Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dannyboi79

Dziwne skoki i spadki procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem, od pewnego czasu w grach pojawiają się "lag spikes" więc pobrałem HMW żeby sprawdzić co może to powodować.

Po pobraniu zauważyłem że temperatura procesora skacze i spada 53-58-68-61 i nie wiem co może to powodować i czy to przyczyna lagów w grach.

 

spec

Intel Core i5-7600K

GeForce GTX 1070

Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

DDR4 corsair 2x4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są w porządku. Chyba, że to temperatury w IDLE a nie podczas gry. To, że skaczą to nic złego. Tak ma być. To znak, że procesor pracuje.

 

Sprawdź dysk twardy programem hd tune na obecność bad sector ów i sprawdź ogólną kondycję dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, mówię Ci że tak ma być. Resposywność czujników DTS to mniej, niż 25 milisekund. I tak program pokazuje Ci "zlagowany" odczyt, bo odświeża dane pewnie standardowo co 100 milisekund. Tak więc temperatura zmienia się jeszcze 3 razy szybciej, niż widzisz. To jest normalne w nowoczesnym cpu. Tak samo jak skok z 30 stopni na 70, jeśli proc dostanie większy pakiet danych do liczenia.

 

Ważne żeby nie dobijała do 100 stopni, bo wtedy zacznie się throttling. A grafika? Jak jej temperatury? Jak użycie v ram? Problem jest we wszystkich grach? Spróbowałeś wywalić driver od karty graficznej i postawić go jeszcze raz? Później zainstalować starszy i sprawdzić czy czasem nowy nie daje takiego efektu? Jaka ilość pamięci ram jest wykorsystywaba w tych grach? Zostaje coś dla systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...