Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JeRRy_F3D

"Monitory 4K 144 Hz obniżają jakość obrazu powyżej 120 Hz"

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na regulamin nie podaję linku do newsa.

Cały tytuł w "google" i powinno wypluć news.

 

Serio ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię badziewnego i głośnego wentylatora za 1 USD w sprzęcie za 3000USD, który może być zasłonięty przez fabryczne mocowanie VESA, jak również kwestię tzw. bloom'u podczas wyświetlania jasnych obiektów na ciemnym tle, ostatnia wiadomość to petarda.

O ile dotychczas "chorowałem" na taki monitor, teraz jestem w pełni i skutecznie wyleczony. Wydawanie tony hajsu za taki badziew mija się z celem. Nie przeczę, że te monitory mają wiele zalet, ale w chwili obecnej ta technologia jest w mojej ocenie zbyt niedopracowana, żebym zmienił mojego AG271QG na coś takiego.

 

WSTYD, po prostu WSTYD i śmiech na sali. Dymanie klientów przenosi się na kolejny poziom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednym słowem żenada, i można się śmiać z ludzi co wydali ponad 10kafli, albo raczej im współczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było chyba pewne :) dwa kable DP jak w monitorze Oled Della 8K załatwiłyby sprawę. Już dawno ludzie o tym pisali. Nie wiem czemu dopiero teraz o tym piszą portale.

 

10bit, HDR, 4K i DP1.4 = 98Hz max bez kompresji :)

 

 

To, że wyjdzie z tego lekki naciągany bubel, to był pewniak. Ale wentylator rozwalił system na łopatki. EK wyszło na przeciw z blokiem wodnym dokładając do pieca :D

 

 

Spodziewałem się mniej problemów, jaśniejszej specyfikacji oraz bardziej ludzkiej ceny jak za zwykłe LCD. A wyszło takie dziadostwo, że nic tylko po nich teraz jechać :E

 

 

Rozumiem, że nikt wcześniej nie poinformował kupujących o kompresji albo braku 10bit/HDR przy 144Hz w 4K ? Coś za coś. Tak jak ULMB i Gsync 165Hz. Nie da się odpalić jednocześnie GSYNC+ULMB, do tego ULMB działa zazwyczaj w 120Hz. Chyba tylko ze dwa ekrany obsługują ULMB na 144Hz mimo matryc 165Hz czy nawet 240Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach to chyba lepiej poszukać czegoś profesjonalnego niż kupić monitor 4K 144Hz z początków "ery". Pomijając fakt realnego wykorzystania 144Hz w 4K z HDR. Nim ta technologia się rozwinie na tyle i pozbędzie wszelkich błędów i niedoróbek to minie troszkę czasu. Do tego czasu i tak stanie się bardziej przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Tak jak ULMB i Gsync 165Hz. Nie da się odpalić jednocześnie GSYNC+ULMB, do tego ULMB działa zazwyczaj w 120Hz. Chyba tylko ze dwa ekrany obsługują ULMB na 144Hz mimo matryc 165Hz czy nawet 240Hz.

 

Które?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nikt wcześniej nie poinformował kupujących o kompresji albo braku 10bit/HDR przy 144Hz w 4K ?

 

Znając przepustowość DP 1.4 to logiczne, że tak będzie i wątpię aby ktokolwiek kto chociaż trochę interesuję się tematem tego nie wiedział.

 

10bit, HDR przy 144Hz jest tylko, że w 4:2:2. Na konsolach masz to samo 4k i 4:2:2 przy 60hz na hdmi 2.0.

 

Zresztą 4:2:2 jeśli chodzi o gry to nie koniec świata, da się z tym żyć. Na 4:4:4 poczekamy sobie aż wyjdzie DP 1.5 i na TV HDMI 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było chyba pewne :) dwa kable DP jak w monitorze Oled Della 8K załatwiłyby sprawę. Już dawno ludzie o tym pisali. Nie wiem czemu dopiero teraz o tym piszą portale.

 

10bit, HDR, 4K i DP1.4 = 98Hz max bez kompresji :)

 

Już pierwszy monitor 4k 120Hz (zisworks) miał dwa kable DP, dlatego też nie wiem czemu nikt nie wpadł na to, aby zrobić to samo.

A portale piszą o tym teraz bo oni kopiują i powielają informacje sami od siebie. Jedno "źródo" podłapało temat w celu zwiększenia klików i reszta skopowiała temat w tym samym celu.

 

To, że wyjdzie z tego lekki naciągany bubel, to był pewniak. Ale wentylator rozwalił system na łopatki. EK wyszło na przeciw z blokiem wodnym dokładając do pieca :D

 

Spodziewałem się mniej problemów, jaśniejszej specyfikacji oraz bardziej ludzkiej ceny jak za zwykłe LCD. A wyszło takie dziadostwo, że nic tylko po nich teraz jechać :E

 

Sad but true. Sami sobie to zgotowali, jednak znając życie i tak masa osób to kupi i wielu osobom te wady nie będą przeszkadzać i firmy i tak wyjdą na swoje, jak zawsze zresztą.

 

Tak jak ULMB i Gsync 165Hz. Nie da się odpalić jednocześnie GSYNC+ULMB, do tego ULMB działa zazwyczaj w 120Hz.

 

Są tricki na GSYNC+ULMB, jednak efekt jest daleki od tego jak to faktycznie powinno działać i wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...