Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SpookyGuy420

Bzyczenie w komputerze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu słyszę dosyć głośne "bzyczenie" z komputera. Występuje ono, kiedy komputer pracuje już na całkiem wysokich obrotach, tzn: jak gram w league of legends to nic nie słychać, a jak gram w far cry 5 to jest to całkiem słyszalne. Dotąd mi to nie przeszkadzało, ponieważ grywam w słuchawkach, ale muszę wreszcie się dowiedzieć o co chodzi. Moje podejrzenia są takie, że dźwięk ten pochodzi z karty graficznej, ponieważ słychać go głośniej w dolnej części mojego pcta.

 

Z racji, że podejrzewam kartę, to jest to Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB.

Tutaj daję link do filmu z tym dźwiękiem (robione na szybko, sorry za szumy). Raczej łatwo rozpoznać ten dźwięk ale radzę dać głośność na max.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to będzie zasilacz? U mnie tak jest, zbieram się, żeby go wymontować i założyć podkładki antywibracyjne, dociśnij go (do środka obudowy) i nasłuchuj czy dalej tak będzie. (film nie działa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już film powinien działać, a co do zasilacza to jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że to on takie dźwięki wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie pyrkanie, to to będzie na pewno któryś wentylator, nie mam kryształowej kuli żeby wróżyć, ale któryś z nich. U mnie dźwięk jest inny jednak i to dużo, słychać, że to metaliczny odgłos od wibracji zasilacza w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wielkie. Naprowadziło mnie to jeszcze bardziej na kartę graficzną, ponieważ tylko w niej wentylatory włączają się dopiero pod większym obciążeniem. Jednakże poczekam jeszcze na opinie innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zatrzymaj wentylatory na grafice na chwilkę i je wykluczysz...to nie żadna wibracja zasilacza tylko na słuch terkoczący wentylator (łożysko),miałem to samo choć mniej intensywne i falowe...zasilacz pojechał i dostałem nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...