Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barto1997

Custom LC - laika w temacie:D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od dawna korciło mnie złożenie custom LC w swoim PC, ale zawsze coś wypadało po drodze.

 

Obecnie z powodu zmiany pracy i konieczności posiadania laptopa sprzedałem w całości poprzedni zestaw, wpadłem na pomysł żeby na spokojnie co zjazd kompletować zestaw do LC - ot nie uderzy to tak w portfel :)

Na razie na "sucho" bez konkretnych podzespołów bazowych pc - płyty,procka,grafiki itd...

 

Jako iż nie wiem kiedy się z tym uwinę to wolę skompletować rzeczy uniwersalne ;)

 

Na 100% wiem że chce to złożyć w obudowie Thermaltake View 71 Tempered Glass

Na karcie chce blok FullCover - na razie nie szukam bo nie wiem jaka karta będzie wtedy na topie - na pewno będę celował w sprzęt xx80 / xx80TI pytanie tylko której generacji...

Na procesor blok pokroju Supremacy EVO od EK - procesor na pewno z bieda podstawki 11xx Intela I7k po sklapie - chyba że AMD pokaże coś więcej w grach :D

Układ na wężach bo z rurkami sobie nie poradzę - nerwowo :E

 

I to tyle z rzeczy których jestem pewny ;)

 

Teraz pytanie do Was :

 

Czego potrzebuję do stworzenia reszty układu - aby osiągnąć równowagę między wydajnością/ciszą i przyjemnym dla oka wyglądem.

 

Jaki układ chłodnic ? Myślałem nad 2x 360mm albo 360mm + 240mm - jakiej grubości chłodnic szukać ? jakiego producenta - jakość / cena

 

Jaki rezerwuar ? zintegrowany z pompą czy osobno ? - chciał bym jakiś większy model który fajnie wygląda i nie będzie wydawał dziwnych dźwięków - komputer będzie wyeksponowany w pokoju i ma cieszyć oko :D

 

Jakie wentylatory na chłodnicę ? Coś z podświetleniem RGB bo wtedy nie stosował bym osobnych pasków Led do podświetlenia wnętrza PC - również dobry stosunek wydajność/cisza

 

Jakie i ile złączek - jakiego typu będą najbezpieczniejsze i najprostsze dla składającego pierwsze LC / żeby były dość ładne czarne lub białe (jeszcze do przemyślenia)

 

Jaki płyn do układu ? Zależy mi aby jednak poza wyglądem był bezpieczny dla układu. W kolorze ale raczej bez większych fajerwerków typu UV itp

 

Jakie węże i jakiego rozmiaru się trzymać aby było jak najbardziej bezproblemowo ?

 

 

I tak już mniej sprzętowo a bardziej eksploatacyjne

 

Chciał bym założyć i ukryć gdzieś osobny przewód do spuszczania płynu z układu,gdzie dobrze zamontować coś takiego i czym bezpiecznie to zaślepić ? zgaduję że taki odpływ będzie się pewnie musiał znajdować jak najniżej,macie jakieś sposoby / rady jak zrobić coś takiego ?

 

Co ile trzeba wymieniać płyn w układzie ? I czy wymagane jest "przepalanie układu" co jakiś czas czy raczej przykładowo miesiąc postoju mu nie zaszkodzi ?

 

 

 

 

Ogólnie pc dostanie pół pasywny zasilacz i tylko dysk SSD na M.2 - HDD na dane będzie w mojej "akustycznej szafie" :D

 

12075053_20171216_152449.jpg

 

 

 

Podzespoły takiej dobrej średniej półki :) Nie jakiś niebotyczny TOP ze złączkami z tytanu i złotymi chłodnicami - chyba że jakiś element jest naprawdę warty dopłacenia - Myślałem głównie o firmie EK

 

A i jestem świadomy nieopłacalności i bezsensowności LC w stosunku do dobrego i dużo tańszego chłodzenia powietrznego - z tym że powietrze po prostu mi się znudziło i chce pobawić się czymś nowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupować używki czy nówki? Jeśli chcesz kupować nówki na raty, to moim zdaniem nie ma to większego sensu. Lepiej zebrać wszystko na raz i po sprawie. Kupowanie na raty, po jednym gracie, ma sens w przypadku używek.

