Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

trommand

Porównanie lekkich laptopów gamingowych

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuję Waszej opinii odnośnie wyboru jednego z dwóch laptopów jakie mam na oku:

 

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-sl950-vr2-prezent-mysz-roccat-lua-p955er-gtx-1070-maxq-p-26439.html

 

https://www.x-kom.pl/p/429982-notebook-laptop-156-msi-gs65-i7-8750h-8gb-256-win10-gtx1060-144hz.html?partnerid=100327593&sm12=MzY=&ts=1529149595&token=9b04507f0cb106e75b64d11b71b53e8f&77

 

Zależy mi na mobilności i dlatego też wybieram spośród cieńszych i lżejszych laptopów. Wiem z jakimi problemami się to wiąże i po długich poszukiwaniach, wciąż stawiam na wybór któregoś z tych dwóch. Dziękuję bardzo za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze popraw linki.

 

Po drugie - podaj budżet i zastosowanie to coś doradzimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersję laptopów coś slim, czyli lekki mobilny laptop przeznaczony do gier, lecz co za tym idzie dość wysokie temperatury.

 

Moim zdaniem przy takim budżecie lepiej celować w sprzęt mniej slim który będzie miał lepszą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym jednak na:

MSI GS65 i7-8750H/8GB/256/Win10 GTX1060 144HzNowa seria GS tym razem pod względem designu po prostu udała się MSI- laptop ma klasyczny, elegancki design. Jest lekki (1,88kg) i ma 144Hz matrycę. Wersja z GTX'em 1060 powinna być całkiem rozsądna pod względem temperatur oraz głośności.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Linki poprawione. Budżet to właśnie ok 7600zł, i tak już naciągany. Lubię sobie pograć w nowsze tytuły, do tej pory grałem na stacjonarnym, ale jadę na studia za granicę i potrzebuję laptopa, którego będę mógł łatwo nosić na zajęcia, a który pozwoli mi też na trochę grania. Postawiłem na te dwa, ponieważ oprócz ich nie-gamerowskiego wyglądu, to mają bardzo przyzwoite specyfikacje. Wiem, że wiąże się to z problemami z temperaturą, ale uznałem że zastosuję liquida conductonaut i pobawię się w undervolting żeby temu zaradzić. Ogólnie to bardziej przychylam się MSI GS65 ze względu na lepszą baterię, dobrą kartę sieciową oraz gwarancję, która pomoże mi w razie czego również za granicą. Natomiast dylemat sprowadza się do karty graficznej gtx1070 maxq w hyperbooku, która wydaję mi się nader kuszącą możliwością. A no i w hyperbooka udało by mi się wcisnąć więcej pamięci przez to, że tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz się zmieścić z 1070 nawet w pełnej wersji:

Dream Machines GS1070-15 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1070 - 6499 zł

Można dorzucić jeszcze RAM ale dysk dosyć mały (128 + 1TB).

 

Dlatego też jednak wybrałbym 1070 max-q ale z i7-8750H i 512GB SSD na PCI-e. RAM 8GB ale z wolnym slotem także dorzucisz później:

Dream Machines GS1070-15 i7-8750H/8GB/512 GTX1070 - 7499 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie możesz się zmieścić z 1070 nawet w pełnej wersji:

Dream Machines GS1070-15 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1070 - 6499 zł

Można dorzucić jeszcze RAM ale dysk dosyć mały (128 + 1TB).

 

Dlatego też jednak wybrałbym 1070 max-q ale z i7-8750H i 512GB SSD na PCI-e. RAM 8GB ale z wolnym slotem także dorzucisz później:

Dream Machines GS1070-15 i7-8750H/8GB/512 GTX1070 - 7499 zł

 

Parametry świetne. W tej cenie faktycznie zestaw genialny. Skłaniałbym się jednak do tej wersji z 500 GB SSD. Dwa powody, pierwszy HDD to dla mnie przestarzały temat, wolne to strasznie. Druga sprawa, bardziej prozaiczna. HDD jest jednak cięższy, więc te dodatkowe kilkadziesiąt gram przy lekkich lapkach ma znaczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowy slim, ale w amelynium więc trochę lepiej z odprowadzeniem ciepła, moim zdaniem kupując gamingowy laptop w cienkiej obudowie musisz liczyć się z tym że co jakiś czas wymienisz pastę termoprzewodzącą, najlepiej od razu wziąć thermal grizzly i taką utrzymywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś lekkiego i cienkiego to niestety będzie ciepło oraz głośno. Fizyki nie oszukasz. Sam korzystam z innego kadłubka, a model od Dream Machines i Hyperbooka to Clevo P950ER. Przy czym w Hyperbooku masz wariant z innym wyglądem obudowy, zbliżona jest do stosowanej przez Acera. Dodatkowo wyjściowo Hyperbook jest tańszy w identycznej konfiguracji, do tego masz szybszy RAM 2666MHz i matrycę 144Hz. W linkach, które przesłali Ci koledzy jest tylko info o SSD na złączu M.2. Konkretnie z oferty niebieskich mam na myśli to:

 

Hyperbook SL950 VR2 i7-8750H GTX1070 Max-Q

 

 

Podobno mają też jakąś promocję cenową z kodami rabatowymi. Chwalili się tym na fb. Z tego co kojarzę Clevo P950, nieważne czy procesorem 7gen lub 8gen miały maksymalnie 1070 w wersji Max-Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że to jest dość szalone podejście - takie podzespoły w wersji SLIM. Popatrz na testy temperatur. Nie sądzę, że to jest dobre rozwiązanie.

 

Wszystkie najlepsze serie tj. Acer Predator albo Dell Alienware mają duże układy chłodzenia.

 

Aby nie dźwigać ze sobą podkładki chłodzącej, rwa razy większej od laptopa pomyśl o czymś kompromisowym - dobre chłodzenie to podstawa, aby wygodnie śmigać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...