Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartekk955

Całkowity zanik dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił się po przepięciu kości RAM, jakoś nie używałem komputera do niczego więcej niż Internet przez dłuższy czas, później chcąc zagrać w Fifę zauważyłem że coś długo się wczytuję, wchodzę w menedżer zadań > wydajność a tam 4gb ram zamiast 8gb. Przepiąłem kość i 8gb wróciło lecz dźwięk całkiem zanikł.

 

Z tego co próbowałem to:

- wpinać słuchawki w przedni panel/z tyłu zamiast auxa,

- Przeinstalować sterowniki,

- Zmieniać kości RAM slotami, uruchamiać na jednej,

-Restet cmos / wyjmowanie baterii.

 

W mixerze tym windowsowym suwaki "chodzą" w sensie jak włączę jakiś dźwięk to podnosi się ta zielona kreska. Dodatkowo w biosie słuchać w głośnikach takie pykanie w równych odstępach czasu.

Ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze można sprawdzić ?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to karta dźwiękowa na USB, bo obawiam się że ta padła a jest zintegrowana na płycie ASRock 990fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System? Prawy przycisk myszy na ikonce głośnika w prawym dolnym rogu/ urządzenia audio lub odtwarzania czy jakoś tak, zaznacz swoją kartę (zwróć uwagę, nie HDMI) / ustaw jako domyślne, nie wiem czy to pomorze lol jeszcze śpie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, to tak oczywiste że nawet nie pisałem. Myślę żeby zbootować z pendrive jakiegoś linuxa czy androida, albo postawić windowsa na nowej partycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee, to tak oczywiste że nawet nie pisałem. Myślę żeby zbootować z pendrive jakiegoś linuxa czy androida, albo postawić windowsa na nowej partycji

Czasem najbardziej oczywiste rzeczy są najlepszym rozwiązaniem, często pomijałem coś bo było za proste :) No nic Botuj z linucha, albo sprawdź kartę gdzieś indziej, ja na chwile obecną pomysłów nie mam...kacuśny życzy powodzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem win 7 z pena, zainstalowałem sterowniki i nadal cisza, więc raczej padła karta dzwiękowa. Pozostaje kupić taką na usb i liczyć że pomoże

 

Jeszcze takie pytanko, jak się ma taka "karta" na usb za powiedzmy 10zł do integry na płycie głównej jeśli chodzi o jakość dzwięku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia nigdy nie używałem karty USB, ale myślę ze po taniości za 20-30 zl, nie kupisz nic lepszego od integry.( nie mowiąc juz o tym ze jest to przynajmniej dla mnie nie wygodne, zawsze wystaje coś z USBka) celował bym raczej w cos pod PCI/PCI-E tu już kwestia do czego będzie Ci służyć, wybór jest spory, wszystko zależy od funduszy.

 

Ps chyba ze chcesz totalnie po taniości byle by tylko grało, to w sumie nie ważne co kupisz, będą grały podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wpinam w tylne USB tą kartę i w to auxa od głośników, więc przeszkadzać mi nie będzie.

Chcę totalnie po taniości bo komputer mi służy jedynie do oglądania filmów oraz okazjonalnie fifa ze znajomymi, a głośniki i tak mam w monitorze więc ich dźwięk i tak nie jest wybitny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że wpinam w tylne USB tą kartę i w to auxa od głośników, więc przeszkadzać mi nie będzie.

Chcę totalnie po taniości bo komputer mi służy jedynie do oglądania filmów oraz okazjonalnie fifa ze znajomymi, a głośniki i tak mam w monitorze więc ich dźwięk i tak nie jest wybitny.

To raczej nie będzie miało znaczenia co kupisz( w niskich cenach), po prostu będzie dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy w tej cenie na tanie USB jak masz PCI na płycie.

A to otwiera drogę do Audigy 2ZS, i drożej Xtreme Audio, i Xtreme Gamer (tylko włóż do ostatniego slotu).

2ZS powinno działać na Windows 10 z tymi sterownikami:

http://www.hardwareheaven.com/community/threads/pax_sbaf_cd_l13_1_00_07_2016_v1-00-for-windows-10-only.233082/

lub ze sterownikami Daniel K.

Ciekawie w ogóle masz zasłonięty radiatorem port PCIe tak nawiasem...

 

Tanio, i raczej sensownie, jeśli ma być koniecznie pod USB, grają karty oparte o układ, dokładnie, "CM108ah" tylko ma się identyfikować jako C-Media w menadżerze a nie USB device, bo wtedy to podróbka.

Tę odradzam http://allegro.pl/adapter-usb-audio-do-odroid-c1-c1-c0-c2-xu4-i7195602047.html#thumb/2 to to samo co Gino na Podcastage

(kiedyś była jeszcze Sabrent Stereo na tym samym chipsecie i też zaczęły się trafiać różne partie).

 

Te dobre karty charakteryzują się też dobrym napięciem 4.5V na wyjście mikrofonowe, co z reguły umożliwia podłączenie mikrofonu pojemnościowego bez specjalnych szumów, i z dobrą głośnością (choć ich jakość dźwięku jest za to zła wedle testów Podcastage). Trefne mają 2.5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...