Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Filip8699

Intel Core i7-4790K grzeje sie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mianowicie mam taki problem, iż grzeje mi sie procesor. Użyłem pasty termoprzewodzącej (stara pasta wyschła) przez co z 60 stopni, temp. spadła do 35 stopni ale w stanie spoczynku (tj. komputer włączyony, ale żadne gry, programy nie chodzą), natomiast przy grach itp itd temperatura sięga minimum 60 stopni, choć wcześniej te same gry chodziły na maks ustawieniach i było max 54 stopnie, podczas gdy teraz mam wszystko na średnich. I moje pytanie : Czemu tak się grzeje? Jak to naprawić? czy moze to byc spowodowane programem WMI Provider host który zrzera mi sam z siebie 20% procesoru wg menadzera zadań czy też problem tkwi gdzie indziej. W załączniku dodaje log z GameBoster 3.0 gdyby to coś pomogło (jestem zielony w tych sprawach i nie wiem czy to ten log jest potrzebny czy powiniennem użyć jakiegoś specjalnego programu :v )

Z góry dziekuje za pomoc :)

Game Booster Diagnose Report.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do zimy, to temperatury spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich temperaturach dokładnie mowa w stresie? Co to jest "minimum 60"?

 

60 to dla tego procesora zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że wcześniej procesor po włączeniu komputera miał max 35 stopni wentylator chodził cicho, a teraz po włączeniu owszem ma 35 ale stopniowo w ciagu minuty wzrasta do 60 stopni, wentylator kręci na około 1900 RPM, komputer chodzi głośniej, a gdy włączę jakąkolwiek grę po 10-30 minutach nagrzewa się tak że wyskakuje mi bład WHEA_Uncorrecteable_Error po czym resetuje się komputer. Dodam że 60 stopni miałem dopiero na maks ustawieniach w grach typu GTA V z modem Natural Vision Remastered, a teraz 96 stopni przy BF 1 na średnich to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wentylator na tym CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WENTYLATOR COOLER INTEL E97378-001, zastanawiam się nad kupnem nowego ale nie wiem jaki wybrać aby był wydajny oraz pasował do procesora/płyty głownej, dodam ze po wyłączeniu programu WMI Provider Host zużycie spadło śmiało o 15 % oraz temp w stanie spoczynku (po prostu włączony komputer) wynosi 55 stopni. Dodam że zastosowałem pastę AG Silver (nie wiem czy ma to duży wpływ na temperaturę) oraz posiadam program Ashampo Anti Virus który od czasu zainstalowania zużywa ogromną ilość Pamięci RAM, około 600 mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spinki wszystkie dobrze zaskoczyły w wentylatorze, nie połamałeś jakiejś? Druga sprawa, box-owy wentylator nie nadaje się do giercowania, wymien na cos pod LGA1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko ładnie weszło, problem jest już od dłuższego czasu dlatego nie wiem jaka jest jego przyczyna, czy to wentylator, czy powiniennem zastosować lepszą pastę, czy to program czy też po prostu grzeje się ze starości, po 5 latach od zakupu pierwszy raz zmieniałem pastę. Co do wentylatora, czy taki byłby odpowiedni? http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-1150-am3-pasta-i6000480330.html?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko ładnie weszło, problem jest już od dłuższego czasu dlatego nie wiem jaka jest jego przyczyna, czy to wentylator, czy powiniennem zastosować lepszą pastę, czy to program czy też po prostu grzeje się ze starości, po 5 latach od zakupu pierwszy raz zmieniałem pastę. Co do wentylatora, czy taki byłby odpowiedni? http://allegro.pl/silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-1150-am3-pasta-i6000480330.html?

 

Dołóż do Fery 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a więc wszystko zamówione prawdopodobnie dzisiaj będzie, nałożę pastę grizzly'iego, oraz zamontuje Fera 3 i zobaczymy jak się będzie sprawował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc zalozyłem nowy wentylator, dalem pastę grizzly, temp w spoczynku spadla do okolo 35-40 stopni, teraz pytanie, czy do srodka procesora (chce przeprowadzic delid) musze dawac plynny metal czy moge zastosowac taka sama paste jak wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij poradnik skalpowania. Wszystko jest tam wyjaśnione. W skrócie - zły pomysł. Nawet nie półśrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytalem i jako zwykly uzytkownik komputera/giercoman chcialbym poradzic sie, co mam w takim razie robic? Nowy procek? :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie ogarniam w czym problem ?

Temperatury poprawne.

