Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartek00953

Skoki FPSów na wysokiej wydajności - Radeon RX550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam od niedawna laptopa https://www.x-kom.pl/p/395987-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-1281000-rx550-szary.html

Sytuacja wygląda następująco. Grałem sobie w Wieśka 3. Laptop był bez zasilania i miałem 45-50 fpsów dosyć stabilnie i płynnie się grało. Podłączyłem do zasilania i nagle podwyższyło mi się do 60 fps. Po 2 minutach zaczęły się wcześniej wspomniane spadki 20-60. Zauważyłem, że na każdej opcji zasilania przy podłączonym zasilaniu pojawiają się takie nagłe skoki. Natomiast bez zasilania również na każdej opcji zasilania, ALE włączając tryb z takim listkiem pod nazwą "Oszczędzanie energii" znowu wraca do normy 45-50 fpsów i wszystko jest w porządku.

Dziwi mnie to, że przy wysokiej wydajności laptopa fpsy wariują, a przy oszczędzaniu energii jest stabilnie. Nie powinno być na odwrót ;)? Jaki jest powód? Co i gdzie pozmieniać? Ktoś z Państwa posiada jakieś pomysły? Zaznaczę,że tzw "tryb gry" jest włączony. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dawno kupowałeś laptopa, ale w tej cenie byś kupił coś lepszego do gier.

Generalnie z dużym prawdopodobieństwem zachodzi zjawisko tzw. throttlingu.

Zegary CPU/GPU pewnie spadają jakbyś odpalił monitoring OSD w MSI Afterburner.

Ciekawą rzeczą by było sprawdzenie czy na przykład na podstawce chłodzącej takie coś nie zachodzi.

Zwłaszcza jeśli gdy podpinasz zasilanie wzrasta temperatura, co bywa główną przyczyną throttlingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop się przegrzewa i zrzuca taktowanie.

 

Otwórz go i wyczyć a jeśli się da to wymień pastę termoprzewodzącą.

 

A i żeby mieć na baterii 60fps to ustaw plan zasilania na wysoka wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Włączyłem ponownie grę bez zasilania i później podłączyłem i już nie miałem żadnych skoków i nawet grałem na o wiele lepszych ustawieniach graficznych w full HD i też nie spadały, a za to są bardzo stabilne na poziomie 35-40. Jak myślicie dlaczego wcześniej miałem takie skoki, a teraz już nie? Wracając do podkładki wlasnie dziś zamawiam, bo jednak nagrzewa się ten laptop. A do gier nie chciałem, ponieważ w ogóle nie gram w gry, ale w Wiedźmina 3 wiadom, muszę zagrać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitoruj temp CPU, a szczególnie GPU, przy długim graniu z takimi skokami fpsow, czyli przegrzewaniem sprzętu spalisz GPU i już nie pograsz na tym lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam tak stabilnie na tych wyższych ustawieniach to też mogę spalić? Przy tych skokach nawet nie zamierzam go męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od temperatur, zainstaluj hwmonitor, odpal i gra, potem sprawdź jakie były maksymalne temperatury na CPU i GPU. Umnie ostatnio spaliła się w laptopie gt740, a 3 lata chocidzila bez problemów i bez skoków wydajności. Nie było powodów do analizy temperatur i to uśpiło moja czujność. Synowie katowali laptopa w grach i niestety tak się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Lenowo to dramat pod każdym względem. Koszty tną na wszystkim: od sekcji zasilania, po plastiki. Teraz temperatury są wysokie, więc chłodzenie w tym chińskim wynalazku się nie wyrabia. Przykro mi to pisać, bo sprzęt już kupiles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic dziwnego, zapowiedzieli je dobrych kilka lat temu (w 2018), a potem zapanowałą cisza... aż do października 2023   Wiadomo, że fabuła w takich grach nie jest najważniejsza, ale marzy mi się, żeby podczas pisania scenariusza inspirowali się naszym rodzimym War Mongrels. Tam przedstawiona historia byla, jak na grę, naprawdę dojrzała, momentami wręcz przytłaczajaca i no i oryginalna - w końcu ile można wycinać Niemców po norweskich fiordach, północnej Afryce i plaży Omaha  
    • Jak w grze działają obrażenia? Powiedzy, że mamy: Miecz z bazowymi 100 obrażeniami i mamy sufiksy: + 50 obrażeń wręcz + 50 obrażeń od pustki + 100% obrażeń wręcz + 100% obrażen od pustki. To czy taki miecz zada: (biorąć pod uwagę jak ja na ten moment rozumiem obrażenia) 300 obrażeń wręcz bo (100 + 50)*100% 100 obrażeń od pustki bo 50*100%?  
    • Nie wiem czy wiesz? Zamówiony przez Ciebie notebook ma już RAM 5600MHz w zestawie 😉
    • Jeżeli komuś się łapy trochę ślizgają na decku, to gorąco polecam zainteresowanie się pokrowcem od firmy Skull & Co. W końcu chwyt jest solidny i wyprofilowanie na dole nie doskwiera. Jakość wykonania całkiem niezla w swojej cenie, gumowany materiał nie sprawia wrażenia taniochy. Jest teraz na niego promocja na Ali - można go kupić nawet za niecałe 66zł (normalnie są po ok stówce i nie jest to cena przesadzona w stosunku do poprawy komfortu jaki oferuje). Kupujemy tam bezpośrednio od producenta, do mnie szło chyba 9 dni.
    • @leven Ja parę miesięcy temu brałem udział w płomiennej dyskusji z użytkownikiem który kupił zasilacz 1400W do komputera w którym nie było topowej grafy (żadna z tych najbardziej prądożernych) to jak wyśmiałem ideę część ludzi mało mnie nie zjadła. Kalkulatory PSU od zawsze były skopane, tym bardziej teraz. Większą większość zasilaczy ma teraz jedną linię 12V. Tak ciężko ludziom przemnożyć V*A=W?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...