 

Co do chłodnic, to pod taki zestaw szarpałbym 2x360mm, coś cienkiego - z dobrej relacji cena - jakość wszelkie Magicoole.

 

Co do reza to kwestia indywidualna. Zakup combo zazwyczaj sprawia, że nie trzeba kombinować z łączeniem reza z pompą, dokupować dodatkowych złączek etc. Osobscie szedłbym w combo na D5 w wersji PWM, bo można zejść niżej z obrotami niż w przypadku wersji Vario - fajne combo masz od Watercool (seria Heatkiller), Aquacomputer Aqualis czy EK.

 

Wentylatorami RGB nie podświetlisz całego wnętrza obudowy chyba, że czymś pokroju TB Vegas :P. Osobiście kupiłbym standardowe wentylatory, a obudowę doświetlił paskami RGB takimi jak zrobiłem w tym czy w tym projekcie - przy pomocy takich pasków można uzyskać bardzo fajny efekt. Co do samych wentylatorów to szedłbym w coś pokoju Noiseblocker eLoop (seria B12) czy Silent Wings 3, ewentualnie Corsair serii ML (jak koniecznie chcesz wentylatory RGB, to sensowne są właśnie serii ML Pro).

 

Co do złączek, to na każdy komponent układu liczysz po dwie złączki proste, czyli 2 chłodnice = 4 złączki, blok CPU - 2 złączki, blok GPU - 2 złączki, combo rez+pompa - 2 złączki. Razem 10 złączek prostych w przypadku budowy układu na combo rez+pompa. Co do samych złączek to oczywiście skręcane. Tanie, a zarazem sensowne są EK serii AFC, ewentualnie Barrow. Złączki musza być pod taki sam rozmiar jak wąż, który weźmiesz - najpopularniejszy rozmiar to 10/16. Do tego będziesz prawdopodobnie potrzebował kilka złączek kątowych 90 stopni. Ile dokładnie, to już zależy od tego w jakiś sposób będziesz chciał pętlę poprowadzić. Złączki 45 stopni zazwyczaj nie są przydane. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w zawór spustowy, który wkręcisz w jakimś miejscu pętli (najlepiej w najniższym jej punkcie) - np. frontowa chłodnica jest odwrócona portami do dołu, więc do jednego z nich wkręcasz z łączkę typu T (rozgałęźnik) i do niego można przykręcić zawór przy pomocy złączki obrotowej z gwintami male-male. Masz wtedy fajny układ spustowy.

 

Do takiego układu wystarczy list płynu - z polecanych Aqacomputer DP Ultra, Liquid.cool CFX czy Mayhems Pastel lub X1 (tylko Aurory przypadkiem nie weź).

 

Płyn wypada wymienić co rok, nanopłyny jak Mayhems Pastel wytrzymują zazwyczaj trochę więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te chłodnice i widzę dość spory rozstrzał między ich "gęstościami"

 

Magicool Ultra 360 ma podane 14 FPI

EK Water Blocks EK-CoolStream SE 360 (Slim Triple) FPI: 22

EK Water Blocks EK-CoolStream PE 360 (Triple) FPI: 38

 

Ceny odpowiednio 245,308,396

 

Chcąc uzyskać stosunek cisza/wydajność rozglądać się za "gęstszymi" czy "rzadszymi" modelami ? Rozumiem że im gęstsza tym lepiej będzie radzić sobie z ciepłem ale trudniej będzie ją przedmuchać.

Jest jakiś optymalny poziom ?

 

Ogólnie widzę że bardzo fajnie rozwiązałeś spuszczanie płynu w jednym ze swoich projektów

 

3Ji3SbK.jpg

 

 

Dobrze się to sprawdza ?

 

 

Części nowe,sens sensem :D będę wiedział co kupić to kasa nie będzie znikała na inne rzeczy tak jak wcześniej :D Teraz komp powstanie od zera także mi tam pasuje takie "dziadowanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy niższych obrotach wentylatorów lepiej sprawdzają się cieńsze chłodnice o niższym FPI, które znacznie prościej przedmuchać. Tak na prawdę to przy niskich obrotach wentylatorów chłodnice cienkie i grube mają taką samą wydajność, różnie rosną wraz ze wzrostem RPM na wentylatorach. Zawsze jest lepiej wpakować więcej cienkich chłodnic (o większej powierzchni) niż mniej grubych.