Jak wspomniano są upały,fera to nie żaden killer,po prostu poprawny cooler,i jeżeli buda nie jest jakoś rewelacyjnie wentylowana to temperatury nie dziwne.

Dla sportu można zrobić i delid,tylko po co w tym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytalem i jako zwykly uzytkownik komputera/giercoman chcialbym poradzic sie, co mam w takim razie robic? Nowy procek? :v

 

No jak to co zrobić, otworzyć obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie po prostu użytkował ten komputer. Nic mu nie ma. Jest zdrowy. Procek też. Jakbyś miał 90 stopni na 1v napięcia, to wtedy rzeczywiście delid wskazany. A tak... Jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym iż kilka miesięcy temu mogłem grać na max ustawieniach, w max rozdzielczości itp itd wiadomo full wypas (dodam że sprzęt składałem 4-5 lat temui od tamtej pory nic nie było wymieniane, smarowane, jedynie czyszczone powietrzem pod ciśnieniem) i max temp wynosiła między 54-64 stopni przy "stresie", natomiast aktualnie (od lutego/marca tego roku) gdy włączę jakaś grę na średnich ustawieniach, pogram koło 30 minut-godziny następuje restart systemu z powodu iż procesor nagrzał się coś koło 96 stopni przy zużyciu może 30%. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu nie zależnie czy była to zima, lato, wiosna czy jesień. Wymieniłem wentylator/chłodzenie, pastę pomiędzy procesorem a chłodzeniem, owszem temp w "spoczynku" są normalne między 35-40 stopni, ale po dłuższym użytkowaniu i tak i tak dochodzi do takiej temp, ze system mi się restartuje. A więc przechodząc do końca (trochę się rozpisałem) co, czemu, jak, gdzie i dlaczego moze byc przyczyną lub co moge zrobić aby to naprawić, a jesli nie mogę tego naprawić, to co wy byście zrobili na moim miejscu, nie chce zniszczyć procka jeśli jest sprawny, oraz nie chciałbym kupować nowego z racji iż to dość spory wydatek i pokatowałbym jeszcze tego, jednak jeśli będzie trzeba no to trudno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz niższe obroty na wentylu. Wentylach. Może złamałeś nóżkę, zatrzask chłodzenia cpu, no pisze Ci otwórz obudowe i zobacz powinno być sporo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje nieinwazyjne.

 

1. Undervolting.  Opisany jest w poradniku "wysokie temp. Procesorów" w dziale procesory. Razem z innymi kwestiami. Możesz też Zaglądnąć.

2. Undervolting + underclocking.  Zbijasz zegary razem z mnożnikiem CPU. Można też dokonać tego na około - ustawiając power limity w BIOS lub z poziomu Windows.

 

Najlepszą metodą jest skalp. Według mnie i tego co tutaj widzę - jest zalecany, skoro po wymianie chłodzenie dalej jest lipa. Temperatura w IDLE jest bez znaczenia, bo nawet pasta do zębów przeniesie tyle energii cieplnej na IHS a następnie radiator.

 

Możesz to zrobić na 2 metody. Sam z poradnikiem lub poprosić usera PatrykT,  który skalpuje procki na forum. Czujesz się na siłach - skalpuj. Nie czujesz się na siłach - wyślij procka Patrykowi.

 

Aha, opcja wywalenia cpu do kosza nie wchodzi w grę. Tylko w USA się tak robi, gdzie ludzie mają 2 lewe ręce. Procek jest dobry i jeszcze da radę przez długi czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(od lutego/marca tego roku) gdy włączę jakaś grę na średnich ustawieniach, pogram koło 30 minut-godziny następuje restart systemu z powodu iż procesor nagrzał się coś koło 96 stopni przy zużyciu może 30%. Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu nie zależnie czy była to zima, lato, wiosna czy jesień.

 

Nareszcie doprecyzowane,widać glut całkiem się rozsechł,daj do skalpowania,bo lepiej już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej oskalpowalem go, stara pasta wyschla doslownie na wiór (nawet nie bylo jej na rdzeniu, no moze sladowe ilosci, bardzo dziwne, dalem paste thermal grizzly kryonaut, silikon zeby trzymal, no i teraz temp wynosi kolo 30-35 stopni, w stresie max 70, a nie 90 czy 100, dzięki za naprowadzenie na temat ze sklapowaniem :) nie wiem tylko czy dobrze zrobiłem dając pastę (j.w.) zamiast ciekłego metalu, sugerowałem się poradą gościa ze sklepu komputerowego :v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...