Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mustar

[4500 - 7500 zł] Laptop do gier 15"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kolega poszukuje laptopa do gier w cenie 4,5k - 7,5k PLN. Widełki trochę sporę, ale to nie znaczy, że musi wydać maksymalną kwotę. Pozostałą kwotę można przeznaczyć na ewentualną konfigurację, jednak wolałby to zrobić już w momencie zakupu.

Fajnie jakby sprzęt dawał możliwość rozbudowy w przyszłości.

 

 

Minimum 15,6" FULL HD IPS

Waga nieistotna

Bajery "gameingowe" zbędne

Wygląd nie ma większego znaczenia

DVD dobrze gdyby jednak był

Obowiązkowo SSD, mogą być nawet dwa, usuwając HDD

Windows 10 PRO

Czy znajdzie się taki laptop z modemem LTE?

 

 

Kolega nie chcę ACERA :D

Ważne żeby był wydajny, z dobrym chłodzeniem, ale nie zbyt głośnym.

No i żeby producent miał zdrowe podejście w razie problemów.

 

Coś pewnie jeszcze dopiszę :D

Dziękuje za poświęcony czas.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows musi być w wersji PRO ? Nie widzę zastosowania do gier dla tej wersji systemu a to troszkę utrudnia...

 

Moje propozycje:

 

MSI GL62MVR i7-7700HQ/16GB/1TB+256/Win10X GTX1060 IPS - 5349 zł

GTX 1060 w pełnej wersji i z 6GB pamięci, Matryca IPS, i7-7700HQ, 16GB w dualu 2400MHz.

256 GB SSD + 1TB HDD który zawsze możesz wymienić na SSD.

 

Bardziej wypasiony wariant tego wyżej:

MSI GL62MVR i7-7700HQ/32GB/1TB+480/Win10X GTX1060 IPS - 6229 zł

Różnica to 32GB zamiast 16 i 480GB SSD zamiast 256.

 

 

Moim faworytem jest :

Lenovo Legion Y720-15 i7/16GB/480/Win10X GTX1060 UHD - 6799 zł

Tutaj masz 480 GB SSD SATA i wolny slot na wrzucenie super szybkiego SSD na m2 PCI-e czyli coś co chciałeś ;)

 

 

We wszystkich propozycjach brakuje DVD - teraz to już relikt. Jest też W10 home gdyż jak wspomniałem - PRO nie jest do zastosowań "gamerskich" więc nikt go do takich laptopów nie wrzuca. Każdy z w.w. ma świetne chłodzenie i matryce IPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie to warto myśleć o wyższych seria laptopów.

MSI GT73EVR i7-7700HQ/16/1TB+256/Win10 GTX1060 120Hz 6999 zł.

Matryca FULL HD 120 hz, bardzo dobre aluminiowe wykonanie, pewny układ chłodzenia, podświetlana klawiatura, pełna konfiguracja 16 GB ram oraz dyskie SSD, przyzwoity system audio. Seria GT to najwyższe seria laptopów gaming od MSI, dwie serie wyżej np od MSI GL.

 

Ewentualnie taniej coś z nowej stajni Dell.

Dell Inspiron G3 i7-8750H/16GB/256+2000/Win10 GTX1060 6299 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, pełny GTX1060 6 GB, pełna konfiguracja. Dell słynie z dobrej serwisu gwarancyjnego oraz dobrej kultury pracy poprzednie serie gaming tym się wyróżniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wersja PRO jest konieczna. Komputer nie tylko do grania, ale dokładnie nie wiem do jakiej pracy będzie wykorzystywany. To nie pisałem o tym.

Podpytam jutro i pokażę propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale wersja PRO jest konieczna. Komputer nie tylko do grania, ale dokładnie nie wiem do jakiej pracy będzie wykorzystywany. To nie pisałem o tym.

Podpytam jutro i pokażę propozycje.

Wszystkie laptopy z mocniejszymi grafikami oferowane są z W10 Home, dlatego też lepiej kupić bez systemu a system osobno.

 

Windows 10 PRO:

Microsoft Windows 10 PRO PL 64bit OEM DVD - 599 zł

 

A co do laptopów bez systemu:

Może zainteresuje Cię opcja z matrycą 4k UHD:

Lenovo Legion Y720-15 i7-7700HQ/16GB/256 GTX1060 UHD - 5949 zł

 

Albo coś z ogromną pamięcią 32GB i 480SSD + miejsce na kolejny (w miejsce tego 1TB HDD):

MSI GL62MVR i7-7700HQ/32GB/1TB+480 GTX1060 IPS - 5829 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej pracy jest konieczna PRO?

 

Nie drążyłem do końca tematu, ale podejrzewam, że chodzi o podłączenie do domeny :D

 

Laptop bez systemu to też dobre rozwiązanie, nie ma co się ograniczać tym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drążyłem do końca tematu, ale podejrzewam, że chodzi o podłączenie do domeny :D

 

Zapewne w tym rzecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie drążyłem do końca tematu, ale podejrzewam, że chodzi o podłączenie do domeny :D

 

Laptop bez systemu to też dobre rozwiązanie, nie ma co się ograniczać tym wyborem.

 

W takim razie PRO będzie potrzebny, lecz to dalej nie zmienia różnicy modele które Ci podałem. Mają zainstalowany system, nie ma opcji bez systemu za pewne jest on fabryczny.

W budżecie takim i tak zostaje jeszcze na system PRO nawet jeżeli dodatkowo będzie dokupiony. W moim przypadku i tak wiele się nie zmienia wybrałbym serię GT jest ona dwie serie wyżej od GL. (GP oraz GE). Wystarczy zobaczyć różnice na własne oczy.

Drugi przypadek Lenovo z GTX1060 i UHD nie nada się do gier, trzeba będzie zmniejszać rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widziałbym tu:

MSI GT62VR i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1060 IPS

GT62VR to najwyższa seria laptopów MSI, ma bardzo dobry układ chłodzenia oraz wykonanie. Jest to co prawda wersja podstawowa, ale znacznie poniżej budżetu- wystarczy więc jeszcze na rozbudowę o SSD i ram (są wolne 3 sloty), prawdopodobnie wystarczy nawet na zakup Windowsa w wersji PRO.Mimo procesora i7-7700HQ polecam ten model MSI, bo są to naprawdę świetne laptopy, a jak wiadomo nie tylko procesor się liczy-tym bardziej, że to GTX'a 1060 i7-mka spokojnie wystarczy.

 

Alterantywnie:

Dell Inspiron G5 i7-8750H/32G/256+1000/Win10 GTX1060To nowsza wersja Dell'a 7577. Jest kompletnie wyposażona i prócz procesora i7 ósmej generacji na wyposażeniu znalazło się też 32GB pamięci, 256GB dysk SSD oraz karta graficzna GTX 1060 (w wersji Max-Q-nieco wolniejsza od "pełnej" 1060-siątki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się i zrezygnuje z wersji PRO i napędu.

 

Zobaczymy czy coś z wyżej wymienionych wybierze.

 

 

Najrozsądniejsza wydaje mi się propozycja https://www.x-kom.pl/p/381131-notebook-laptop-173-msi-gt73evr-i7-7700hq-16-1tb256-win10-gtx1060-120hz.html

 

Warto dopłacać do serii GT? Widzę, że w serii GL można w dobrej cenie coś wybrać. 

 

32GB moim zdaniem nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...