Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

.::DOOMINIQS::.

Touchpad i klawiatura dziwne rzeczy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Po zmianie dysku na ssd i wgraniu nowego czystego windowsa, za każdym razem gdy włączam laptopa nie mam kursora, dopiero gdy kliknę jakikolwiek klawisz wtedy pojawia się kursor i myszka zaczyna działać. Jakby naciśnięcie klawisza instalowało klawiaturę i taouchpad..

Po podłączeniu zewnętrznej myszki kursor jest ale po naciśnięciu jakiegokolwiek przycisku myszka reaguje jak dwuklik LPM. Dopiero po naciśnięciu jakiegokolwiek klawisza na klawiaturze wszystko zaczyna działać.

 

Instalowałem sterowniki 3 razy ze strony lenovo, ale na standardowych sterownikach z windowsa problem jest taki sam.

Myślałem, że to wina złej instalacji windowsa stąd zainstalowałem go ponownie. Nie pomogło. Jedynie przy instalacji musiałem użyć myszki zewnętrznej bo touchpad nie reagował.

Ustawienia biosu przywrócone do domyślnych. Źle podpoiłem klawiaturę przy zmianie dysku? Ale przecież wtedy by w ogóle nie działała.. Jakieś pomysły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to odpinałeś klawiaturę przy zmianie dysku w tym laptopie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości, po co odpinałeś klawiaturę przy wymianie dysku?

 

a co do tematu... jaką wersję instalujesz (no i jaki windows)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to rocznik tego laptopa? Albo inaczej, konkretnie numer modelu napisz, bo samo ideapad 110 nie wystarczy. Tam na nalepce po myślniku powinien być dokładny numer modelu.

Jeżeli to ten z tą głupią śrubką pod klawiaturą, tak jak w filmiku to może tak być, że źle coś podpiąłeś przy składaniu.

 

A pytam o model bo z tego co wiem nie wszystkie 110 wymagały wyjmowania klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak, to faktycznie wymagał zdjęcia klawiatury, a przy zakładaniu można nawet przypadkiem wypiąć/uszkodzić kabel od touchpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taki jaki był oryginalnie w laptopie win 10 home x64

to sprawa śrubki wyjaśniona - zdziwiło mnie to, bo robiłem ostatnio mobo w takim lenovo i rozbierał się 100% od podwozia... a co do windowsa, to jaka kompilacja? o to bardziej mi chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśma od touchpada wypięła się ale ją wpiąłem. Instalowałem Win 10 1709 i ściągnąłem wszystkie aktualizacje. Chyba, rozbiorę go jeszcze raz i poprawię te kable.. ale przecież wtedy nic by nie działało..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśmy dla pewności popraw, jak nic nie da, to spróbuj ściągnąć msdn 1803

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...