Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Saren7

Płyta główna pod R5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedługo mam zamiar wymienić moje i5 6400 na R5 2600. Zastanawiam się nad wyborem płyty głównej. W przyszłości pewnie wymienię na ostatnią generację na AM4. Mój typ to X370 AsRock Taichi + upgrade biosu. Max budżet to ok. 700 zł. Chciałbym prosić o opinie, jakąś alternatywę, a może nie warto brać tak drogiej płyty? Myślę również nad wariantem takim żeby wziąć r5 1600 z racji niewielkiej różnicy wydajnościowej i trochę zaoszczędzić kręcą sie prawie tak samo i 1600 ma lepsze chłodznie. Wymiana karty będzie na jesień. Wymiana podyktowana jest zrobieniem PC dla siostry, dostanie i5 6400 + b150, dokupuje jeszcze 4 gb ramu dla niej, 16 zostawiam sobie, resztę ma, gra tylko praktycznie w Lola - da się na zintegrowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie lepiej jest zmienić tylko CPU na twojej płycie na I7-6700 niż cala platformę. Dobra płyta pod Ryzena jest MSI b350 PC mate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam platformę w celu uzyskania PC dla siostry, ma c2d e8400, który się już do niczego nie nadaje. Oprócz tego, dokupię jeszcze tylko dla niej 4 gb ramu, resztę posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria x370 jest już bez sensu, jak nie brać b350 to x470 od razu zgodna z Ryzen 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz b350 pc mate pod r5 2600, jak chcesz płytę na której będziesz mógł kiedyś zainstalować R7 to możesz brać msi b350 krait lub ASUS X370 prime pro - wszystkie ze względu na VRM,

Zamierzasz podkręcać tego PC? Taichi to płyta pod extreme OC + ASRocka na AMD radzę unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej x370 prime? A dlaczego taichi unikać? Z tego czytałem to jedna z najlepszych płyt. Myśle poważnie też nad 1600 w celu oszczędności. Miedzy taichi a prime jest tylko 100 różnicy. Taichi ze wzgl na cene wifi bdb sekcja. X470 taichi ma to samo a prawie 300 zl wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje za bony z benefitu, czyli mam do dyspozycji tylko empik. 1600 770, 2600 844. A moze x470 aorus ultra gaming?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem

"taichi to płyta pod extreme OC", to tak jak byś składał samochód, kupił silnik 300km a przymierzał się pod skrzynię biegów pod silniki 1500km...

Zakup Taichi ma sens jeśli twoja siostra oprócz gry w LoLa, będzie w weekendy pobijać rekordy OC procesora na ciekłym azocie...

, lub ewentualnie chcesz kupić RAM na samsungach b-die za 1000zł i próbować je podkręcić do >3600mhz.

+ płyty ASRoca mają zbugowane BIOSy, w pewnym momencie kończyło się to nawet brickowaniem płyty samej z siebie.

 

Jedną z funkcji płyty głównej jest dostarczanie mocy procesorowi, co odbywa się ze stratami energii- ciepło (odpowiada za to VRM- sekcja zasilania), do Ryzena 6 rdzeniowego wystarczy pc mate +update BIOSu, lub jeśli chcesz płytę z większym potencjałem rozbudowy (procesor 8 rdzeniowy) to wybierz jedną z tych które Ci podałem wyżej (najtańsze sensowne opcje z VRM, który nie spali się po roku/ kilku latach używania, nawet po OC)

Na twoim miejscu brałbym b350 krait lub pro carbon, ASUS x370 prime pro jest trochę lepszy bo ma 6 faz zasilania zamiast 4 jak tamte MSI, tylko zastanów się, czy dopłata do ASUSa ma dla Ciebie sens

Nie brałbym x470 aorus ultra gaming ponieważ, cały radiator dla vcore procesora jest przykryty przez plastikowy izolator... + gigabyte też nie grzeszy jakością BIOSu na AMD.

 

Jesteś raczej zwykłym zjadaczem chleba (bez obrazy), dlaczego szukasz niepotrzebnie drogiej płyty dla siostry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie, że dla siostry leci i5 6400, dla mnie r5 2600. Wiadomo kiedy będą płyty b450?, może niektóre płyty doczekają się usprawnień sekcji. W kwestii ramu posiadam problematyczne kości dla ryzena Hynix MFR 2 ranks. Przeglądałem wiele wątków osób posiadających takie i największy problem z tymi kośćmi był na płytach msi (być może z powodu dużej popularności producenta). Na asrocku, asusie szły na 2666-2800, ale osoby posiadające msi miały niekiedy problem z 2400. Najrozsądniej cenowo wychodzi b350 krait.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem X370 prime pro w outlecie z x-kom za 549, warto brać? Jest napisane, że towar po naprawie serwisowej co mnie nie przekonuje, ale ma 36 miesięcy gwarancji.

