Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Majkiss

Wybór laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w tytule tematu potrzebuję rady, opinii na temat wyboru laptopa.

Jakiś szczególnych wymagań nie mam jednak to co chciałbym aby go cechowało to:

-Dysk HDD + SSD - uważam to za świetną opcję. Szybsza praca laptopa + duża pamięć do zapisu plików

-Matowa matryca

-Procesor,karta chociażby średniej półki żebym mógł pograć w gry bez przejmowania się czy zadziała (np. CS:GO , GTA V itp)

-Dość wytrzymała bateria

-Mniejsza szansa na przegrzewanie się - wydaje mi się,że chyba nie znajdę laptopa który wcale się nie przegrzewa więc po prostu taki który będzie mniej podatny na wysoką temperaturę.

Więcej aktualnie nie przychodzi mi na myśl.

Budżet jaki przewiduje to max. 3000 zł

Laptop przede wszystkim ma być do codziennego użytkowania + żeby dawał radę przy lepszych gierkach

Mam dwa typy laptopa które znalazłem i mam dylemat - prosiłbym o waszą opinię.

1.ASUS VivoBook 15 R542UA i5-7200U/8GB/256SSD+1TB/Win10

2.ASUS VivoBook 15 R542UA i5-8250U/8GB/256SSD+1TB/Win10

Jeśli widzicie lepszą opcję w tym budżecie proszę o propozycję. Od razu uprzedzam, że jestem wyczulony na laptopy firmy Lenovo - więc proszę o nie proponowanie laptopa tej firmy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tych dwóch lepszą opcją jest ASUS VivoBook 15 R542UA i5-8250U/8GB/256SSD+1TB/Win10 lecz posiada on tylko grafikę zintegrowaną może być problem z bardziej wymagającymi grami.

 

Moim zdaniem warto pomyśleć o laptopie z dedykowaną grafiką

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10 MX130 IPS 2999 zł

Matryca FULL HD IPS lepsze kąty widzenia, procesor nowy 8 generacji 4 rdzeniowy lecz dalej niskonapięciowy, dwa dyski SSD oraz HDD wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe wykonanie, grafika na trochę lepszym poziomie jak GT940mx, system w cenie.

 

Ewentualnie z większym dyskiem i wydajniejszą grafiką

Lenovo Ideapad 320-15 i5-8250U/8GB/256/W10 MX150 2899 zł

Matryca FULL HD matowa, procesor 8 generacji, wykonanie budżetowe, grafika na poziomie GTX950m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chcesz laptopa do gier a proponujesz modele bez GPU? Przecież na nich nic nie ruszy.

W takim budżecie to Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/120/Win10 MX150 FHD IPS

Trochę ponad budżet, ale jeżeli chcesz na tym grać i ma być z Windowsem to absolutnym minimum jest procesor 4 rdzeniowy i MX150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System masz czy musi być z laptopem ?

 

Propozycje które wrzuciłeś mają tylko zintegrowaną grafikę. W tym przedziale cenowym najlepsze co dostaniesz to MX150 - bardzo fajna karta graficzna, bije na głowę wszystkie możliwe integry - to tak naprawdę GT 1030 z desktopa.

 

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB+240SSD MX150 - 2999 zł (możliwość cachbacku 150 zł z kodem gv62-msi, doczytaj regulamin)

Procesor mocne 4 rdzenie - i5-7300 HQ, 8GB 2400MHz z wolnym slotem na przyszłość, MX150 jak wspomniałem wyżej. Matowa matryca FullHD, 240GB SSD i 1TB HDD w zestawie. Podświetlana klawiatura, świetne chłodzenie.

 

MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD MX150 - 3099 zł( cashback 300 zł z kodem msi-pl62 )

Tutaj mocniejszy procesor - Intel Core i7-7700HQ ale mniejszy dysk SSD - 120GB ( nadal w komplecie z 1TB HDD)

 

Gdybyś jednak mógł zwiększyć lekko budżet to wtedy możesz mieć laptop z GTX 1050 czyli duży skok wydajnościowy:

Dream Machines G1050 i5-7300HQ/8GB/1TB+120SSD GTX1050 - 3199 zł

Uważam ze to bardzo ciekawa propozycja ale sam oceń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2: Dzięki za propozycję, Acer wydaje się dość okej jednak to muszę przemyśleć. A co do lenovo to jestem zniechęcony do nich więc odpada.

