski odłączone. Nie wiem jaki jest bios obecnie, pewnie na F4 nie mam co liczyć, ale proc powinien być obsługiwany nawet na starszych. Czy, jeśli pamięci nie ma na liście "Supported", to one mogą coś wariować? Spotkał się ktoś z takim zachowaniem tej płyty?

 

Wyciągnij baterie z płyty wtedy odpal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poszedł restart zworką, próbowałem jeszcze raz bez bateri i bez zasilacza. Niestety nic to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, poszedł restart zworką, próbowałem jeszcze raz bez bateri i bez zasilacza. Niestety nic to nie daje.

jak chcaiłes odpalic kompa bez zasilacza ???

 

 

spróbuj jeszcze odpalac na 1 z 2 kosci ram na zmiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcaiłes odpalic kompa bez zasilacza ???

 

Nie chciałem odpalić kompa bez zasilacza, tylko próbowałem robić reset z odłączonym zasilaczem i wyjętą baterią, bez zworki.

Efekt resetu biosu, czy to ze zwory, czy bez baterii, jest taki, że płyta dłużej startuje za pierwszym razem, ale po chwili jest to samo, czyli ciągły restart.

 

Pamięci również zamieniałem miejscami i odpalałem z każdą pojedynczo, ale nic to nie daje.

 

Może jest ktoś z Poznania, do kogo mógłbym podjechać przetestować podzespoły po kolei???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny setup i jak testowałem różne ustawienia w biosie to przy pewnych opcjach wpadało właśnie w takie ciągłe resetowanie.

U mnie wystarczyło zrobić reset na zworce.

Prawdopodobnie jakieś złe opcje w biosie się ustawiają z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem odpalić kompa bez zasilacza, tylko próbowałem robić reset z odłączonym zasilaczem i wyjętą baterią, bez zworki.

Efekt resetu biosu, czy to ze zwory, czy bez baterii, jest taki, że płyta dłużej startuje za pierwszym razem, ale po chwili jest to samo, czyli ciągły restart.

 

Pamięci również zamieniałem miejscami i odpalałem z każdą pojedynczo, ale nic to nie daje.

 

Może jest ktoś z Poznania, do kogo mógłbym podjechać przetestować podzespoły po kolei???

 

 

Czyli mie nie zrozumiałeś nie che abyś na sucho resetował bios bez baterii chce abyś włączył kompa bez baterii i zobaczył co sie stanie jak uruchomi to z górki jak nie to bez bateri wchodzisz do biosa i grzebiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie bez baterii również bez rezultatów...

Wygląda to tak: KLIK

Prawdopodobnie coś jest uszkodzone, stawiam na płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchamianie bez baterii również bez rezultatów...

Wygląda to tak: KLIK

Prawdopodobnie coś jest uszkodzone, stawiam na płytę.

 

ten zotack wymaga chyba zasilania a ja nie widzę żeby kabel do niego szedł, a monitor podłączony jest do niego. Wyciągnij kartę i podłącz monitor pod intregre lub daj jej zasilania panie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety to nie takie proste, Zotac nie ma gniazda zasilania, więc nie mam jak go zasilić... Bez Zotaca, na integrze, też próbowałem, objaw identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na intagrze to samo to chyba nic nie wymyslisz czesci na gw zaczynajac od płyty

 

 

A tak z ciekawości nie uszkodził kolega pinów z procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...