Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszKKKK

I7 8700 vs i5 8400 - opłacalność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule którt procesor lepiej wybrać, słyszałem że mają podobną wydajność, a i5 8400 jest duzo tańszy. Mogę tez tak zrobic ze na te pare lat kupie i5 8400, a potem sie na cos lepszego przeżuce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz CPU na 3 lata to bierz i5-8400, jak na 5-6 lat to I7-8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol2.gif a jak chcesz na 10 lat to 8700K i go musisz podkręcić.lol2.gif

 

 

 

 

 

Mateusz

 

Z tego co widzę,nie jesteś konkretnie zainteresowany procesorem tylko zakładasz sobie temat żeby było o czym popisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie 4/5 temat o tym samym, nie nudzi ci sie?

kup to na to cie stac, nie ma czegos takiego jak oplacalnosc, bierzes ztaki cpu jaki potrzebujesz i podola twoim zadaniom wystarczajaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5-8400.

Za dwa, trzy lata cala platforme zmieni.

 

Pisze to posiadacz i7-8700k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie a ty pare miesięcy pózniej dołączysz albo zrobisz to samo o tym samym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wziąć i3. Zaoszczędzisz sporo pieniędzy, które będziesz mógł zainwestować w siebie. Co mam na myśli ? Zainwestowanie w szkołę (naukę), słownik czy na przeróżne książki.

Błędy robisz że to szok. Wspomnę o twoich tematach, które są po prostu głupie.

"Żywotność CPU

Napisany 11 Jun 2018"

 

"Chłodzenie dla i7 8700

Napisany 12 Jun 2018

 

Witam, pisze krótko zwięźle i na temat. Czy wystarczy chłodzenie BOXowe dla i7 8700 non K, czy może warto w jakieś zainwestować np fera3"

 

"7 8700 + zestaw

Napisany 13 Jun 2018

 

Witam, mam juz dobrany zestaw który raczej juz ostatecznie wybiorę. Aktualnie mam i3 6100 gtx750 Ti. Zamierzam wymienic moje CPU na i7 8700 plyte glowna na asrock z370M pro 4 a z kartą graficzną raczej poczekam do tego momentu kiedy wyjdą nowe i spadnie cena. Wtedy kupie raczej GTX1060 6GB. Narazie by mi musiala wystarczyc GTX750 Ti do grania i streamowania CSGO i fortnite, ale jak wyjdą nowe karty to GTX1060 6GB spadnie z terazniejszej ceny wiec od razu kupuje"

 

a teraz

 

"I7 8700 vs i5 8400 - opłacalność

Napisany 15 Jun 2018"

 

Serio ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup to co chcesz proste.

 

A swoją drogą ten fornite to nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom Crysis 3 na jednym i drugim procu.

 

HT działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupil i5-8400 ale skonczylem na i7-8700k i to tylko dlatego ze dostalem go ponizej 1000zl i tylko dlatego sie zdecydowalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom Crysis 3 na jednym i drugim procu.

 

HT działa jak należy.

 

Uruchomiłem i bez HT działa jak należy,uruchamianie wielu wątków w grach jest nie potrzebne a te gry które z tego korzystają to również idą bardzo dobrze na procesorach bez HT.

Nie wiem,co wam odstrzeliło z tym i7/HT.Kto by nie zapytał o wybór procesora to 8700/k może by tak realnie podejść do tematu i danego użytkownika czy potrzebuje taki procesor a nie wpychać to,co ogólnie ma największy rozgłos.Nie każdemu jest potrzebny taki procesor,po co naciągać na kase.

Pewnie ktoś znowu wyskoczy z przyszłością lol2.gif

 

 

Może zacznijcie polecać https://ithardware.pl/aktualnosci/intel_nie_byl_z_nami_szczery_odnosnie_taktowania_28_rdzeniowego_cpu-6409.html tam też jest HT nie mały wink.gif ale, przecież za rogiem 8rdzeniowce,polecam czekać jak zwykle,będzie wielka obniżka cen.

Intel wydoi kase równo z was jak z i7-8086K.Śmiech na sali naprawdę,ludzie siedzą w temacie komputerów a tak dają się nabierać i płacą za to,aż żal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...