Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pulpit

Czym się różnią te dwie kości G.SKILL 2x8GB 3200Hz

Rekomendowane odpowiedzi

F4-3200C16D-16GVK (928zł) i F4-3200C16D-16GVKB (769zł) wersja z B na końcu jest 150zł tańsza i niedostępne, ale nie mogę się doszukać jaka jest różnica między nimi :hmm: Czy to chodzi o te B-die? Czemu więc wersja z "lepszymi" pamięciami jest tańsza? :hmm: Wrzuciłbym link do sklepu (xkom) ale nie wiem czy tu mnie nie wybatożą za wrzucanie konkurencji czy coś :cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F4-3200C16D-16GVKB nie są na lepszych pamięciach. Typhoon mi podaje że to są Hynixy M-Die. Podejrzewam, że ten pierwszy model będzie sporo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei na morele (he :E) F4-3000C15D-16GVRB są droższe o 35zł od F4-3000C15D-16GVR (tak wiem inne częstotliwości i CL ale jednak) :hmm: Przestaję powoli rozumieć cokolwiek związanego z RAMem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci G.skill z końcówką B to gorsze pamięci np. hinixy lub microny, GVK bez b to pamieci na samsungach b-die.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile chcesz wydać na pamięci.

 

Chcesz B-die BCPB to łykaj te póki jeszcze są w takiej cenie - Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile chcesz wydać na pamięci.

 

Chcesz B-die BCPB to łykaj te póki jeszcze są w takiej cenie - Link

W okolicach 850zł i nie muszą być CL14 z wszystkim wykoksanym, ale jak już kupuję to nie chcę ich wymieniać po 2 latach, bo są niestabilne albo trzeba kombinować żeby wyjść poza specyfikację. Płyta ASRock Z370 PRO4 procek 8600k i tak siedzę, chodze po sklepach i patrzę i wszedzie co innego jest w innej cenie albo w ogóle nie ma :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz robić OC to nie kupuj wersji z literą B. Same takie posiadam i nawet z napięciem 1.45V nie chcą ruszyć powyżej 3000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach 850zł

Link

 

Jeżeli mogą być używki to bierz i nie kłaniaj mi się na ulicy szczerbaty.gif, one szybciutko znikną z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja "B" posiada inne timingi.

Najlepiej jak już wyżej napisali wybierz bez tej końcówki, wtedy będziesz miał najlepsze ;)

 

F4-3200C16D-16GVK:

 

F4: DDR4

3200: Taktowanie.

C16: CL timingi (opóźnienia).

D: 2 kości.

16G: 16GB pamięci.

VK: Seria Ripjaws V o kolorze czarnym.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok cebula mi się włączyła jak spojrzałem na podsumowanie koszyka, a jeszcze chłodzenie muszę wrzucić :E Chyba wybór padnie na G.SKILL 16GB 3000MHz Ripjaws V Red CL15 (2x8GB) (F4-3000C15D-16GVR) / 775zł padnie, 3000-3200 jest ta różnica kilku FPSów, ale portfel mnie bardziej boli niż 7fpsów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby Ci lepiej zobrazować to "B" :cool:

 

Pamięci bez literki "B", które podałeś w pierwszym poście posiadają latencję na poziomie "16-16-16-36", a z tą literką już "16-18-18-38" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamięci G.Skill F4-3200C16-8GVK (2 x 8GB)

Profil XMP-3200 z CPU-Z:

Frequency 1600 MHz

CAS# Latency 16

RAS# to CAS# 16

RAS# Precharge 16

tRAS 36

tRC 52

Voltage 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecydowałem się na te ripjaws 3000MHz, bo cebula we mnie mocna, wychodzi na to, że mi się Samsungi d-die trafiły

9wSWPb4.jpg

Nie grzebałem jeszcze nic w biosie narazie paczę stabilność systemu czy dobrze wszystko założyłem, krecenie procka i ramu w sobotę, czeka mnie głęboka lektura :E

 

Z tego wszystkiego zapomniałem zresetować OC na starej płycie w moim i5-2500k, da się to jakoś łatwo zresetować bez konieczności podłączania wszystkiego? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-die i OC raczej w parze nie idą ;)

To najgorsze kości.

No tak, ale na taktowaniu i opóźnieniach z pudełka to będą latać czy nawet z tym będzie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-die i OC raczej w parze nie idą ;)

To najgorsze kości.

 

Wciąż lepsze niż hynixy i microny lądujące w kingstonach i corsairach o podobnych parametrach.

 

U mnie bez żyłowania idą na 3400 MHz 15-17-17-35 1.4v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...