Czy może lepiej b350 pro carbon za ok 460 nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym ASUSa, jeśli nie masz problemu z tym, że płyta jest "po serwisowa"- cokolwiek to znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie sekcję X470 Pro Carbon? Idą takim samym tropem co B350/X370 B450 Pro Carbon może otrzymać taką samą sekcję. Poprawili coś względem poprzednika czy tylko dodali wtyczkę 8pin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X470 pro carbon ac ma trochę bardziej rozbudowany VRM w stosunku do poprzedników, VRM 5+2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie sekcję X470 Pro Carbon? Idą takim samym tropem co B350/X370 B450 Pro Carbon może otrzymać taką samą sekcję. Poprawili coś względem poprzednika czy tylko dodali wtyczkę 8pin?

 

Skoro chcesz jeszcze kiedyś upgrade'ować, to bierz coś na X470.

 

Sam właśnie czekam na tą płytę [MSI X470 GAMING PRO CARBON], bo moja ASRocka X370 Gaming X padła po wgraniu BIOS'u z 4.50 na 4.60 :mad2:

ASRock i padające BIOS'y. Przypadek?

Serwis stwierdził, że nie da się jej naprawić i zwrócą mi pieniądze albo wybiorę sobie coś nowego z dopłatą, więc wziąłem MSI X470 GAMING PRO CARBON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz jeszcze kiedyś upgrade'ować, to bierz coś na X470.

 

Sam właśnie czekam na tą płytę [MSI X470 GAMING PRO CARBON], bo moja ASRocka X370 Gaming X padła po wgraniu BIOS'u z 4.50 na 4.60 :mad2:

ASRock i padające BIOS'y. Przypadek?

Serwis stwierdził, że nie da się jej naprawić i zwrócą mi pieniądze albo wybiorę sobie coś nowego z dopłatą, więc wziąłem MSI X470 GAMING PRO CARBON

No nie wierze, gosc pisze, ze ASRock ma slabej jakosci BIOS :E

Miales ASRocka, ze sie wypowiadasz? Bo ja mam, mam tez porownanie z BIOSem MSI i ASRock ma duzo lepszy, nie wiem jak z ASUSem.

Skad wy bierzecie te dziwne teorie?

 

Wkur***em sie jak to przeczytalem.

http://forum.pclab.pl/topic/1233551-P%C5%82yta-B350/page__p__14952622__fromsearch__1entry14952622

Hahahah :lol2: :lol2: :lol2:

Właśnie stąd mam te dziwne teorie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy ludzie psioczycie tak na tego ASRocka? Posiadam AsRock X370 Gaming X(teraz na owocowym za 495 zł) każda aktualizacja bios przebiegała bez problemów, procesor Ryzen 2600 poszedł elegancko na 4.125 więcej nie próbowałem, pamięci patriot viper 3200 cl16 od strzała na 3333Mhz, Znajomy jedzie na ASrock X370 Killer i z biosem czy z czymś innym tez nie ma problemów.

 

"bo moja ASRocka X370 Gaming X padła po wgraniu BIOS'u z 4.50 na 4.60" Z dyskietki aktualizowałeś? LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś obserwował temat BIOSów ASRocka od początku premiery Ryzna/ kupił płytę ASRocka na początku to byś się za głowę złapał. ASRock dopuścił się strasznych bugów na swoich płytach, nawet w opisie pewnej wersji BIOSu do tych płyt masz opis, że łata problem brickowania płyt samych z siebie :E + Brak ważnych opcji OC na tańszych płytach b350, tylko na ASRocku, przez dłuższy czas nie działała w ogóle zmiana napięcia DRAM :lol2: lub XMP/ nie dawało się zmienić taktowania RAM. Tematów o tych płytach masz na pęczki na samym forum, a co dopiero w necie.

 

Przykładowo polecam obejrzeć kilka filmów o x370 taichi na kanale buildzoida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś obserwował temat BIOSów ASRocka od początku premiery Ryzna/ kupił płytę ASRocka na początku to byś się za głowę złapał. ASRock dopuścił się strasznych bugów na swoich płytach, nawet w opisie pewnej wersji BIOSu do tych płyt masz opis, że łata problem brickowania płyt samych z siebie :E + Brak ważnych opcji OC na tańszych płytach b350, tylko na ASRocku, przez dłuższy czas nie działała w ogóle zmiana napięcia DRAM :lol2: lub XMP/ nie dawało się zmienić taktowania RAM. Tematów o tych płytach masz na pęczki na samym forum, a co dopiero w necie.

