Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mojojek

Nowy komputer do filmów i internetu do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam znajomemu komputera i proszę Was o pomoc, może coś konkretnego doradzicie :) Komputer musi być nowy (gwarancja) i niestety gotowiec. Kwota max to 2000zł. Fajnie jakby to była jakaś w miarę nowa platforma. Wymagania w sumie żadne - ma być niezawodny i w miarę wydajny (preferuję i3 lub i5 z HD630). Mile widziane jakieś Delle i HP'ki ale nie wiem czy w tej kwocie coś znajdę. Znacie może coś wartego zakupu w tej kwocie?

 

Aha nie musi być SFF czy USFF, może być standardowy ATX.

 

Rozważam też coś AiO w cenie 2500-3000zł bo i tak będzie musiał kupić nowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej z tego wszystkiego złożyć zamówienie na części i składanie (gratis w morele). do tego monitor.

Myślę, że coś takiego w zupełności wystarczy ;)

 

http://www.morele.net/inventory/info/5c0b505e/

 

do tego można dorzucić Chłodzenie CPU np. SilentiumPC Spartan 3 LT - ok 60zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że gry nie będą grane ? Jeśli tylko przeglądanie internetu i oglądanie filmów to można złożyć w zupełności wystarczający zestaw z nowych części za około 1200zł bez monitora bądź zestaw droższy.

Moje propozycje:

1) Tani zestaw, który doskonale spełni swoją rolę przy przeglądaniu neta i oglądaniu filmów:

g4560

ASRock H110M-HDV R3.0

Crucial 8GB 2666MHz Ballistix Sport White CL16 (2x4GB)

SilentiumPC Armis AR1

Chieftec GPB-400S IArena Series 400W

P300

Razem niecałe 1200zł, o montaż możesz napisać bezpośrednio maila do nich przed zamówieniem i pewnie zgodzą się to sklecić za frico.

Opcjonalnie zamiast HDD dodać ssd.

2) Droższy zestaw na i5, który na mój gust jest po prostu przerostem treści nad formą.

i5 8400

ASRock H310M-HDV

Crucial 8GB 2666MHz Ballistix Sport White CL16 (2x4GB)

Zasilacz, obudowa, dysk bez zmian

Razem wyjdzie ~ 1770zł Opcjonalnie w celu zaoszczędzenia wymienić procesor na i3 8100.

Jeśli chcesz dysk ssd to proponuję GOODRAM 120GB 2,5'' SATA SSD MLC IRDM (GEN2) lub wersję 240gb Click.

W spartana LT bym się nie pakował jak już to wersja Pro a najlepiej Fera 3.

Edit: przy używaniu integry ważne aby ramy były w dualu tak jak dałem 2x4gb a nie w singlu czyli 1x8gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałem taki zestaw, bardziej przyszłościowy. żeby w przyszłości można było dołożyć drugą kość ramu i ewentualnie dorzucic jakąś kartę, w której procek nie będzie bottleneckiem. i faktycznie zapomniałem o ssd i/lub hdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Komputer musi być gotowiec i gwarancja na cały zestaw! Proszę o jakieś propozycje gotowych zestawów. To nie jest komputer dla mnie, ja nie mam problemu ze złożeniem czy modowaniem ale znajomy chce mieć komputer, który w razie problemów odsyła cały na gwarancje a nie bawi się w grzebanie w środku. To nie jest komputer dla mnie :)

 

Tak sobie myślę, że minimum w sumie to jakiś i3, 8GB ram i dysk SSD (120GB wystarczy). Gry nie będą grane. jak coś tam odpali to fajnie ale to nie jest priorytet.

 

G4560 niby spoko ale chyba lepiej aby kupił od razu coś 4 rdzeniowego niż się martwił znowu za 2 lata i wymieniał. Myślałem, że dobry będzie i3-8100 (chyba, że zamiast niego jest coś ciekawszego, bardziej opłacalnego).

 

Co myśli cie o tym zestawie? Cena przegięta czy ujdzie?

Picasso 200 i3-8100/8GB/128GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena przegięta, do tego 1 kość ram z masakrycznym CL przy tym taktowaniu, po prostu nope.

Zmień sobie w moim drugim zestawie procek na i3 8100 i hdd na ssd. Kompa mu złożą i przyślą już gotowego do podpięcia. Co do gwarancji to jak coś się spierniczy to będzie mógł wysłać całego kompa i niech sami sprawdzają co padło. Nie widzę problemu a zwsze nie dość, że parę stówek w kieszeni to i podzespoły lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z nim co o tym myśli a co do części:

 

1. Nie lepiej wziąć pamięć GoodRam IRDM DDR4. 8GB, 3000MHz, CL16 zamiast tego co podałeś? Jest szybsza i tańsza.

 

2. Ten Chieftec jest w miarę cichy czy wyjec?

 

3. SSD GoodRam CX300 120GB SATA 3 będzie git czy warto wziąć jakiś inny na innym kontrolerze?

 

4. UHD 630 da radę przy filmach, powiedzmy 4K? Pytam tak teoretycznie w razie co na przyszłość.

 

5. Jak to jest z gwarancją na taki cały zestaw np w Morele czy X-kom? 2 lata z urzędu na całość, na każdy podzespół z osobna czy trzeba coś dodatkowo wykupywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) jeśli jest tańsza to jak najbardziej o ile jest 2x4gb. Co do szybkości to i tak będzie działać z i3 8100 na 2666mhz nie więcej. Jeśli jest w 1 kości i nie będzie dokładana w najbliższym czasie kolejna kość to ją olać i brać 2x4gb. Poczytaj o dual channel i jak to wpływa na igpu.