 

Co do konkretnych chłodnic, to miałem serię PE od EK - spoko chłodnice, ale moim zdaniem nie warte tej kasy, do tego gęste i ciężko to przedmuchać. Jak chcesz tanie, a dobre chłodnice, to ten Magicool jest spoko, ewentualnie Nemesis w wersji OEM też jest bardzo fajnym wyjściem (dobrze wykonana konstrukcja, trochę restrykcyjna pod względem przepływu cieczy, ale przy takiej prostej pętli nie ma to znaczenia).

 

Takie umieszczenie zaworu sprawdzało się ok - nie jakoś wybitnie, ponieważ nie był to najniższy punk pętli, więc nie cała ciecz od razu spłynęła - trzeba było trochę obudową poobracać. W nowym projekcie zawór montowany na combo jednej z pętli jest najniższym jej punktem i tutaj działa to świetnie, bo całość płynu praktycznie sama spływa. Drugi zawór zamontowany jest w piwnicy obudowy też będąc najniższym punktem. Zawór możesz przykręcić gdziekolwiek, im niż tym lepiej w pętli. Pamiętaj, że do ogarnięcia takiego zaworu poza nim samym potrzebujesz złączkę obrotową male-male (może być nieobrotowa, ale obrotowa jest znacznie wygodniejsza przy pracy), sam zawór, korek (estetyka + dodatkowe zabezpieczenie gdyby zawór przeciekał) oraz złączkę typu T lub Y żeby do czegoś ten zawór przykręcić (ewentualnie złączka kątowa jak na fotce powyżej, ponieważ zawór nie jest aktywną częścią pętli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego extendera 20mm M-M, ta złączka i jest idealnie, ponieważ jest ona obrotowa i pozwala obracać zaworem, który do niej przykręcisz :). Ewentualnie zamiast rozgałęziacza Y można wziąć taki w kształcie litery T lub kostki, wszystko zależy od tego co będziesz potrzebował (gdzie będziesz podłączał zawór, gdzie musi iść wąż z pętli, ile jest miejsca etc.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o tym Combo : Thermaltake Pacific PR22-D5 Plus

Przypasował mi z wyglądu,nie jest taki "przykurczony" jak te od EK,choć z tego co widzę to pompa nie ma PWM które polecałeś a jest 5 stopniowa regulacja.

 

Czy raczej brać EK - nie wiem czy to kwestia zdjęć czy faktycznie jest taki skurczony :D

 

 

 

 

1638310_1_f.jpg

 

ek-water-blocks-ek-xres-140-r_46722.jpg

 

 

 

 

 

O widzę że nie można wrzucić linku do morelowego sklepu, dokładne oznaczenie - CL-W187-PL00SW-A po wbiciu w ich wyszukiwarkę przenosi prosto do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę wysokość tego combo od Tt - 309mm to sporo, a musi zostać Ci przynajmniej kilka cm wolnej przestrzeni nad nim, żeby jakoś to zalać. Nie miałem do czynienia z gratami Tt, ale raczej nie zbierały one jakichś super opinii. Przy cenie ponad 850 zł za to combo, moim zdaniem jest to średni wybór.

 

W przypadku EK tubę reza możesz wymienić na wyższą - masz przykładowo tubę, która ma 205mm. Do tego wysokość samej pompy i topu do niej i wychodzi to samo co Tt.

 

Osobiście bardzo lubię produkty od Aquacomputer czy Watercool. W tym drugim przypadku masz combo Heatkiller D5 200 lub 150, do którego sam dokupujesz sobie pompę, więc możesz wziąć co Ci pasuje. Te combo jest świetnie wykonane - tuba jest ze szkła, a nie akrylu jak w przypadku Tt czy EK, boki wykonane z aluminium (kilka kolorów do wyboru). Do tego w jednym z tych bocznych paneli można ukryć pasek diod RGB jeśli na tym Ci zależy.

