Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DizzY47

Asus PRIME Z370-P czy MSI Z370 GAMING PLUS.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć zastanawiam sie nad wybraniem którejś z tych płyt Płyta główna Asus PRIME Z370-P lub Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS.

Płyta od MSI jest droższa ale opłaca się do niej dołożyć czy płące tu tylko za ledy? Płyta ma być pod procek Intel core i 5 8400 i pod ddr4 może ktoś znajdzie lepszą do ok. 500 zł.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 to procesor z zablokowany mnożnikiem, nie można go podkręcać, a płyty kupuje Z370 się aby podkręcać. Albo weź np. i5 8600k + Z370 albo i5 8400 + płyta b360 np: https://www.x-kom.pl/p/422195-plyta-glowna-socket-1151-asrock-b360m-pro4.html. Możesz także rozpatrzyć również i5 8400 i najtańsza z370 wtedy możesz podkręcić pamięci ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że sa pod procesory do podkręcania ale myślę przyszłościowo bo na razie kupuje tą i5 a za jakiś będę kupował i7 z dopiskiem K więc zależy mi na płycie z370 do 500zł i zastanawiam się którą z tych 2 wybrać czy różnią się tylko dizajnem czy też mocą i czy opłaca się dopłacić do tej z MSI chyba że ktoś znajdzie lepszą do 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO kręcenia przyszłej i7 8700k nie polecam ani jednej ani drugiej płyty z uwagi na biedne sekcje zasilania. Asus nawet nie ma drugiego radiatora więc porażka totalna. Olej obie bo na nich nie pokręcisz. Na normalną płytę do OC i7 8700k musiałbyś wydać prawie 800zł (dla mnie do tego procka taki asrock k6 to minimum) aczkolwiek niby ludzie kręcą na msi tomahawk/sli plus (gdzie dla tych płyt i5 8600k [i znów jak dla mnie] to maksimum). Przy wyborze płyty głównej na której chcesz podkręcić topowy procek patrz głównie na sekcję zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przyszłościowo pod proca K to minimum jest Tomahawk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz jaką chcesz, pisaliśmy Ci, że ani jedna ani druga nie nada się do OC i7 8700k więc bez różnicy co weźmiesz i tak będziesz niezadowolony później :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Tomahawk/SLI PLUS - najtańsze płyty do sensownego kręcenia i5-8600K.

 

Na tych płytach podkręcisz też 8700K ale raczej już bez szaleństwa i atakowania 5GHz w prime/AVX. Sekcja będzie throtlować.

 

Extreme4 - pozwoli coś więcej zaszaleć.

 

 

Asus PRIME Z370-P ora MSI Z370 GAMING PLUS powinny podołać lekkiemu OC w stulu wyrównanie turbo dla wszystkich rdzeni, o ile będziesz unikał testów w prime i avx ;) Najwyżej będą zbijać zegar CPU jak przekroczą 108*C ( w przypadku MSI ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ up Polecam

 

W 100% bezproblemowa, nie miałem potrzeby aktualizować biosa od stycznia.

 

Zmieniłem z Z370 SLI PLUS w której zjarała się sekcja pod i5 8400.

 

Obecnie hula z 8600K @ 4,7-5 GHz Pamięci prowadzi znacznie lepiej od msi.

 

Wychodzi 520 złociszy za mobo, które bez wstydu poprowadzi 8700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem z Z370 SLI PLUS w której zjarała się sekcja pod i5 8400.

 

Ale to chyba wadliwy egzemplarz Ci się trafił, no bo jak to możliwe że na zablokowanym poszła sekcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że tak. W dodatku to się stało przy włączaniu pc. Chwilowy niesmak do msi pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...