Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kondziowsky

RX 570 4GB OC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, testowałem sobie kartę i przykładowo fortnite idzie mi w ultra na wszystkim + 144 stałych klatek i temperatura karty to 75-80 stopni więc z tego co czytałem to dopuszczalnie.

Jednak jestem ciekaw czy warto zrobić jakieś OC tej karty? Z OC dopiero zaczynam zabawę dlatego nie wiem za bardzo czy się to praktykuje i jeśli tak to za pomocą jakich programów?

 

Rozumiem, że za pomocą panelu kontrolnego, który wgrywałem (jest tam np GPU Voltage(mV) i GPU Clock (mHz) - to tymi wartościami manipuluję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC planujesz robić w jakimś konkretnym celu, czy po prostu dla rozrywki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie badam teren i dla rozrywki, chce się dowiedzieć czegoś w razie wypadku braku mocy przy bardziej wymagających grach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli obecna wydajność cie satysfakcjonuje to myśl raczej o undervoltingu aby zbić temperatury i obniżyć hałas.

 

czy warto zrobić oc? najpierw podaj resztę podzespołów na czele z zasilaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wydajność satysfakcjonuje na razie. W sumie o undervoltingu nie pomyślałem..

 

Ryzen 5 1400

Gigabyte GA-AB350M-D3V

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

GOODRAM 2x4GB 2800MHz IRDM X Black CL16

 

W programie Asus GPU Tweakill mogę obniżyć jedynie mHz w sekcji GPU Clock więc podejrzewam, że undervolting robi się w BIOS'ie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

korzystając z okazji, iż pojawił się temat odnośnie RX570 chciałbym zapytać użytkowników ww. karty lub podobnych (w moim przypadku jest to ASUS Radeon RX 570 STRIX OC 4GB) jak wyglądają u was temperatury? Od niedawna korzystam z tej karty i temperatury jakie notuję są w okolicach 75-80*C. Karta zmaga się głównie z Wiedźminem 3 w 1080 w ust. high.

 

Zamknięta w obudowie PAX M70 od firmy Silentium PC (3 wentylatory), współpracująca z i5-8400. Mając na uwadze powyższe temperatury, czy jest jakakolwiek obawa, że takie wyniki spowodują uszkodzenie GPU lub jego nadmiernie wytężenie? W testach RX570 na różnych stronach internetowych widziałem wyniki troszkę niższe (temperatury rzędu 70 stopni).

 

Z wydajności jestem bardzo zadowolony. Póki co zmieniłem ustawienia wiatraków znajdujących się na karcie, gdyż pracowały na 50% wydajności w dużej mierze. Zrobiłem coś w stylu 50*C- szybkość 50%, 60*C- szybkość 60% itd. Poprawiło to nieznacznie sytuację.

 

Undervolting, który pada w postach powyżej, uznaję za ciekawy pomysł. Mam rozumieć, że w MSI Afterburner przesuwam suwak w "dół" celem uzyskania odpowiedniego dla mnie stosunku moc/temperatura, czy są tu jakieś przeciwskazania? (np. za niska moc:/)

 

Dzięki za ewentualną pomoc, gdyż jest to mój 1 post tutaj, choć biernie śledzę forum od jakiegoś czasu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz temperatury standardowe, takie jak być powinny :D Możesz pokusić się o zrobienie undervoltingu, czysto i zwięźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak wyżej ;) w radełonach trzeba sie liczyc z tym że temp. będą troche wyższe niż u konkurencji ale własnie takie uv to swietna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm UV czym najlepiej na radeonach bo Wattman nie trzyma wartości po restarcie kompa i czym potem sprawdzić stabilność UV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm UV czym najlepiej na radeonach bo Wattman nie trzyma wartości po restarcie kompa i czym potem sprawdzić stabilność UV

Już trzyma, załatali to z tego co widzę.

Ja testowałem Furmarkiem i potem ograłem kilka gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...