Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

datapop

Tworzenie domeny w sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Serwer i stacje robocze mam w grupie roboczej. Każdy komputer ma zmapowane jakieś dyski z serwera. Na niektórych komputerach uruchamiany jest program który jest zainstalowany na serwerze.

 

Muszę teraz na serwerze założyć domenę i każdy komputer pod nią podpiąć. Czy po tym zabiegu użytkownicy lokalni stracą dostęp do zmapowanych dysków do czasu aż nie podłącze ich do domeny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Serwer i stacje robocze mam w grupie roboczej. Każdy komputer ma zmapowane jakieś dyski z serwera. Na niektórych komputerach uruchamiany jest program który jest zainstalowany na serwerze.

 

Muszę teraz na serwerze założyć domenę i każdy komputer pod nią podpiąć. Czy po tym zabiegu użytkownicy lokalni stracą dostęp do zmapowanych dysków do czasu aż nie podłącze ich do domeny?

Zależy jak masz zrobione udostępnianie ( uprawnienia / zabezpieczenia).

Nie odbierz mnie źle, ale jak nie wiesz jak się zachowa tak podstawowa sprawa - to może zamiast brać się za domenę idź najpierw na jakiś podstawowy kurs MS 10967 / 10969 ( lub ich odpowiednik z Windows 2016), a potem dopiero postaw domenę i nią zarządzaj? To nie jest taki proste jak się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...