 

@tessir: Masz rację, nie wziąłem tego pod uwagę ani nie zauważyłem, że brak w obydwu GPU - twoja propozycja jest konkretna jednak ponad budżet musiałbym się nad nim zastanowić. Wiadomo lepiej wydać więcej i mieć na kilka lat z głowy

 

@manuelos: Niestety systemu nie posiadam więc w razie kupna laptopa musiałbym go załatwiać na własną rękę. Co do twoich propozycji niestety tu też cena wykracza poza budżet jednak owe propozycje przykuły moją uwagę + cashback niewiele bym na tym stracił a jedynie zyskał przynajmniej tak mi się zdaje. Jednak mam kilka wątpliwości. Co do pierwszej propozycji jest całkiem okej jednak problemem może być tu system, według tego co patrzę po internecie jego kupno to kwestia ok. 600zł za wersje Home. Co do drugiej opcji jest według mnie super, a 240 SSD jest o 50zł droższa więc to nie robi różnicy. Jest również system za 400zł zawsze taniej według wcześnie podanej ceny. Fajne podzespoły wydaje się być solidny. Kwestia tylko tego systemu, jest opcja aby załatwić go taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak lepiej wziąć w tym wypadku system w zestawie. Więc lepsza opcją jest raczej: MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150 . Mam jeszcze pytanie dotyczące pamięci jakie posiada SSD, czy wystarczy mi takie 120 czy raczej dorzucić do 240? I tak pliki jakie będę posiadał będą się znajdować na HDD, jednak z ciekawości pytam czy ta ilość GB na SSD posiadając dodatkowo HDD ma duże znaczenie? + Są może jakieś możliwe inne kolory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten model występuje tylko w srebrze (GV w czarno-czerwonych).

120GB na system + aplikacje użytkowe z reguły wystarcza, ale jeśli chciałbyś tam umieścić też gry, to niektóre potrafią zająć 30-50 GB i wtedy to już mało ( zawsze możesz je trzymać na HDD)

 

edit:

Moim zdaniem spokojnie możesz odpuścić sobie topowy procesor do takich zastosowań a wziąć system z laptopem, np:

MSI PL62 i5-7300HQ/8GB/1TB+256SSD/Win10X MX150

 

albo:

 

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150

 

Gdybyś jednak chciał system i mocny procesor i duży SSD, to:

MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150 - z cashbackiem to tylko 3250 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie model PL ma słabe chłodzenie dodatkowo wykonanie też zostawia wiele do życzenia.

Wersja GV lepiej wykonana lecz system chłodzenia również z wersji z MX jest słaby. Opcja GV tylko z GTX1050.

 

@manuelos 7 na 3 dozwolone linków chyba nowy rekord. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie model PL ma słabe chłodzenie dodatkowo wykonanie też zostawia wiele do życzenia.

Wersja GV lepiej wykonana lecz system chłodzenia również z wersji z MX jest słaby. Opcja GV tylko z GTX1050.

 

@manuelos 7 na 3 dozwolone linków chyba nowy rekord. :)

 

No cóż. Notebookcheck twierdzi zgoła co innego :

e27db35d35a0cb35.jpg

 

A co do linków - prowadzę dyskusję "dostrajając" ofertę bezpośrednio z autorem wątku - w czym problem ? Jak wspomniałem - łamiesz regulamin z każdym swoim wpisem i nadal nie wiesz dlaczego także odwal się ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Teraz idąc tropem polskiej cebuli, przeliczmy jak to wychodzi w końcowym rozlizceniu i co się bardziej opłaca mimo różnicy cen:

 

1. MSI PL62 i5-7300HQ/8GB/1TB+256SSD/Win10X MX150 - 3,299 - 150,00 = 3,149 zł

2. MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150 - 3,399 - 150,00 = 3,249 zł

3. MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150 - 3,549 - 300,00 = 3,249 zł

 

W tym wypadku 3 opcja jest najlepsza według mnie. A ty jak uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak promocja to trzeba korzystać. Wielkie dziękuje za pomoc,

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Teraz idąc tropem polskiej cebuli, przeliczmy jak to wychodzi w końcowym rozlizceniu i co się bardziej opłaca mimo różnicy cen:

 

1. MSI PL62 i5-7300HQ/8GB/1TB+256SSD/Win10X MX150 - 3,299 - 150,00 = 3,149 zł

2. MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150 - 3,399 - 150,00 = 3,249 zł

3. MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB+240SSD/Win10X MX150 - 3,549 - 300,00 = 3,249 zł

 

W tym wypadku 3 opcja jest najlepsza według mnie. A ty jak uważasz?

