Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek19933

Montaż monitora na uchwycie do płyty meblowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym pozbyć się podstawki pod mój monitor, dlatego szukam alternatywnego sposobu zamontowania go na biurku.

Na myśl nasuwa się: "Uchwyt ścienny". Lecz moje biurko jest tak skonstruowane, że nad nim mam płytę meblową, a jeszcze wyżej szafkę (taka meblościanka). Pomyślałem, że można byłoby spróbować zamontować uchwyt z monitorem na tej właśnie płycie meblowej nad biurkiem.

Problemem stają się tutaj możliwości otrzymania monitora, który waży ok. 6kg przez taką płytę, która ma grubość 18mm. Oczywiście czym bardziej monitor byłby wysunięty, tym większy ciężar musiałyby otrzymać wkręty trzymające uchwyt monitora, więc najlepiej byłoby zamontować taki płaski uchwyt. Z drugiej strony monitor byłby wtedy bardzo odsunięty od krawędzi biurka (i jednocześnie ode mnie).

 

Co sądzicie o takim pomyśle zamontowania monitora na uchwycie zamontowanym na płycie meblowej? Kombinować czy dać spokój?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mocna jest ta płyta, ale jeśli nie masz do niej pewności to co za problem od tyłu czy nawet z przodu domontować jeszcze jedną odpowiednio wytrzymałą płytę wzmacniając konstrukcję pod mocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meble masz przyklejone do ściany? I tak musisz to zamontować na śruby z nakrętkami a nie jakieś wkręty do drewna.

 

Odsuń mebel i wtedy skręć. Albo długie kołki i wkręcają się do ściany przez płytę. Tylko jak masz miejsce za płyta to się odkształci i dolgnie dopiero wtedy do ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meble nie są przyklejone, ale dostawione praktycznie do ściany. Meblościanka zajmuje całą szerokość ściany (ogólnie pokój bardzo mały - 8m2, sama ściana z meblościanką 2,25m).

 

Edit: Chyba poszukam takiego uchwytu, który da się przykręcić do blatu biurka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do blatu to chyba są albo na obejmę/imadło - a ty masz płytę z tyłu - albo do zamocowania w otworze na kable - czyli bez wycinania otworu w blacie się nie obejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...