 

W przypadku Aquacomputer bierzesz ten top i rez (jest też większy, ale to już monstrum) i skręcasz sobie wszystko razem (+ osobno kupić samą pompę) uzyskując na prawdę super combo ze szklanym rezerwuarem najwyższej jakości. Tuba rezerwuaru w Aqualisie ma 75mm średnicy w porównaniu do 60mm od EK czy Watercool, co może się podobać jeśli chcesz coś grubszego :).

 

Jest jeszcze oczywiście Photon od XSPC czyli kolejne combo na szklanej tubie w dwóch rozmiarach - większy i mniejszy.

 

Są jeszcze super combo od BitsPower czy SingularityComputers, ale tutaj zaczynamy mówić o cenie +1000 zł za całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O może faktycznie wezmę tego Heatkiller 200 - dokupuję do niego pompę D5 taką jak ta Watercool WCP D5-PWM i łączę to na zasadzie Plug and Play czy to coś bardziej skomplikowanego ? :D

 

 

Ewentualnie tego Aquacomputer bo też fajnie się prezentuje, tutaj siądzie ta pompa ? Aquacomputer D5 pump mechanics with rpm signal

 

 

A rozmiarowo myślę że w tej obudowie 30cm powinno siąść akurat tak żeby rez nie zginął w środku :D

 

 

 

 

12080817_34.PNG

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno do jednego jak i drugiego pasuje każda pompa D5 - możesz wziąć tą, tańsza niż linkowane, a ma PWM. Pompę przykręcasz kilkoma śrubami do combo i tyle. W instrukcjach jest wszystko wytłumaczone, nic trudnego, kilka minut roboty. Po skręceniu całości zawsze jest dobrze sprawdzić szczelność zalewając rez wodą, żeby nie było później niespodzianek w gotowym układzie :).

 

30cm na rez to już sporo, więc przemierz sobie to dokładnie, żeby z niczym nie kolidowało - realnie musisz mieć przynajmniej z 37cm wolnej przestrzeni, żeby to weszło - przynajmniej 5cm wolne nad rezem, żeby dało się go napełnić i z 1-2cm pod rezem, żeby kable wyprowadzić.

 

Do tego combo Heatkillera musisz jeszcze zwiąć zestaw montażowy, ponieważ nie ma nic w zestawie (Aqualis ma od razu zestaw montażowy do przykręcenia do mobotray). Bierzesz albo taki stojak jak przykręcasz rez do dolnego panelu lub takie coś jak przykręcasz do mobotray obudowy. To drugie rozwiązanie jest, moim zdaniem, znacznie bardziej eleganckie. Jest też dodatkowy montaż umożliwiający przykręcenie do wentylatorów 120mm lub 140mm - mógłbyś wtedy przykręcić rez bezpośrednio do tej bocznej chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 360mm 27-30mm grubości - taki zestaw powinien spokojnie zmieścić się w TT View. Jedna chłodnica na TOP, druga na bok. Przodem wtłaczanie świeżego powietrza.

 

Najlepiej jeszcze jakbyś wrzucał świeże powietrze z tyłu oraz z dołu.

 

Z tyłu możesz skierować nawiew na sekcję zasilania procesora.

Aby z dołu pompowac powietrze musisz mieć pompę przykręcaną wyżej nad wentylami. Np do bocznej chłodnicy lub frontowych wentyli.

 

 

 

Jak puścisz nawiew tylko na froncie a wyciąg z boku, góry i tyłu to wszystko będzie się kurzyć. Ciśnienie negatywne wyjdzie i do dość spore.

 

 

Pompę polecam 140mm EK bo wbrew pozorom to będzie kawał kloca. Całość ma wysokość 190mm. A musisz mieć dostęp do fill porta. Musisz upchać chłodnicę z wentylami nad pompą oraz ewentualnie dodatkowy wentyl pod nią. Wygląda bardzo dobrze i ma przystępną cenę. Sama pompa jest w wygluszającym kołnieżu z gumy oraz jest ładnie zabudowana, nie wisi na zewnątrz goła, jak w większości innych konstrukcji.

