Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

q3sniper

Monitor wyłącza się podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z nowym komputerem.

Po zmianie budy na nową podczas grania pojawia się problem z wyłączaniem monitora.

 

Wygląda to tak, że włączam grę, chwilę w nią pogram i monitor nagle się wyłącza ale komputer działa dalej. Domyślam się, że to karta może jakoś się wyłączać ale jak sprawdzić co jest tego przyczyną?

 

Na starym komputerze czegoś takiego nie mam.

 

Sterowniki do karty najnowsze, zresztą na innych starszych problem jest taki sam, system jest taki sam czyli Windows 10 Pro.

 

Myślałem, że problem jest tylko w jednej grze ale niestety występuje w kilku ale wydaje się, że występuje tylko w wymagających grach jak Tarkov czy BF.

 

Obecny komputer:

Intel Core i5-8600K || AsRock Z370 Extreme4 /intel Z370 || bequiet! Dark Rock 3 || G.Skill 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws5 || Seasonic FOCUS Plus 550W Gold || Fractal Design Meshify C || gtx 970 Asus Strix

 

Sprawdziłem jeszcze i najlepsze jest to, że na moim starym zasilaczu CM550 jest wszystko ok i gry się nie wyłączają. Zasilacz odesłałem na reklamację i dostałem nowy. Zamontowałem i... problem jest taki sam. Odesłałem ale tym razem dostałem informację, że zasilacz jest ok i odsyłają go z powrotem.

Sprawdziłem na innej karcie graficznej (gtx 1050Ti) i tam monitor się nie wyłącza ale karta też ma mniejsze zapotrzebowanie na energię.

Tylko pytanie czy stary CM550 jest bardziej wydajny od Seasonica? Watowo wyglądaja tak samo więc pytanie co to może byc. Komputer oczywiście po wyłączeniu monitora muszę wyłączać ręcznie i w dzienniku zdarzeń pojawia się błąd krytyczny : Microsoft-Windows-Kernel-Power. Sam już nie wiem o co może chodzić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Zacznij od Biosu - powylaczaj opcje oszczędzania energii. Ale nie sądzę, że to jest to. Sprawdź napięcia - miernikiem. Może być problem nie z komputerem ale instalacja elektryczna w Twoim domu. Strzelam w ciemno, ale kernel power to 95% sprawa sprzetowa.

 

Btw: mam nadzieję, że nie używasz Avasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po długiej przerwie odpaliłem The Division i mam to samo. Po wczytaniu mapy monitor gaśnie. Po ponownym włączeniu monitora obraz jest i można grać. Po Hdmi problem nie występuje.

Problem może być spowodowany nowymi sterami Nvidi z obsługą DP 1,3 1,4.

https://www.techpowerup.com/244981/nvidia-has-a-displayport-problem-which-only-a-bios-update-can-fix

 

Zrobione.

Wrzuciłem fix i poleciało. Monitor nie gaśnie, dziwne że problem występował tylko na jednej gierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować użyć programu DDU wyczyści wszystkie pozostałości po sterownikach GPU, jeżeli nie pomoże to prawdopodobnie zaczyna sypać się twój Asusa GTX 970 Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po długiej przerwie odpaliłem The Division i mam to samo. Po wczytaniu mapy monitor gaśnie. Po ponownym włączeniu monitora obraz jest i można grać. Po Hdmi problem nie występuje.

Problem może być spowodowany nowymi sterami Nvidi z obsługą DP 1,3 1,4.

https://www.techpowerup.com/244981/nvidia-has-a-displayport-problem-which-only-a-bios-update-can-fix

 

Zrobione.

Wrzuciłem fix i poleciało. Monitor nie gaśnie, dziwne że problem występował tylko na jednej gierce.

 

Nvidia informowała, że występuje to też czasem przy niektórych, a nie wszystkich grach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Wrzuciłem fix i poleciało. Monitor nie gaśnie, dziwne że problem występował tylko na jednej gierce.

 

Sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, ze w kilku grach, pozniej ze w jednej. Najpierw piszesz, ze masz komunikaty kernela, a pozniej, ze Ci monitor gasnie. Trudno komus takiemu merytorycznie pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...