Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nexusxd8

Zestaw do 5000k z monitorem , myszką i słuchawkami

Rekomendowane odpowiedzi

Komputer używany będzie do gamingu głównie fortnite , zależy mi 144hz monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOJA PROPOZYCJA

 

Ja bym tak złożył zestawik za 5k. Z monitorem 144hz (możliwość przetaktowania w menu monitora nawet do 180hz!) posiadającym funkcję G-Sync (zobacz sobie na yt jak wiele to daje - nie będziesz miał problemu z szarpiącymi klatkami).

Najnowsze i5, GTX1060 6GB. Do tego fajna obudowa, z wentylatorami w zestawie + okno i piwnica na zasilacz (gdzie można schować niepotrzebne kable).

Na myszce V7 grałem przez dobre kilka lat i szczerzę mogę polecić. Z tanich myszek to jak dla mnie najlepsza propozycja - do dziś mam do niej sentyment i leży na półce (nie sprzedałem). A po drodze przewinęło się już kilka modeli.

Całość podobierałem w kolorystyce czarno czerwonej - żeby wszystko pasowało do siebie.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany złożeniem zestawu, to piszesz w zamówieniu. W X-Kom bardzo fajnie składają komputery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb ram?!?!?

 

On tam wziął 2 sztuki więc 8 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb ram?!?!?

2 razy wrzucone jest 4. Tak wychodzi taniej niż kupowanie zestawu 2x4. #CEBULA

Kości zawsze w 2 modułach, nawet jeżeli mamy zamiar kiedyś wrzucić 2x8 to lepiej sprzedać 2x4. Różnica pomiędzy single, a dual ram może sięgać nawet do kilkunastu FPS w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy wrzucone jest 4. Tak wychodzi taniej niż kupowanie zestawu 2x4. #CEBULA

Kości zawsze w 2 modułach, nawet jeżeli mamy zamiar kiedyś wrzucić 2x8 to lepiej sprzedać 2x4. Różnica pomiędzy single, a dual ram może sięgać nawet do kilkunastu FPS w grze.

 

Widzialem testy gdzie różnice dochodziły do 15% FPSów. Szaleństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEST

Tutaj jest ten test. Jak widać nawet do 25fps mniej przykładowo w Wiedźminie 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i5-8600K, 3.60GHz, 9MB, BOX (BX80684I58600K)

Karta graficzna MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC, 8GB, DL-DVI-D/HDMI*2/DP*2/ATX (RX 580 ARMOR 8G OC)

Płyta główna MSI Z370 GAMING PLUS

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W (SPC139)

Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Dysk SSD Transcend SSD370 128GB SATA3 (TS128GSSD370S)

 

Razem: 4476,71 zł w Morele.net moim zdanie nie powinieneś kupować 144Hz, 75Hz by Ci spokojnie wystarczył nie jesteś raczej zawodowym graczem. Ewentualnie jeśli Ci tak bardzo zależy możesz wziąć i5 8400 zaoszczędzisz w ten sposób prawie 300zł, ogólnie z tym zestawem można by pokombinować i wsadzić 8400 + 1070 + tańsze mobo na tym chyba byś najlepiej wyszedł. Ewentualnie odpuścić monitor na jakiś tańszy i wsadzić z370 + 8400 + 1070 :) Poczekaj na propozycje innych użytkowników lecz wydaję mi się, że moja propozycja nie jest najgorsza jeśli byś robił OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mam wątpliwości co do matrycy tn

Jak to ma być monitor do gier to nie masz się czego obawiać. Sam mam ten model tylko w wersji 1440p. Problem tylko się pojawia jak nie wiem - np będziesz chciał oglądać film patrząc na monitor z łóżka. Wtedy będziesz czuł największy minus - czyli kąty widzenia na matrycy TN. Przy patrzeniu na wprost TNka jest nie do pobicia w grach. Masz 100% obraz bez smużenia. Osobiście miałem przed tym monitorem IPS'a od LG niby z 99% pokrycia kolorów, ale jak teraz używam Acera z TN to moim zdaniem mam dużo lepszą jakość obrazu. A też miałem wielki strach jak to będzie z TN, tym bardziej po przesiadce z IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zakrzywionym 24' 144hz Samsunga z matrycą VA za 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdanie nie powinieneś kupować 144Hz, 75Hz by Ci spokojnie wystarczył nie jesteś raczej zawodowym graczem.

