Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

roko12

Monitor Do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam monitora do gier mam do wydania max 1000 zl

 

szukam monitora ze specyfikacjami

 

Matryca IPS,VA

czas reakcji 1ms

częstotliwość odświeżania min 100hz

 

pytanie czy taki monitor nadaje się do gier

 

https://www.x-kom.pl/p/386275-monitor-led-24-269-acer-predator-xb240hbbmjdpr-czarny.html#specification

 

znajdzie się monitor z takimi specyfikacjami ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam monitora do gier mam do wydania max 1000 zl

 

szukam monitora ze specyfikacjami

 

Matryca IPS,VA

czas reakcji 1ms

częstotliwość odświeżania min 100hz

 

pytanie czy taki monitor nadaje się do gier

 

https://www.x-kom.pl/p/386275-monitor-led-24-269-acer-predator-xb240hbbmjdpr-czarny.html#specification

 

znajdzie się monitor z takimi specyfikacjami ??

Jak akceptujesz matryce TN to się nadaje

jesli chcesz VA/IPS to może być coś takiego (btw. na morelach są troche taniej te dwa monitory)

https://www.x-kom.pl/p/377021-monitor-led-24-269-samsung-c24fg73fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

https://www.x-kom.pl/p/336800-monitor-led-24-269-samsung-c24fg70fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

 

Taniej na VA/IPS nie ma nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bierz VA 100% lepsza matryca :) na swoim forum dali kod rabatowy kibicujemy-naszym obniża cenę o 30 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Samsunga lepiej MSI. Może będzie miał normalna ostrość bez polpixeli.

 

Nawet w opiniach zlinkowanych ekranów można poczytać o tym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu Chcem kupić tego Samsunga, w czym problem z ostrością, ma jakieś wady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma nieostrą czcionkę: https://www.x-kom.pl/p/336800-monitor-led-24-269-samsung-c24fg70fqux-curved-czarny-quantum-dot.html

 

Zalety: - Dobre kolory jak na szybki monitor "do gier" - Dobra czerń (matryca VA) - Płynna animacja - Niewielki gamma shift (dzięki zakrzywieniu) Wady: - Niektóre barwy mrugają w trybie 144Hz - Dziwne artefakty/paski w rogach ekranu w trybie 144Hz - Wadliwe podświetlenie (brudny pionowy pas) - Niewyraźny tekst. Tryby wyostrzania nie pomagają - Odbicia. Matryca jest matowa, jednak wyraźność odbicia jest wysoka w porównaniu np. z GE2488HS - Ekran wizualnie mniejszy od typowego 24 - Cena 1699!

 

Lepiej MSI szczególniem że jest tańszy. Może nie będzie miał półpixeli. Nie wiem :) Nikt jeszcze nie miał okazji sprawdzić i pochwalić się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalna rada, kiedy już kupisz. Informacja z tym powinna być podklejona na stałe. :) Skalibruj kolory w monitorze, a konkretnie zmniejsz nasycenie barw. Nie spotkałem się jeszcze by nowy monitor miał ustawione naturalne kolory. Zawsze są przesycone. Możesz zrobić zdjęcie z okna, wyświetlić je na monitorze i odpowiednio skorygować patrząc przez okno. :) Ewentualnie wejść w panel nvidii i "cyfrową poświatę" (ta nazwa mówi wszystko:) zmniejszyć 5-10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podać wady od msi

 

jedyna wada to taka, że nie wiemy czy ma półpixele na wyświetlanych czcionkach czy nie. Matryca jest samsunga. Odpowiedniki Samsunga mają skopaną czcionkę. Wyświetlają ją, jakby była skalowana z niższej rozdzielczości. Czy MSI też tak robi czy zaprogramowali monitor od zera, tego nie wiadomo. Jest szansa, że zrobili to lepiej niż Samsung.

 

 

Ja mam Philipsa na matrycy Samsunga i nie mam półpixeli, wszystko jest ostre czyli jak najbardziej można i nie jest to wina matrycy a sterowania.

