Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Muffinek

[3500-4000zł] Laptop do codziennego użytku.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Tak jak w temacie, poszukuję laptopa do maksymalnie 4000 zł. Do codziennego użytku i pogrywania w starsze tytuły.

Nie znam się na laptopach totalnie. Wymagam od niego:

- Niezawodności

- Dobrej wydajności w multimediach, pakietach biurowych, oraz starszych grach

- Dobrego wykonania

- Dobrego czasu pracy na baterii

- Mobilności

- Dysku SSD

- Wygodnej klawiatury. (Miłym dodatkiem byłoby jej podświetlenie)

- Nie przegrzewania się

Myślałem nad ThinkPad'em E480. A wy co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich starszych grach mówisz. Zdecydowanie opłacalniej wychodza ten model Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/16GB/240+500/Win10P FHD 3899 zł pasuje do Twoich wymagań, tylko pytanie toczy się w przypadku gier zobacz czy Ci to wystarcza https://www.notebookcheck.pl/Intel-UHD-Graphics-620.272772.0.html testy graficzne zintegrowanej karty Intel UHD Graphics 620.

 

Alternatywa biznesowego modelu

Dell Vostro 5471 i5-8250U/16GB/256/10Pro FHD 3899 zł

Matryca FULL HD matowa IPS lepsze katy widzenia, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny nowy procesor, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja biznesowa onsite od Dell bardzo dobra jakość serwisowa, niezły czas pracy na własnym zasilaniu. System w wersji PRO.

 

Ewentualnie z ciekawych modeli

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/16GB/256GB/Win10 3799 zł

Matryca FULL HD IPS matowa większy obraz roboczy lepszy komfort pracy czy również rozrywki plusem są również cienkie ramki wokół matrycy, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii (z funkcją szybkiego ładowania) około 8h w typowym użytkowaniu , przyjemna podświetlana klawiatura, procesor nowej 8 generacji niskonapięciowy 4 rdzeniowy. W tym modelu dodatkowym plusem jest grafika dedykowana MX150 która pozwoli pograć nawet w średnie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gry gram coraz mniej. Jakieś starsze strategie, typu HoMM3, Civilization. Jakieś indyki też by się znalazły. Poza tym nie jestem wybredny, jeśli chodzi o schodzenie z detalami i rozdzielczością (nawet poniżej możliwości które oferują opcje ingame) :lol2:

Szczerze powiedziawszy to thinkpady mi się po prostu podobają. Dlatego byłem ciekaw, co ktoś o nich sądzi. Kupuję również tego laptopa z myślą o szkole i później studiach, dlatego działanie na baterii i mobilność. Ten E480 ma w końcu podświetlaną klawiaturę? Bo różne źródła różnie podają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiada podświetlanej klawiatury model L480 już tak lecz jest droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz mobilności, to :

 

Dell Vostro 5370 i5-8250U/16GB/256/10Pro R530 FHD - 3899 zł

Podzespoły te same co w propozycjach powyżej ale dodatkowo Radeon 530 który idealnie wpasowuje się w twoje wymagania ;)

1,42 kg + aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura.

 

Buahaha, R530 i "idealnie wpasowuje się w Twoje wymagania" = brak podstawowej wiedzy o podzespołach lol2.gif

To żeś chłopie teraz poległ kwasny.gif . R530+Vostro 5370=krótkie czasy pracy na aku+wysokie temperatury.

 

Laptop, który spełni wszystkie wymagania:

ASUS ZenBook UX410UF i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX130

Dobrze wykonany model, z dobrą matową matrycą FHD i pojemnym 512GB dyskiem SSD. Jest lekki (1,35kg) i kompaktowy (m.in.dzięki cienkim ramkom ekranu), a przy tym może być wyposażony w max. 16GB pamięci oraz ma miejsce na jeszcze jeden dysk (SSD/HDD). Zenbook posiada dobrą podświetlaną klawiaturę oraz uzyskuje dobre czasy na pracy z akumulatora. UX410UF został wyposażony w kartę graficzną MX130 (czyli GF940MX)-demon wydajności to to nie jest, ale zdecydowanie wygrywa z integrą i R530. Obecnie na te Asusy można uzyskać 3-letnią gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buahaha, R530 i "idealnie wpasowuje się w Twoje wymagania" = brak podstawowej wiedzy o podzespołach lol2.gif

To żeś chłopie teraz poległ kwasny.gif . R530+Vostro 5370=krótkie czasy pracy na aku+wysokie temperatury.

