Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sirkamillo99

Laptop do photoshopa i gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

muszę powiedziec, że ostatnimi czasy mam spory dylemat odnośnie zakupu laptopa/pc. Otóż, robię zdjęcia i potrzebuje czegoś do obróbki sprawnej w Lightroomie i photoshopie (nie zajmuje się obróbką i renderowaniem video). Dotychczas pracowałęm na Macbooku Air ale praca stała sie już nieznośna ze względu na rozmiar i słabą matrycę (nie mówiąc o szybkości działania). Normalnie to zdecydowałbym sie na Macbooka Pro 15 2015 i wszystko było by fajnie tylko jest jeden problem. Chciałbym od czasu do czasu móc zagrać w jakieś gry typu Wiedźmin 3 lub Fifa 18. Następuje lekki zgrzyt interesów. I tu mam do was pytanie, czy istnieje taki laptop, który podoła tym dwóm zadaniom? Jeżeli chodzi o laptopy Windowsowskie, to w najbliższej przyszłości zainwestowałbym także ok 500EUR w monitor graficzny. Przy Macbooku taki koszt nie jest konieczny, gdyż retina spełnia moje wymagania.

Innym wyborem może być postawienie na PC i zbudowanie wszystkiego po swojemu (sprzęt + 2 monitory: graficzny i do gier tańszy jakiś). Tylko problem jest taki, że zwykle z laptopem leże na łóżku podczas typowej rozrywki takiej jak youtube czy społecznościówki, lub też często przenoszę z miejsca na miejsce np podczas gotowania, co uważam za wielką zaletę. Ciężko mi się zdecydować czy na 100% potrzebuje laptopa czy może to być też pc.

 

Na początku byłem zainteresowany Macbookiem Pro oraz Dell XPS 15 9560. Jednakże po wyczytaniu kilku opinii o problemie z głośnym działaniem XPSa oraz z nagrzewaniem się odpuściłem sobie ten temat. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na MSI GT65 i przyznam, że przypadł mi do gustu. Jednak również słyszałem opinie, że to się nie nadaje. I tu jest mi potrzebna wasza pomoc. Jakie rozwiązanie wg was byłoby najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GT to bardzo dobry sprzęt lecz mobilność w nim bardzo mała.

 

Osobiście postawiłbym na nowy model Dell XPS 15 9570 i7-8750H/8GB/256/10Pro GTX1050Ti FHD 8 299 zł

Dobrej jakości aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny, procesor nowej 8 generacji, przyzwoita grafika która pozwoli zagrać w nowości przy tym nie tracąc na mobilności, dobrej jakości matryca IPS, dobre czasy pracy na baterii, łatwy dostęp do podzespołów, całkiem niezłe głośniki, Thunderbolt 3, dobry serwis i gwarancja. Pod pełnym obciążeniem może się grzać.

 

Ewentualnie coś tańszego co pozwoli popracować oraz pograć, w domu można podłączyć zewnętrzny monitor.

Dell Inspiron G5 i7-8750H/32G/256+1000/Win10 GTX1060 6 799 zł

Matryca FULL HD choć przeciętnej jakości dlatego do pracy w domu polecam zewnętrzny monitor, podświetlana klawiatura, ciekawa dobrze wykonana obudowa, w pełnej konfiguracji z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie strasznie dużo złych opinii wyczytałem odnośnie tego XPSa. Strasznie jest głośny przy obciążeniu i nagrzewa się bardzo. Mobilność nie jest największym priorytetem. Bardziej mi chodzi aby zbalansować mobilność z bezpiecznymi osiągami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod pełnym obciążeniem każda obudowa slim będzie Ci się nagrzewać. Dlatego na drugim miejscu podałem bezpieczną opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie to ja bym Ci polecił złożyć zestaw oparty o komputer stacjonarny do pracy/gier, a do przeglądania Internetu dodatkowo kupić jakiś niedrogi mobilny laptop.

 

W mojej opinii, nie warto się pchać w coś co ma być do wszystkiego, bo jak wiadomo, jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tu jest ten dylemat czy stacjonarka czy laptop.

A swoją drogą co myślicie o MSI GS63VR? Jest dużo tańszy więc od razu mógłbym zakupić typowy monitor graficzny typu Eizo pod obróbke foto. Może to jest jakaś alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten throttling bedzie się objawiał np podczas fify? Czytałem recenzje i opinie i wbrew pozorom w porównaniu do innych to temperatury w tym MSI nie są aż tak duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa akurat nie jest zbyt wymagającą grą więc w tym wypadku nie powinno być problemów z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym laptopie z GTX 1060 i GTX 1070 pograsz w najnowsze gry na ustawieniach wysokich. Jednak, jeżeli zależy Ci na kulturze pracy oraz żywotności urządzenia, to na pewno nie może to być to laptop wysoce mobilny, raczej duży "kloc" posiadający odpowiednio wydajny system chłodzenia.

 

Z tego powodu proponuje Ci zakupić komputer stacjonarny (gry i praca) + mały laptop przenośny do Internetu itd. Chociaż wspomniałeś, że posiadasz MacBooka Air, więc drugi element mojej propozycji jest Ci nawet zbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten throttling bedzie się objawiał np podczas fify? Czytałem recenzje i opinie i wbrew pozorom w porównaniu do innych to temperatury w tym MSI nie są aż tak duże.

 

Po dłuższej grania na pewno patrząc na przykład na dzisiejsze temperatury będzie jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...