 

 

 

MSI i Samsung mają dostępny tryb Motion Blurr. Czyli aktywne sterowanie podswietlaniem tak zeby minimalizować rozmycie. Niestety to migotanie nie jest zbyt User Frendly. Monitor przygasza się i zapala z częśtotliwością matrycy. Tak żeby wyłączyć podświetlanie matrycy w momencie zmiany stanów pixeli między poszczególnymi klatkami. CRT Style :)

1ms czas reakcji matrycy na VA/IPS jest podawany zawsze jako teoretyczna wartość przy wykorzystaniu tej techniki redukcji blurra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś podać wady od msi

http://forum.pclab.pl/topic/1250110-Szukam-Monitora-144hz/page__gopid__15134969entry15134969

 

Czyli jest jeszcze coś w tańszej wersji MSI, freesync inny zakres, gorsa podstawa monitora oraz brak gry. Wersja MAG24 ma w zestawie jeszcze grę :)

 

ps. czemu te posty raz się sklejają w automacie, a innym razem robi się kolejny bez sklejenia? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. czemu te posty raz się sklejają w automacie, a innym razem robi się kolejny bez sklejenia? :E

Pierwsze słyszę. Ten sklejający automat to chyba moderator :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To MSI czy Samsunga radzicie brać, bo tyle samo praktycznie kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie MSI. W Samsungu półpixele to pewniak. W MSI jest szansa, że będzie dobra ostrość.

 

Jak co masz zwrot 14dni. Najlepiej kupić dwa, porównać i odesłać jeden. Tylko wtedy na czas testów trzeba zamrozić kupe siana.

 

 

ps. posty rzucane jeden pod drugim sklejaja sie w automacie. Zazwyczaj.. może jak zedytuje się poprzedni post to wtedy automat je nie skleja? Albo jak daję cytowanie jakiegoś postu ? Nie ogarniam tego a zedytować samemu się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten MSI ma o wiele mniej technologi, niema vesa, na Samsungu quantum dot czyli o wiele lepsze kolory, Samsung ma wiele pozytywnych opinii i ludzie nie narzekają na niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie kup te super technologię, która nie potrafi poprawnie wyświetlić textu na ekranie :)

http://forum.pclab.pl/topic/1202459-Samsung-CFG70/

 

Masz alternatywę w postaci MSI. Do niedawna nie były dostępne. Teraz są :)

 

 

ps. odróżnisz matrycę Quantum Dot od tej bez dodatkowej powłoki?

 

 

co do VESA, MSI MAG24C ma Vesa 75x75. Ale ma też sensowną podstawę z regulacjami której nie warto będzie wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu, trochę przesadzasz z formą w jakiej piszesz o niewyraźnych czcionkach w Samsungu. Z Twoich postów wynika, że są one zupełnie nieczytelne, a jest wręcz przeciwnie, jak w kółko powtarzam i wiele innych zadowolonych userów na forum tu. Gdy się zrobi zdjęcie pikselom to pewnie idzie to wyłapać, ale w codziennym użytkowaniu ani przez chwilę nikt u mnie nie miał problemu z tekstami, na forum też najnowsi userzy tego modelu nie wspominają o jakichkolwiek trudnościach z czytaniem. Półpiksele mogą być, ale nie są taką tragedią jak to podkreślasz.

 

Tak chciałem tylko zaznaczyć ;) Wiadomo, że MSI może tego nie posiadać, ale nie nazywajmy Samsunga szmelcem. Ot co, wciąż jest bardzo dobrym monitorem, jak równie tak samo dobrym monitorem może być konkurencja na tej samej matrycy - choć są nieprzetestowane jeszcze. Tak czy siak czy by się wzięło MSI/Lenovo czy cokolwiek na tym samsungowym VA, to i tak będzie się zadowolonym, nawet na CFG73.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thiz apropo tego samsunga, czy black stabilizer dobrze działa? I ile miejsca z tyłu potzebuje na monitor, ponieważ mam przy ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci ile potrzebujesz miejsca z tyłu - nie mam jak tego sprawdzić, mam tylko jakieś stare foty na imgurze.

 

 

Co do black stabilizera, w csie bardzo dobrze się sprawdza jak się obniży główną wartość (12) do takich 8 czy 4. Zdecydowanie mniej jest "cieni", przy czym ekran nie staje się jakiś nadto jaśniejszy, głównie po prostu właśnie rozjaśnione są czarne elementy.

