Forum PCLab.pl: Bzyczenie w komputerze. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Bzyczenie w komputerze. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   SpookyGuy420 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 19 Czerwiec 2018 - 12:19

Witam. Od jakiegoś czasu słyszę dosyć głośne "bzyczenie" z komputera. Występuje ono, kiedy komputer pracuje już na całkiem wysokich obrotach, tzn: jak gram w league of legends to nic nie słychać, a jak gram w far cry 5 to jest to całkiem słyszalne. Dotąd mi to nie przeszkadzało, ponieważ grywam w słuchawkach, ale muszę wreszcie się dowiedzieć o co chodzi. Moje podejrzenia są takie, że dźwięk ten pochodzi z karty graficznej, ponieważ słychać go głośniej w dolnej części mojego pcta.

Z racji, że podejrzewam kartę, to jest to Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB.
Tutaj daję link do filmu z tym dźwiękiem (robione na szybko, sorry za szumy). Raczej łatwo rozpoznać ten dźwięk ale radzę dać głośność na max. Mój link

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   iVecti 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2018 - 12:52

Może to będzie zasilacz? U mnie tak jest, zbieram się, żeby go wymontować i założyć podkładki antywibracyjne, dociśnij go (do środka obudowy) i nasłuchuj czy dalej tak będzie. (film nie działa)

#3 Użytkownik jest niedostępny   SpookyGuy420 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2018 - 13:08

Już film powinien działać, a co do zasilacza to jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że to on takie dźwięki wydaje.

#4 Użytkownik jest niedostępny   iVecti 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2018 - 14:02

Jeśli chodzi o takie pyrkanie, to to będzie na pewno któryś wentylator, nie mam kryształowej kuli żeby wróżyć, ale któryś z nich. U mnie dźwięk jest inny jednak i to dużo, słychać, że to metaliczny odgłos od wibracji zasilacza w budzie.

#5 Użytkownik jest niedostępny   SpookyGuy420 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Czerwiec 2018 - 14:08

Okej dzięki wielkie. Naprowadziło mnie to jeszcze bardziej na kartę graficzną, ponieważ tylko w niej wentylatory włączają się dopiero pod większym obciążeniem. Jednakże poczekam jeszcze na opinie innych.

#6 Użytkownik jest niedostępny   amp41 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Czerwiec 2018 - 14:23

Po prostu zatrzymaj wentylatory na grafice na chwilkę i je wykluczysz...to nie żadna wibracja zasilacza tylko na słuch terkoczący wentylator (łożysko),miałem to samo choć mniej intensywne i falowe...zasilacz pojechał i dostałem nowy.

Strona 1 z 1