Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Heexi

Monitor gaśnie jak mama zapala np akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa pytania, jak moja mama w pokoju u mnie np zgasi światło w akwarium, to mój monitor gaśnie na jakąś sekundę, tak jakby był za słaby prąd.

Ciekaw jestem, czy może to zepsuć komputer, ponieważ mamie ostatnio bateria w laptopie wysiadła i musi kupić nową, bo jak odłącza od kabla to się wyłącza

Tutaj podaję swój komputer jak mi monitor gaśnie, ogółem to kupowałem go za 200zł używany HD 1080

Palit GeForce® GTX 1060 6GB JetStream

i5-7400

8GB Crucial 2133MHz DDR4 CL15

Toshiba P300 1TB 7200RPM 64MB Cache

BitFenix Nova

FSP 500W 85+, APFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe, masz listwę przeciwprzepięciową?. Sprawa wygląda trochę na starą lub przeciążoną sieć kablową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterii w laptopie coś takiego nie ruszy, ale całą resztę elektroniki w domu może wymordować. Masz źle zrobioną sieć elektryczną w domu.

Kup sobie listwę antyprzępieciową. To na początek powinno wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterii w laptopie coś takiego nie ruszy, ale całą resztę elektroniki w domu może wymordować. Masz źle zrobioną sieć elektryczną w domu.

Kup sobie listwę antyprzępieciową. To na początek powinno wystarczyć.

Jak taka listwa anty przepięciowa wygląda? Ile kosztuje jakaś w miarę dobra?

 

Pytanie podstawowe, masz listwę przeciwprzepięciową?. Sprawa wygląda trochę na starą lub przeciążoną sieć kablową.

Wlaśnie coś tam mam, ale nie wiem, czy jest to listwa antyprzepięciowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to także być chyba kwestia nieekranowanego kabla sygnałowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania, jak moja mama w pokoju u mnie np zgasi światło w akwarium, to mój monitor gaśnie na jakąś sekundę, tak jakby był za słaby prąd.

Na 100% masz spadki napięcia do 200-205V albo nawet niżej.

 

Doraźnie może pomóc:

a) zasilacz awaryjny UPS

b) stabilizator napięcia

ale to są półśrodki.

 

Ciekaw jestem, czy może to zepsuć komputer

Nie tylko komputer ale sporo innych sprzętów - przykładowo takie "strzały/zaniki" napięcia dostaje lodówka i jej agregat/termostat wariuje włączając się za często/na za długo/itd.

 

Masz uszkodzona albo instalację w ścianach i jest bardzo źle, albo masz uszkodzoną centralkę z bezpiecznikami i koszt naprawy nie będzie bardzo wysoki (parę stów zamiast wymiany całości a to jest parę tysięcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% masz spadki napięcia do 200-205V albo nawet niżej.

 

Doraźnie może pomóc:

a) zasilacz awaryjny UPS

b) stabilizator napięcia

ale to są półśrodki.

 

 

Nie tylko komputer ale sporo innych sprzętów - przykładowo takie "strzały/zaniki" napięcia dostaje lodówka i jej agregat/termostat wariuje włączając się za często/na za długo/itd.

 

Masz uszkodzona albo instalację w ścianach i jest bardzo źle, albo masz uszkodzoną centralkę z bezpiecznikami i koszt naprawy nie będzie bardzo wysoki (parę stów zamiast wymiany całości a to jest parę tysięcy)

 

Polecisz jakiś stabilizator napięcia w dobrej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/listing?string=stabilizator%20napi%C4%99cia&order=qd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-1-0329

 

Do wyboru do koloru, przykładowo ten czarny Walker jest niedrogi i kompaktowy.

 

Możesz też poszukać na OLX używanych, np: Stabor zrobi podobną robotę. Stabilizator nie ma wiele do roboty, ma wyrównywać napięcie w czasie rzeczywistym pomiędzy około 160-170V a 260-270V i podawać stabilne 220V (starsze) oraz 230V (nowsze). 220V jest w tolerancji nowej specyfikacji 230V więc jeżeli kupisz stary 220V to tez wszystko będzie dobrze działało. Starego dostaniesz za 20-40zł (a nawet za darmo), wada to jego gabaryty oraz minimalnie więcej pobierze energii niż najnowsze modele (stary weźmie 5-10Watt, nowe powinny pobierać 2-5Watt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu weź lepiej zadzwoń po elektryka. A nie cudujesz, jeszcze chate spalisz lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...