 

Przykładowo polecam obejrzeć kilka filmów o x370 taichi na kanale buildzoida

Temat płyt śledziłem na długo przed zakupem, problem z pamięciami dotyczył praktycznie każdej marki, nie tylko ASRocka, który w dodatku problematyczną poprzedniczkę płyty Gaming X ( bodajże "K4" ) wycofał, i zastąpił usprawnioną , właśnie Gaming X, Na pęczki było tez postów o problemach z innymi płytami( zarówno problemami z pamięciami, jak i z biosami) tzw. "problemy wieku dziecięcego" Prawdą tez jest, ze praktycznie żaden producent nie był dobrze przygotowany, jeśli chodziło o płyty główne na początku, bo po prostu nie brali Ryzenow na poważnie. Na dzień dzisiejszy większość płyt działa sprawnie, choć pewnie zdarzają się pojedyncze problemy u każdego producenta, ale jechanie po ASRocku, to tak jak obwinienie któregoś ze sklepów po całości, bo komuś tam trafił się problem z obsługa czy tam gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych problemach z ASRockiem nie chodzi o to co występowało praktycznie na każdej płycie aż do wydania agesa 1006, a o naprawdę grube rzeczy, nawet po wydaniu tego patchu, a o których pisałem wyżej:

-Resetowanie się ustawień BIOSu, po wprowadzeniu ich w "nieprawidłowej" kolejności

- brickowanie się płyt samych z siebie

- Niemożność zmiany napięć/ taktowań RAM

itd, itd, tego nie było u innych producentów płyt...

 

Z tego prostego względu każdemu odradzam ASRocka na AMD, łatwiej i przyjemniej jest kupić płytę innego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych problemach z ASRockiem nie chodzi o to co występowało praktycznie na każdej płycie aż do wydania agesa 1006, a o naprawdę grube rzeczy, nawet po wydaniu tego patchu, a o których pisałem wyżej:

-Resetowanie się ustawień BIOSu, po wprowadzeniu ich w "nieprawidłowej" kolejności

- brickowanie się płyt samych z siebie

- Niemożność zmiany napięć/ taktowań RAM

itd, itd, tego nie było u innych producentów płyt...

 

Z tego prostego względu każdemu odradzam ASRocka na AMD, łatwiej i przyjemniej jest kupić płytę innego producenta.

 

"po wprowadzeniu ich w "nieprawidłowej" kolejności" Za to chyba juz akurat nie można obwiniać producenta, dla mnie to normalne ze takie rzeczy robi się w odpowiedniej kolejności, (pewnie największe problemy mieli właśnie ludzie, którzy robili to w sposób jak mówisz), Co do reszty? możne kiedyś i były takie problemy, ale dla czego żyć cały czas przeszłością? Obwiń całe AMD i Ryśka bo FX'y były słabe! lol Osobiście nie spotkałem się z żadnym problemem, i tak jak wcześniej wspominałem znajomy tez działa na Asrocku i nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat zacytowałeś zły post, bo nadal uważam, że ASRock ma CZYTELNIEJSZY BIOS, lepiej się z niego korzysta, jest więcej opcji i możliwości.

 

A to, że padają jak muchy to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "nieprawidłowej" mocno nakładałem nacisk na ten cudzysłów,

Niech każdy decyduje za siebie, czy warto zwracać uwagę na przeszłość, czy też nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "nieprawidłowej" mocno nakładałem nacisk na ten cudzysłów,

Niech każdy decyduje za siebie, czy warto zwracać uwagę na przeszłość, czy też nie ;)

Ok, czyli mam rozumieć ze chcesz mi powiedzieć, ze wraz z kumplem jestesmy "wybrańcami", do których przez pomyłkę sklep wysłał super selekty ASRocka? Wysyłanie jakichś ponad rocznych filmików ( z dnia po premierze pierwszych Ryzenow(r5) seeeerio?) z Tuby? sorry ale trochę śmieszne, nie mówiąc ze filmy od tubowych "testerów" nie bardzo do mnie przemawiają, często są sponsorowane i niezbyt obiektywne, ale jak chcesz mogę Ci podesłać linka do strony, na której w artykule coś w rodzaju "Najlepsze płyty pod AM4" ASRock na 9 płyt, jest polecany 3 razy. Chociaż nie, nie ma sensu ( bez urazy) bo Ty i tak jeszcze żyjesz w 2017 ;) Spadam do przyjemniejszych zajęć, na swoim selekcie od ASRocka "I am the choosen One" Oraz życzę miłego dnia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...