2) Nie miałem go więc nie powiem, jak chcesz w miarę cichy to weź Vero L2 500w

3) Myślę, że te 17zł warto dopłacić do ssd, który podałem gdyż ma trwalsze kości MLC

4) Da radę

5) Każdy podzespół z osobna, więc jakby nie patrzeć prawie na wszystko 3 lata gw. W razie problemu odeśłe całego kompa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. W takim razie będę szukał:

 

1. i3-8100 lub i5-7400 (to chyba podobna wydajność)

2. Płyta ta co podałeś lub coś podobnego

3. Pamięci te co podałeś (jeśli ma wpływ dual na igpu to ma sens - głównie integra będzie używana). Ewentualnie coś tańszego 2x4 znajdę?

4. Obudowa w sumie bez znaczenia ale fajnie jeśli ta co podałeś miałaby już opcje montażu SSD tak żebym nie musiał dokupować sanek. Czy znajdę jakąś sensowną obudowę micro? Najchętniej z zasilaczem u góry. Im mniejsza tym bardziej poręczna.

5. Dysk SSD ten co podałeś lub talerzowy (jeszcze się na 100% nie zdecydował). Czy taki WD10EZEX Blue nie będzie lepszą opcją? Bardziej mi zależy na niezawodności dysku a znajomy ma z tym zawsze problemy.

6. Zasilacz myślałem o jakimś XFX Core Pro lub TS (nie wiem czym się różnią) czy coś podobnego, do Silentium jakoś nie mam zaufania.

7. Ten cooler co podałeś będzie cichy? Brałem też pod uwagę Be Quieta Pure Rock Slim. Jak on się ma do tego co podałeś?

 

Zobaczę jak to wygląda z gwarancją u nich na taki zestaw, jeśli będzie z osobna na każdy podzespół, to sam złożę, bo bez sensu za to płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na Manual:

H110M-HDV R3.0:

• Three graphics output options: D-Sub, DVI-D and HDMI

* Supports up to 2 displays simultaneously

• Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K

(4096x2160) @ 24Hz / (3840x2160) @ 30Hz

• Supports DVI-D with max. resolution up to 1920x1200 @

60Hz

• Supports D-Sub with max. resolution up to 1920x1200 @

60Hz

• Supports Auto Lip Sync, Deep Color (12bpc), xvYCC and

HBR (High Bit Rate Audio) with HDMI Port (Compliant

HDMI monitor is required)

• Supports Accelerated Media Codecs: HEVC, VP8, VP9

• Supports HDCP with DVI-D and HDMI Ports

• Supports Full HD 10

 

Tak poza tym ta płytka nie obsłuży i5 8400

Chcesz cichy zasilacz, to weź 140mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mojojek

1) jak już brać to i3 8100, nie dość, że tańszy od 7400 to będzie kiedyś opcja wsadzenia 6 rdzeniowego i5

2) H310 starczy do i3 i i5 więc lux, co do komentarza wyżej jest możliwość wsadzenia i3 na h110 ale po co kombinować skoro ceny są podobne ?

3) Ogólnie szukaj najtańszych 2x4gb o taktowaniu 2666 do 3000mhz z CL 15/16 (i tak będą działać na 2666mhz więc bierz to co tańsze)

4) w budzie co podałem nie musisz mieć sanek na ssd, montujesz go normalnie "za drugin panelem bocznym"(tam gdzie chowasz kable itp)

5) ssd znacznie przyspieszy działanie systemu ale z kolei hdd ma więcej miejsca, więc decyzja na czym znajomemu zależy. Co do niezawodności to ssd na MLC są trwałe więc problemu z tym nie będzie.

6) xfx też spoko, ale droższy

7) nie wiem jak cooler od BQ ale sam mam Fera3 na i5 8400 i jest niesłyszalny i ładnie trzyma temp. więc z czystym sumieniem moge polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już wszystko (prawie) wiem. Powiedz mi tylko odnośnie płyty czy mam brać w końcu H110 czy H310, bo wyżej polecałeś tą pierwszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h110 polecałem do procka g4560, do drugiego zestawu (droższego) na 8 gen czyli i3 8100/i5 8400 podałem płytę h310 ;)

Nie powiem idzie odpalić 8 gen na h110 ale dużo z tym zabawy a skoro i tak kupujesz nową płytę to nie widzę sensu brania niczego innego niż h310 do i3 8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...