 

żal mi cie.. naprawdę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu muszę się zgodzić R530 to grafika wydajności integry nie warto do niej dokładać. Jest masa filmów i porównań w internecie.

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-UHD-Graphics-620-Mobile-Kaby-Lake-R-vs-AMD-Radeon--530/m320744vsm375394

 

Tylko większy pobór energii. Nie kalkuluje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka. Jest duża różnica pomiędzy i5-8250U a i7-8550U? Bo zastanawiam się pomiędzy

 

Tym ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U

 

A tym ASUS VivoBook S15 S510UN i7-8550U

 

Jakbym miał brać tego vivobooka, to właśnie w tej większej wersji, zamiast 14".

Jak sądzisz? Lepiej wziąć wersję z i5 ale 16 gb ramu, czy i7 ale 8gb ramu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka. Jest duża różnica pomiędzy i5-8250U a i7-8550U? Bo zastanawiam się pomiędzy

 

Tym ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U

 

A tym ASUS VivoBook S15 S510UN i7-8550U

 

Jakbym miał brać tego vivobooka, to właśnie w tej większej wersji, zamiast 14".

Jak sądzisz? Lepiej wziąć wersję z i5 ale 16 gb ramu, czy i7 ale 8gb ramu?

Oczywiście i5 + 16GB RAM.

te procesory są niemal identyczne (+15% na korzyść i7), mają nawet tyle samo rdzeni/wątków

 

edit:

 

Pomyśl tylko, czy nie lepiej wziąć z taką specyfikacją:

ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U/8GB/512SSD+1TB MX150 - 3399zł

Oszczędzasz 100 zł, dostajesz 2x większy dysk (512GB SSD). RAM 16 GB i tak aktualnie raczej Ci się nie przyda a zawsze możesz go dołożyć w przyszłości.

Aktualnie 8GB 2400 MHz to 300 zł a jesteśmy w trakcie trwania zmowy cenowej, taki ram kiedyś kosztował połowę tej kwoty i kiedyś do takich wartości wróci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekoladka. Jest duża różnica pomiędzy i5-8250U a i7-8550U? Bo zastanawiam się pomiędzy

 

Tym ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U

 

A tym ASUS VivoBook S15 S510UN i7-8550U

 

Jakbym miał brać tego vivobooka, to właśnie w tej większej wersji, zamiast 14".

Jak sądzisz? Lepiej wziąć wersję z i5 ale 16 gb ramu, czy i7 ale 8gb ramu?

 

Ja bym został raczej przy standardowej 15U z 16GB dwa dyski SSD 250 GB i HDD 1TG nie ma co przesadzać.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8550U-vs-Intel-Core-i5-8250U/m320742vsm338266

https://www.notebookcheck.net/8550U-vs-8250U_9208_9206.247596.0.html

 

Mocniej zastanowiłbym się nad jednak biznesowym modelem Dell Vostro 5471

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 15" wziąłbym pod uwagę jeszcze:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/256+1000/Win10 MX150 FHD IPS

Podzespoły i cena podobne jak w Asusie,z tym że jest tu już system operacyjny Windows 10. Dodatkowym atutem może być klawiatura numeryczna, której nie ma w S15. Na Aspire 5 można uzyskać obecnie 3-letnią gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Niezawodności

- Dobrej wydajności w multimediach, pakietach biurowych, oraz starszych grach

- Dobrego wykonania

- Dobrego czasu pracy na baterii

- Mobilności

- Dysku SSD

 

ASUS ZenBook UX410UF i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX130 + 3 letnia gwarancja

Za jakiś czas dokupisz sobie kolejną kość 8GB RAM to by mieć łącznie 16GB w dual channel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, decyzja zapadła. Chociaż może nie do końca.