Ewidentnie nie grałeś na monitorze 144hz i wyżej ;)

Nie słuchaj - 144 do takich gier jak Fortnite to bajka. Ja jak dziś widzę grę na 60hz monitorze to mam wrażenie jakbym oglądał pokaz slajdów.

Nawet jak gra śmiga załóżmy w jakiś 60-100FPS to 144hz matryca powoduje, że obraz wydaje się dużo bardziej płynny niż na standardowym monitorze. Do tego jak masz moduł G-Sync to nie musisz przejmować się tym ile masz FPS - ważne by nie przekraczały 3fps poniżej odświeżania monitora - czyli w przypadku tego modelu musisz zablokować do 177fps (przy ustawieniu monitora na 180hz).

 

Zastanawiałem się nad zakrzywionym 24' 144hz Samsunga z matrycą VA za 1000zl

300zł różnicy i brak G-Sync... VA wcale nie jest lepszą opcją do gier.

Zobacz sobie tu o czym mówię:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z 1060 6gb i 144hz nie sądzę że ta karta tyle wyciągnie w niektórych grach

 

Bo chyba nie upcham 1070 w tej cenie ewentualnie używkę

 

Czyli jak nawet mam ok. 70-110 FPS to widać różnicę 144hz vs 60hz

 

A jaką masz kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 spokojnie wykręci Ci ponad 100fps w fortnite. W przypadku monitora 180hz z gsync to nie jest jak z monitorem 60hz - gdzie poniżej 60hz czujesz szarpanie. Tutaj fpsy mogą Ci skakać nawet 50-140fps i będziesz miał płynny obraz. To właśnie jest ta ogromna zaleta g-sync. Dalej chyba nie widziałeś filmiku, do którego wysłałem Ci link - tam jest wszystko wyjaśnione.

Moją specyfikację masz w stopce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem , rozumiem , nie gram na epickich w fortnite bo cienie, antyaliasing i coś jeszcze są wyłącznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wykręcisz ładne fpsy na takim setupie. Tym bardziej na 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam sam, więc przy oglądaniu filmow, monitor mogę dokładnie obrócić w stronę gdzie oglondam , a więc nie będzie problemów z kątami

 

Ważna rzecz, mówiłeś że masz ten monitor , czy jak się walnie o biurko albo o podstawkę to monitor się niemiłosiernie trzęsie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na nogę - ona jest pancerna ;) Nic się nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojego był DP. Masz w opisie, że jest ;) Musisz podpinać przez DP jak chcesz osiągnąć takie hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad zakrzywionym 24' 144hz Samsunga z matrycą VA za 1000zl

 

Mam tego Samsunga, jest OK no i ma FreeSync, możesz zamiast GTX1060 kupić Radeon RX580 8GB i masz od razu setup z FreeSync....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FreeSync jest ok ale w tym momencie cenowo wychodzi bardzo podobnie, więc bez sensu iść w mniej wydajne i bardziej problematyczne GPU czyli RX580. Tym bardziej, że sam G-Sync z tego co wiem działa lepiej od FreeSync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK podjąłem decyzję biorę:https://www.morele.net/inventory/info/fef3f611/ + razer kraken usb. Dziękuje za pomoc, kończę temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
    • https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-co-po-ukrainie-swiat-szykuje-sie-na-zwyciestwo-rosji,nId,7456691#crp_state=1 Rosja miała upaść po dwóch dniach przecież? https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/politico-650-tys-mezczyzn-ucieklo-z-ukrainy-przed-poborem-a-na-froncie-spada-morale,826139.html Niewolnicy nie chcą walczyć za skorumpowany faszystowski kraj
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...