 

Moim zdaniem żaden z nich serię PL już opisałem polecam poczytać o nim informację tylko oczywiście w tej konfiguracji z MX150. Jeżeli koniecznie chcesz MSI to tylko z GTX1050 mają lepszy układ chłodzenia, no i oczywiście grafika jest wydajniejsza.

 

Idąc tym tropem możesz zobaczyć wydajniejszy z lepszym układem chłodzenia

Acer Nitro 5 i5-7300HQ/8GB/120+1000/Win10 GTX1050 3519 zł z cashback 3219 zł

Matryca FULL HD IPS, całkiem niezłe wykonanie, miejsce na dysk SSD m.2, podświetlana klawiatura, całkiem niezłe czasy pracy na baterii, łatwy dostęp do podzespołów, dobry stosunek ceny do wydajności. Aktualnie w bardzo dobrej cenie.

 

Ewentualnie ten sam model z opcji na Ryzen:

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/120+1000/Win10 RX560X 3315 zł

Również wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2: Gdzie mogę poczytać na temat MSI PL? Mógłbyś podesłać jakiegoś linka?

Co do twoich propozycji prędzej poszedłbym w intela i nvidie. Myślisz, że 120GB SSD powinno wystarczyć? mimo iż mamy tutaj 1TB HDD. Tutaj chyba mamy gorszy procek za to lepszą kartę. Karta jak i procek powinny być ze sobą kompatybilne. Myślisz, że te dobranie i5 + gtx 1050 jest dobrym połączeniem? I w porównaniu do MSI PL62 i7 itp. uważasz, że jest lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety występują na innych forach więc nie mogę podać Ci linków, lecz w google bez problemu je wyszukasz.

 

Procesor nie da Ci za wiele w grach, dlatego że grafika nie wyrobi. MX150 nie jest najwydajniejszą grafiką poziom wyższe od GTX950m, połączenie i7HQ z taka grafika dla mnie nie ma sensu. Jeżeli pracowałbyś w programach typowo obciążających CPU ma to sens.

 

Zdecydowanie w grach lepiej sprawdzi się i5HQ z GTX1050 gdyż wzajemnie się nie ograniczają.

 

Nie wiem jakie masz preferencję 120 GB jest wystarczające jeżeli masz dodatkowo jeszcze HDD. Sam SSD 120 GB to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co uważasz o tej wersji Acer Nitro 5 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti racja może jest i droższy o te ok. 250zł ale za to lepszy procek+karta Ti. Chodz też nadal patrzyłbym na cene. Czy to ma duże znaczenie i czy jest sens dodatkowo przepłacać niewielką zmianą? Jak w tej kwesti sprawa wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam model który Ci podałem tylko w korzystniejszej wersji, więc nic się nie zmienia jest to na pewno lepszy wybór jak MSI z MX150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z acerem prawdopodobnie nie dostaniesz już cashbacku bo akcja trwa od dawna a ilość była mocno ograniczona.

Także możesz zostać z laptopem za 4000 zł bez dysku SSD.

 

Promocja rozpoczyna się w dniu 17 maja 2018 roku i ulega zakończeniu w dniu 30 czerwca 2018

roku o godzinie 23:59 lub w momencie wyczerpania puli Nagród (600).

 

Co do gtx 1050 - już o tym pisałem:

 

 

Gdybyś jednak mógł zwiększyć lekko budżet to wtedy możesz mieć laptop z GTX 1050 czyli duży skok wydajnościowy:

 

 

Także jak sam widzisz czekoladka jak chorągiewka na wietrze - ustawia się tam gdzie prowizja. Sam w pierwszych postach poleca MX150 albo nawet laptop tylko z integrą a teraz nagle:

 

MX150 nie jest najwydajniejszą grafiką poziom wyższe od GTX950m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2: Można gdzieś to sprawdzić bądz się dowiedzieć czy nadal można uzyskać cashback za zakup laptopa?

