Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kartagraficzna2018

Uszkodzony slot pamięci RAM?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Mam płytę główną Gigabyte H81M-S1 a na niej włożoną pamięć ram 4gb.

 

Dokupiłem ostatnio kolejną kość 4gb, ale druga kość nie działa. Nie chodzi o to, że jest uszkodzona tylko po prostu komputer nie działa, gdy włożone są 2 kości.

 

Od razu mówię, że są to te same pamięci RAM. Dla sprawdzenia tego czy nowo zakupiona kość jest nieuszkodzona wyjąłem starą i wsadziłem nową. Komputer działał tak samo jak na tamtej, czyli kość jest sprawna. Jeśli natomiast wkładam drugą kość do płyty głównej to komputer nie działa. Wygląda to tak, że po włączeniu lampka na monitorze zmienia kolor z zielonego na pomarańczowy i monitor staje się cały czarny. Komputer się nie resetuje tylko cały czas działa z tym czarnym monitorem.

 

Podejrzewam, że jeden slot na pamięć RAM na płycie głównej jest uszkodzony, bo jak przełożyłem kość z jednego slotu do drugiego, to komputer już nie działał (a raczej działał, ale to w takim stanie jak wyżej opisałem).

 

Moja pamięć ram to GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9 (GR1333D364L9/4G)

 

Jak naprawić ten problem? Czy jest możliwość, że ten slot jest fizycznie uszkodzony i dlatego wsadzenie drugiej kości skutkuje niemożnością pracy komputera?

A może to wina ustawień albo czegoś w BIOSie? Liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pin w sockecie procesora jest wygięty, albo procesor jest ubrudzony od spodu (np. tłuszcz) i przez to nie ma styku na linii sygnałowej istotnej do działania kanału pamięci z którym masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz sprawdzać slotu od pamięci (choć i to warto zrobić) tylko wyjąć procesor i zobaczyć jak wygląda sytuacja w podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem procesor, przedmuchałem go i wygląda na czysty (przed czyszczeniem też wyglądał na taki). Żaden pin od procesora nie jest wykrzywiony, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Gdzie jeszcze szukać winy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja pewnie kupie jak kazda gre sony ale poczekam az polataja i na jakas promke Jedynka za 14zl teraz na steam.
    • Ogólnie tak, ale to dużo bardziej skomplikowane, skille tez mają bazowe obrażenia, maja też rożna efektywność mnożenia bazowych. Tu masz wytłumaczone ładnie: https://maxroll.gg/last-epoch/resources/damage-explained  
    • Racja, seria 11 siedziała na CWT. Tak to jest jak się pisze po nocach. Nie ma pasywnego chłodzenia ale jest ono bardzo ciche. Czy to argument by plasować Focusa oczko wyżej sprawa dyskusyjna. Miałem be quiet Pure Power, mam Seasonica Focus i nie zauważyłem jakieś różnicy w kulturze pracy pod obciążeniem. Co do dwóch linii 12V to zdania są podzielone. Przy mniej pradożernych kartach podobno lepiej mieć dwie i podłączyć pod jedną linię by pracowała z najlepszymi parametrami sprawności odpowiednio ją obciążając. Kondensatory w Seasonicu są japońskie, w be quiet tajwańskie, co niczego nie dowodzi. O bebechach już napisałem wyżej. Sierant nic takiego nie twierdzi, a on raczej się zna. W dziale zasilaczy 750 W be quiet poleca, o Seasoniku nie wspomina - https://www.youtube.com/watch?v=CWohdQGAWMg Kopi kruszyć nie mam zamiaru bo aż takim specem od PSU nie jestem. Dla mnie jeden i drugi jest dobry przy czym niemiecki zdaje się nie miewał problemów z wyłączaniem kart graficznych jak swego czasu Focusy z Vegami i GTX 970, czy Prime z RTX 3080/90 i RX 6900XT.  
    • Moja karta po UV wchodzi max na 2550 Mhz i hot spot max 77 stopni, natomiast na stocku 2850 mhz ale wtedy hot spot. Czy da się coś zrobić żeby ponieść taktowanie ale żeby temperatury nie poszły drastycznie w górę?
    • Myślałem, że FFXVI będzie na kwiecień ale chyba prędzej zobaczę jak świnie latają niż to w kwietniu wyjdzie. Chyba się skończy na ps5pro bo nie będzie mi się chciało czekać rok na GTA6 a prosiak powinien mi zapewnić odpowiednią wizualnie jakość.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...