 

http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-xres-140-r_46730.jpg

http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-xres-140-r_46728.jpg

http://www.angela.pl/galerie/e/ek-water-blocks-ek-xres-140-r_46731.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawę w ciśnienie pozytywne czy negatywne dla układu LC, który jest budowany pod wygląd uznałbym za kompletnie zbędną, bo jeśli to ma wyglądać to i tak trzeba raz w tygodniu przedmuchać środek sprężonym powietrzem, bez względu na to czy są filtry, czy ich nie ma, czy jest ciśnienie pozytywne czy negatywne :).

 

Co do układu wentylatorów, to problem jest taki, że te boczne wentylatory dmuchają w szklany panel, więc na pewno nie montował bym tam chłodnicy, bo wydajność będzie żałosna. No chyba, że budujemy LC dla wyglądu - wtedy spoko.

 

Co do combo, to kwestia indywidualna - mi się kompletnie te combo EK nie podobają, wyglądają pokracznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie boisz się eksperymentów i jesteś gotowy na drobne przeróbki to zaopatruj się u majfriendów. Wychodzi sporo taniej np. za taką chłodnicę 360mm w okolicach 30 euro, złączki, kolanka po 6-8 sztuk za 12-15 euro, etc. Cały swój custom loop za wyjątkiem pompy kupiłem na Ali. Działa nieprzerwanie od lipca zeszłego roku i ma się bardzo dobrze. EK i inni "europejscy" producenci są drodzy. Sens to ma jeżeli robisz coś pod publikę i masz sponsorów albo faktycznie jesteś w stanie włożyć wartość nowego średniej klasy komputera tylko po to, żeby mieć ciszę. W moim przypadku priorytetem była cisza a nie wygląd. Z resztą mam korsarza 600Q, więc nie ma tam co oglądać :P

 

2x14cm z przodu zapodaje powietrze, Laing DDC1 z rezem, 1x360mm, 3x12cm dmucha od dołu i 14cm noctua wydmuchuje z tyłu. Całość składa się z dwóch full coverów na grafiki i bloku na proca. Temperatury po OC proca i karty utrzymują się odpowiednio: około 76 stopni dla grafik pod obciążeniem i do 80 stopni dla proca. Bez OC grafik mam nudne 56 stopni w stresie, procesor nie nagrzewa się powyżej 73 stopni.

 

IMG_20180618_135409.jpg

IMG_20180618_135418.jpg

IMG_20180618_135429.jpg

IMG_20180618_135503.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą pompę i dużo mogę o niej powiedzieć ale nie to że była cicha :E Chociaż może sztuka sztuce nie równa.

 

Nie wiem jak z zamawianiem z ali, czy nie ma problemów z zatrzymywaniem paczek teraz i naliczaniem watu, dodatkowe koszty. Jakość niektórych podzespołów również woła o pomstę do nieba, ale oczywiście nie wszystkich.

Z jednym się zgodzę, to że ceny nowych części, europejskich czy amerykańskich podzespołów do lc są koszmarnie wysokie. Trzeba naprawdę tego chcieć żeby uzasadnić takie wydatki w stosunku do kosztów samego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chłodnice chciałem wrzucić w układzie standardowym - front i góra obudowy

 

Po 3 wentylatory na każdą z nich i ewentualnie jeden wentylator z tyłu obudowy (ale to tak ewentualnie jak by faktycznie sekcja na płycie płonęła)

 

To boczne mocowanie nie wydaje się zbyt przewiewne.

 

Jedynie korci mnie postawienie grafiki "bokiem" :P Ale to zobaczę jak się rozwinie myśl konstruktorska,na razie muszę to sobie na spokojnie rozrysować w paincie :)

 

 

A części wolę brać jednak miejscowo,dość sporo kupuję w chinach i z tego właśnie względu wiem że nie kupię tam niczego do PC ;)

Złączki wezmę na 90% od EK - tak samo blok na procesor i kartę graficzną - rezerwuar Watercool lub Aquacomputer a pompę od Alphacool

 

 

Zostaje mi ostatnie na tą chwilę pytanie - jaki wąż ? Na pewno przeźroczysty,tylko tutaj jest od zatrzęsienia marek/modeli/wersji/jakichś plastyfikatorów itp... :E

 

Coś sprawdzonego i pewnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że olewasz ten boczny nawiew :).