Nadal gnębię się pytaniem który z tej dwójki będzie lepszy

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/256+1000/Win10 MX150

A może jednak

ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U/8GB/512SSD+1TB/Win10

Tylko, że z tego co widziałem, to vivobook ma podatne na wyginanie się wnętrze laptopa. Aspire 5 widziałem w sklepie i nie ma tego problemu. Wiemy już, że oba laptopy mają praktycznie taką samą konfigurację, z lekką przewagą VivoBooka. Co polecacie zrobić?

Nadal wymagam tego samego co w pierwszym poście, ale również wytrzymałości od niego, żeby nic mu się nie stało jak będzie leżał z książkami w torbie, czy właśnie w torbie w szkole. Pomóżcie :(:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale również wytrzymałości od niego, żeby nic mu się nie stało jak będzie leżał z książkami w torbie, czy właśnie w torbie w szkole

 

To od razu kup plecak z oddzielną komorą na laptopa, od siebie polecam głównie Targusa. Zawsze sie znajdzie idiota co np. ci żuci plecakiem.

 

Targus Drifter Trek (TSB925GL)

https://www.targus.com/uk/driftertrek-11-6-15-6-inch-laptop-backpack-black-tsb925gl

 

Targus CitySmart Professional (TSB913EU)

https://www.targus.com/uk/citysmart-12-5-13-13-3-14-15-15-6-inch-professional-laptop-backpack-black-grey-tsb913eu

 

Acer ma jeden minus, wlutowane 4GB RAM (mógłby mieć 8GB to wtedy by nie było problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma wbudowane 4gb i jedną kość 4gb? To nie problem. 12GB by wystarczało do moich zastosowań. Chodzi mi głównie o wytrzymałość. Asusowi lata ekran (no w sensie się tak sprężynuje) I ugina wnętrze laptopa... Dlatego zastanawiam się pomiędzy tą dwójką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej dwójki wziąłbym Acera- chociażby ze względu na 3-letnią gwarancję i niższą cenę-podzespoły są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer ma wbudowane 4gb i jedną kość 4gb? To nie problem.

4 + 4 = 8, nie 12.

 

chociażby ze względu na 3-letnią gwarancję

A ty znów swoje, regulaminu promocji nawet nie przeczyta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 + 4 = 8, nie 12.

Chodziło mi o to, że mogę tam wsadzić potem kość 8 gb. A jak z matrtycą w Acerze? Podobno jest mega przeciętna.

Naprawdę mam problem pomiędzy tą dwójką. Oba mają gwarancję na 2 lata. Skłaniam się coraz bardziej ku VivoBookowi mimo wszystko... Ale nie wiem, halp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z matrtycą w Acerze? Podobno jest mega przeciętna.

Jeśli mówisz teraz o ZenBooku to nie ma porównania, tutaj Asus ma znacznie lepszą matryce bez porównania.

 

Myślałem nad ThinkPad'em E480. A wy co sądzicie?

 

Dokładaj do serii "L" bo to wyższa sporo lepsza seria od tych tańszych biurowych E (Edge).

 

To sa już serie podchodzące pod wyższe modele klasy premium, między ultrabookami a laptopami premium.

Lenovo Thinkpad L480 i5-8250U/8GB/256/Win10P - ten jest z modemem LTE zamontowanym dlatego te 150zł droższy.

ASUS ZenBook UX410UF i5-8250U/8GB/512SSD/Win10 MX130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję model Lenovo IdeaPad720

+Procesor intel Core i5 8250U

+8 Gb RAM

+Grafika Radeon RX560M 4GB + Intel UHD 620

+HDD 1TB

+SSD m2 PCI-e 256GB

+Matryca matowa

+fullHD

+IPS

+USB-C

+Wygodna klawiatura wyspowa

+Podświetlenie klawiatury

+Windows10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...