Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

equnio

Nie autoryzowany dostep do komputera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pewnego dnia, a raczej przedwczoraj zauważyłem na komputerze znikające rzeczy akurat kiedy "zaczalem gadac z pewna osoba". Zaczalem sie zastanawiac co jest nie tak, bo wczesniej tego nie bylo. Po kilku godzinach koles powiedzial ze zostawil mi zadanie w folderze, ktorego juz nie bylo. WTF? Ok, zrozumialem o co chodzi. Sam sie pozniej przyznal ze to prawda etc. Zaczalem szukac, wlazlem w windows foldery i tam znalazlem shella ktory zostal mi zainstalowany na komputerze zdalnie.

 

W trybie natychmiastowym przeinstalowałem windowsa. Nie patrzylem na zadne pliki, zwyczajny reinstall.

 

Po reinstalacji, zainstalowalem wszystkie sterowniki procz je... biosa. Ktorego zwyczajnie nie moge aktualnie updejtowac z wzgledu na ROM programming failure. (AMD)Luknalem processy kompa:

 

 

XbfbiZ8.png

 

Processy dosc dziwnie duzo pokazuja.

Wciaz mam ogromne podejrzenia o "dostepie tego ciucwoka do komputera". Skanowalem komp ccleanerem, malwarebytes. Podejrzewam jakiegos keyloggera / shella ale cholera wie gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki "ciućwok" - jeśli po reinstalacji "przechwycił" ci komputer, i to bez bezpośredniego dostępu do niego, to czarownik, albo lepiej czarnoksiężnik, tzn czarownik używający czarów do niecnych celów, nie ciućwok - witamy z powrotem w średniowieczu

 

jeśli nie to to sąsiad zza ściany, który ćwiczy przechwytywanie komputerów przez ruter, jeśli możliwe; chyba jednak nie

 

najprawdopodobniej jednak to po prostu łagodna paranoja - normalne dzisiaj z wirusową paniką, sztucznie rozdmuchiwaną

 

poważniej - musiałbyś napisać, jak łączył się ten ciućwok z twoim komputerem, w ogóle jakie to było połączenia - jednak że wpakował ci się na komputer po reinstalacji bez twojej wiedzy i pozwolenia raczej mało prawdopodobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...