 

Montaż karty bokiem przy LC to spoko opcja, tylko musisz dokupić porządny riser Lian Li, który swoje kosztuje.

 

Co do węża to Mayhems Ultra Clear jest bardzo spoko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://angela.pl/p12242,mayhems-ultra-clear-tubing-3-8-5-8-10-16mm.html

 

Jedyny godny następca nie osiągalnego już w EU super clear węża Tygon R3603 tzw żelka

który niesamowicie eksponował kolor płynu.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?253432-Lilianna-by-Screamer-LC-build/page4

 

 

 

dsc01051yfcx.jpg

 

 

 

Niestety zabiły go nowe dyrektywy tfu Unijne.

Tylko w USA jest dostępny.

 

Mayhems Ultra Clear nie jest tak giętki jak stary Tygon R3603,

nie robi tak fantastycznych ciasnych łuków bez wypłaszczania

i nie jest tak krystalicznie czysty bo lekko w niebieski odcień wpada

ale tani dobry i nie widzę dla niego konkurencji sumując wszelkie wady i zalety obecnie dostępnych węży.

 

 

Tutaj z Mayhems white pastel (Black Ice project)

 

 

p1490347eir4q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://angela.pl/p12242,mayhems-ultra-clear-tubing-3-8-5-8-10-16mm.html

 

Jedyny godny następca nie osiągalnego już w EU super clear węża Tygon R3603 tzw żelka

który niesamowicie eksponował kolor płynu.

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?253432-Lilianna-by-Screamer-LC-build/page4

 

 

 

dsc01051yfcx.jpg

 

 

 

Niestety zabiły go nowe dyrektywy tfu Unijne.

Tylko w USA jest dostępny.

 

Mayhems Ultra Clear nie jest tak giętki jak stary Tygon R3603,

nie robi tak fantastycznych ciasnych łuków bez wypłaszczania

i nie jest tak krystalicznie czysty bo lekko w niebieski odcień wpada

ale tani dobry i nie widzę dla niego konkurencji sumując wszelkie wady i zalety obecnie dostępnych węży.

 

 

Tutaj z Mayhems white pastel (Black Ice project)

 

 

p1490347eir4q.jpg

 

Elder czy mozesz podac nazwe tego czerwonego plynu co masz w linku ze zdjeciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do układu wentylatorów, to problem jest taki, że te boczne wentylatory dmuchają w szklany panel, więc na pewno nie montował bym tam chłodnicy, bo wydajność będzie żałosna. No chyba, że budujemy LC dla wyglądu - wtedy spoko.

 

Właśnie nie wiem jak wygląda przewiew od tamtej strony. Cała szyba jest delikatnie odsunięta ale nie wiem czy ma wystarczające szpary do okoła? Przewiew duzy być nie musi, bo będzie świeżym powietrzem razem z górną chłodnicą dmuchać. Osobiście wolałbym coś z tych nowości: Lian Li PC-O11 Air & Dynamic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquacomputer DP Ultra red

http://www.angela.pl/p6492,aquacomputer-double-protect-ultra-1000ml-czerwony.html

 

 

Jeszcze ciekawostka, ten DP red wytrzymał bez zmiany trzy lata w loop w projekcie Tech Noir zbudowanym dla Lotha...genialny płyn.

 

Potwierdzam. U mnie ponad dwa i pół roku bez otwierania pętli i zero syfu w blokach:) Oczywiście płyn wlany do czystego układu, a sam układ monitorowany.W nowym układzie będzie ten sam płyn.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem jak wygląda przewiew od tamtej strony. Cała szyba jest delikatnie odsunięta ale nie wiem czy ma wystarczające szpary do okoła? Przewiew duzy być nie musi, bo będzie świeżym powietrzem razem z górną chłodnicą dmuchać. Osobiście wolałbym coś z tych nowości: Lian Li PC-O11 Air & Dynamic

 

Jest jakieś 1.0-1.5 cm miejsca między szybą, a panelem, więc na prawdę mało - powietrze będzie się od tego odbijać, więc dobrze, że autor nic tam nie daje. Jedyne wyjście to zrobić sobie custom szybę na ten panel w wycięciami w miejscu wentylatorów.

 

U mnie DP Ultra rok trzymał bez żadnego problemu, świetny płyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...