@manuelos: Rouzmiem, co uważasz o owym Acer z gtx 1050? Wpadł mi w sumie w oko bardziej niż DM który proponowałeś. Jedynym minusem jest ta bateria ale poza nią jest okej. Jakie jest twoje zdanie? I jaką opinie masz o krytyce na MSI? Szukałem jednak nie natknąłem się na żadny wątek związany z tym o którym mówi Czekoladka. Tak na prawdę wybór zostaje pomiędzy tym Acerem ew. twoją propozycją czyli MSI. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym nie brał GV62+MX150 lub PL62+MX150. Mnie ten układ chłodzenia nie przekonuje

Zwróć uwagę na nowość od AMD:

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/1000/Win10 RX560X

W całkiem niezłej cenie z procesorem i kartą graficzną AMD. Procesor to Ryzen 5-2500U, a karta graficzna RX 560X. Wydajnościowo taki zestaw będzie podobny do laptopów z GTX'em 1050 oraz i5-7300HQ. Jest wolne złącze m.2 dla dysku SSD. Układ chłodzenia jest całkiem niezły. Zaletą są też czasy pracy na akumulatorze.

Nieco drożej wersja ze 120GB SSD:

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/120+1000/Win10 RX560X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do AMD i jego podzespołów również czytałem opinie na ten temat i prędzej poszedłbym w Intela i GTX. A czas pracy baterii jest taki sam w obydwu przypadkach czyli kiepski bo tylko 3320mAh - tyle co mój telefon więc zabawne,że taka bestia jest na baterii przybliżonej do telefonu ale bez porównania bo tutaj są jakieś komory zapewne to się czymś różni. Jednak czytając opinie związane z czasem pracy to po kilku latach użytkowania bez wpiętej ładowarki się nie obejdzie, co jest jednak dużą wadą ale co poradzić. Coś za coś mocne podzespoły w zamian za słabą baterię. Dzięki za opinie przemekan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany co do AMD i jego podzespołów również czytałem opinie na ten temat i prędzej poszedłbym w Intela i GTX. A czas pracy baterii jest taki sam w obydwu przypadkach czyli kiepski bo tylko 3320mAh - tyle co mój telefon więc zabawne,że taka bestia jest na baterii przybliżonej do telefonu ale bez porównania bo tutaj są jakieś komory zapewne to się czymś różni. Jednak czytając opinie związane z czasem pracy to po kilku latach użytkowania bez wpiętej ładowarki się nie obejdzie, co jest jednak dużą wadą ale co poradzić. Coś za coś mocne podzespoły w zamian za słabą baterię. Dzięki za opinie przemekan.

 

Wersja z Ryzen 2700U wypada b.dobrze, R5-2500U będzie nieco wolniejszy, ale i też chłodniejszy : http://laptopmedia.com/review/acer-nitro-5-an515-42-radeon-rx-560x-review-not-just-a-facelift-there-is-a-new-engine-under-the-bonnet/Tym bardziej, że temperatury podzespołów utrzymują się na b.przyzwoitym poziomie,a czasy pracy na akumulatorze jak na laptop gaimingowy są b.dobre. Nitro 5 z Ryzenem nie występuje też throttling.

Pojemności aku nie liczy się w ten sposób: Nitro 5 pojemność 50.8Wh, w przypadku telefonów jest to ~12-13Wh-czyli 4 razy mniej.W skrócie nowe Ryzeny+RX560X to już nie to stare złe AMD, po prostu idzie nowe-nie tylko w stacjonarnych PC.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronisz tu i polecasz AMD, a co możesz powiedzieć o intelu i gtx'ie? Jeśli są porównywalne, jakie wady i zalety można wyróżnić z i5 i gtx 1050? Zależy mi na porównaniu a nie wciskaniu jednego kitu.. nie wiem czy wy za to zarabiacie czy jak ale po prostu o szczerą opinie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...