 

Do filmów lub różnych gier za to ustawienie wartości najwyższej, czyli 20 potrafi też zdziałać piękne cuda, choć... nie zawsze, bo w takim wiedźminie 3 według mnie monitor wtedy głupieje, ale sama różnica tapet czy przeglądarki w trybie night mode przy 13 a 20 to niebo a ziemia :D tak głęboka czerń

 

https://imgur.com/a/8pJx3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podczas zwykłego grania w fortnite lub przegaldania stron, nie zwaraca się na to uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że są nieczytelne :) Pisałem od początku, że są nie ostre. Jakby skalowane z innej rozdzielczości :)

 

Jeżeli MSI nie będzie posiadało tej wady, to będzie to zwyczajnie dużo lepszy zakup.

 

Czyli podczas zwykłego grania w fortnite lub przegaldania stron, nie zwaraca się na to uwagi?

 

 

Jak grasz to textu nie czytasz.

 

Jak usiądziesz na www to w 90% czytasz text.

 

Głupie pytanie kiedy to widać a kiedy nie :P

 

 

Jak grasz w Fortnite, to mozesz dać mi NICK pogramy razem :D

W fortnite fajnie sprawdzają się UltraWide ekrany, wygodnie zagląda się na nich zza winkla :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem zbytnio pytania :P

 

BQ to opcja by rozjaśniać "cienie" w grach, aby łatwiej dojrzeć przeciwnika w ciemnych zakamarkach. Standardowo w monitorze ustawiona jest wartość 13, czyli tak jakby zwyczajna czerń jak na każdym innym monitorze. Każdy schodek w górę pogłębia czerń, która robi się mocna, przy czym może to w niektórych przypadkach trochę zakłócać kolorystykę lub wpłynąć na jasność wszystkich kolorów, może być za ciemno jak np w wiedźminie 3, gdy się ustawi BQ na 20, kolory są takie przyćmione i jest jakoś tak niekomfortowo, za ciemno.

 

Za to w innych grach, gdzie jest dużo czerni czy na jakichś tapetach(bo przy takich warunkach odpalam BQ 20) - potrafi to zrobić wielki efekt WOW i wtedy człowiek dostrzega tę słynną czerń VA.

 

Na ogół używam standardowej opcji, czyli normalnej czerni - BQ 13, a czasami odpalam jako ciekawostkę do gier/pulpitu/filmów 20. W csie za to co najwyżej ustawiam BQ 8, głównie 4-8, przez co modele przeciwników są rozjaśnione, jak i zakamarki - wszystko łatwiej widoczne. Oczywiście ta opcja(poniżej 12) zaburza kolorystykę, ale nie po to się ją ustawia w wymagającej grze sieciowej, aby zachwycać się kolorami a po to, aby jak największą mieć wydajność.

 

Edit:

W sumie, teraz przez post mincia zgłupiałem, nie wiem czy było pytanie o czcionke czy o BQ :E

 

I Minciu, znów przesadzasz :exclam: Zdecydowanie nie można tej czcionki nazwać przeskalowaną, bo wiem jak wygląda tekst z niższych rozdzielczości niż natywna, bo w niektóre gry gram na przeskalowanych rozdzielczościach od lat. I to nie tylko na tym monitorze, a na wszystkich, na jakich dane mi było grać w poszczególne tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thiz apropo tego samsunga, czy black stabilizer dobrze działa? I ile miejsca z tyłu potzebuje na monitor, ponieważ mam przy ścianie.

 

W Fortnite ustaw cienie na minimum ( ale nie off ) i nie będziesz miał czarnych scen :) Stabilizator czerni będzie zbędny. Pod dachami w budynkach będzie jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ostatnie pytanko, mianowicie czy zakrzywiony ekran będzie przeszkadzał w oglądaniu filmów z 2-3 metrów naprzeciwko monitora? I nie rozumiem ludzi którzy mówią, że ten monitor wygląda na dosyć mały w porownaniu z innymi 24. Wytłumaczy ktoś?

 

Mój nick w fornite SkyroneXD

DODAWAĆ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...