Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kukisp

Klawiatura mechaniczna do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

planuje zakup klawiatury mechanicznej. Do tej pory miałem juz 3 takie klawiatury w długim odstepie czasu.

1. Razer blackwidow blue switch

2. Razer blackwidow chroma blue switch

3. Hykker X range blue sswitch

 

o ile mieszkałem sam nie przeszkadzało mi głośne klikanie klawiszy, do ostatniej nawet zakupiłem o ringi, ale przy niebieskich przełącznikach niewiele to pomogło. Teraz szukam czegos znacznie cichszego. Wiem ze sa klawiatury niskoprofilowane lecz nigdy takiej nie miałem w rękach.

Jesli chodzi o kolor przełaczników z tego co wyczytałem najcichsze są czerwone, lecz to i tak chyba zalezy od konstrukcji klawiatury.

Miejsca na biurku mało więc jak najbardziej model TKL wchodzi w grę.

Pytanie czy do 250zł, choc wolalbym dac mniej, jest jakas sensowna propozycja która zostanie ze mną na dłużej.

Nie musi byc nowa, ważne by była warta ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nowych bardzo ciężko będzie.

Z sensownych tylko i wyłącznie to, jeśli ma pozostać na dłużej: CLICK!

Bardzo dobra jakość wykonania. Do 300zł najlepsza klawiatura jeśli nie przeszkadza TKL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Corsair K55 RGB? gorsza lepsza od modelu K63, 66 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Corsair K55 RGB? gorsza lepsza od modelu K63, 66 ?

 

to nie jest mechanik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na yt testu cichego mechanika, chyba na brązowych przełącznikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na yt testu cichego mechanika, chyba na brązowych przełącznikach.

 

 

mowisz o Sharkoon Purewriter ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tez ale była jeszcze jakaś z niskim skokiem i cicha, gdzieś na nią trafiłem ale nazwy teraz nie kojarzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tez ale była jeszcze jakaś z niskim skokiem i cicha, gdzieś na nią trafiłem ale nazwy teraz nie kojarzę.

 

Jest jeszcze Modecom Volcano Blade tez nisko profilowa, ale jak mówię nie miałem jej w rękach,a w sklepie też nie widziałem żeby poklikać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę w sieci ten test to ci tutaj podrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A K66 Corsair?

była juz podawana. Brak podświetlenia, i jednak pełnowymiarowa. Szukam czegos TKL, ale jak nie znajde, to jest to pozycja godna uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Modecom Volcano Blade tez nisko profilowa, ale jak mówię nie miałem jej w rękach,a w sklepie też nie widziałem żeby poklikać

Tak, Volcano blade, tu masz dosyć dokładny test tej klawiatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Corsair K66, aktualnie na promocji w xkom za 159 zł. Przetestuje, i zobacze czy mi odpowiada. Jest 15 dni na zwrot. Jedynce to wyczytałem z opini to minus za krótki shift, wersja EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś cichej, wziąłeś K66. Trochę dziwne. Mam ją od jakiegoś czasu w pracy, dla mnie świetna ale ma jeden minus (brak podświetlenia). Natomiast w żadnym wypadku nie jest cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś cichej, wziąłeś K66. Trochę dziwne. Mam ją od jakiegoś czasu w pracy, dla mnie świetna ale ma jeden minus (brak podświetlenia). Natomiast w żadnym wypadku nie jest cicha.

 

jak mówię potestuje, może będzię mi odpowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś cichej, wziąłeś K66. Trochę dziwne. Mam ją od jakiegoś czasu w pracy, dla mnie świetna ale ma jeden minus (brak podświetlenia). Natomiast w żadnym wypadku nie jest cicha.

Praktycznie żaden mechanik nie jest cichy, chyba że specjalne wyciszane wersje switchy (glownie linear bo clicky/tactile nie ma sensu wyciszac) ktore w tych pieniadzach nie sa do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałeś cichej, wziąłeś K66. Trochę dziwne. Mam ją od jakiegoś czasu w pracy, dla mnie świetna ale ma jeden minus (brak podświetlenia). Natomiast w żadnym wypadku nie jest cicha.

 

MX Red to jedne z cichszych przełączników. Porównaj sobie do tego niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że są ciche. Właśnie klepie z K66. To, że coś jest głośniejsze, nie oznacza, że to co ma być bardziej ciche, jest ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejsze klawiatury szło nawet wyciszyć kładąc je na podkładkę. Zmniejszał się wtedy efekt dudnienia od samej obudowy i biurka :)

 

Zobaczę czy w tym modelu efekt będzie podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się spodoba, to oddaj i opchnę Ci swoją za 100 :) Używana ok miesiąca (dla siebie wezmę z podświetleniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...