Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aryax

[+/-3300zł] Laptop do programowania i codziennego użytku

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry!

W najbliższych dniach/tygodniach będę musiał kupić laptopa, więc już zacząłem się przymierzać do różnych specyfikacji. Chciałbym jednak zaczerpnąć Waszej opinii jak i może innych propozycji.

 

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na sam laptop (bez dodatków) to 3200 zł, w porywach 3500zł.

Laptop będzie służył do pracy w Visual Studio, renderowaniu i projektowaniu, bazach danych, a także codziennego użytku i bardzo sporadycznie do uruchomienia jakiejś gry.

Wymagania:

  • Minimum 15cali, klawiatura numeryczna, nie musi posiadać (może) ekran dotykowy, raczej bez OS.
  • Musi posiadać dysk SSD minimum 240/256 GB, lub slot pozwalający na montaż takiego dysku obok HDD.
  • Minimum 8 GB pamięci RAM, więcej jak najbardziej na plus.
  • Do O/I nie mam żadnych większych wymagań, poza tym, żeby chociaż jedno gniazdo USB było z najnowszych standardów.
  • Dodatki typu kamery, czytniki linii papilarnych, czytniki kart, napędy są jedynie dodatkiem, których nie wymagam. Będą - nie będzie mi to przeszkadzać.
  • Nie mam żadnych przeciwwskazań przed jakąkolwiek marką ani nic w tym stylu. Jedynie, żeby nie był bajkowy, ani tęczowy :D
  • Nie mam potrzeby dopłacać za gwarancje typu "naprawa na miejscu" czy jakiś biznesowy support.

 

Powiem szczerze, że bardzo po głowie chodzi mi AMD Ryzen 5 2500u. Cenowo wygląda to chyba dosyć ciekawie. Pod względem wydajnościowym też. Wydaje się, że nawet zintegrowana karta Vega 8 jest całkiem sprawna, więc w takiej konfiguracji nawet nie musiałbym brać żadnej dodatkowej karty. Vega 8 bije na łeb UHD 620 z tego co widziałem na różnych testach. Do Intelowskich pewnie bym dokładam coś typu MX150.

Oczywiście procesory 8/7-mej generacji i7 czy i5 też wchodzą w grę, ale chciałbym usłyszeć Wasze zdanie na temat Ryzena 5. Miał ktoś z nim już styczność?

 

Moje propozycje:

Acer Aspire 3 Ryzen 5

2819zł. Ryzen 5 2500u, 12 GB Ramu, 240 GB SSD M.2, 1TB HDD 5400obr. Czy warto dopłacać 200zł, żeby zamiast 8GB Ramu mieć 12? Dysk SSD 240 kosztuje 200zł. Warto brać ten co montują domyślnie, czy lepiej wybrać taką pojemność samemu i domontować dysk?

 

Lenovo Ideapad 320-15 z i7

3139zł i7-8550u + MX150, więc wydajnościowo dużo lepsza propozycja od w/w i tylko 340 zł (warto dołożyć do tej wydajności w stosunku do Acera z ryzenem?). Również 12 GB ramu, 256 GB SSD, ale bez dysku talerzowego (pewnie skutkowałoby dokupieniem dysku zewnętrznego - koszty, więc różnica już się zwiększy z tych 340).

 

Ideapad 320-15 z i5

2789zł Praktycznie to samo co z i7, tylko procesor i5-8250.

 

Co sądziecie o tych modelach?

Warto brać te 12GB zamiast 8GB?

 

// Edit: Poprawiłem błąd w budżecie w tytule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje propozycje niestety mają tragiczne ekrany TN (Lenovo ma strasznie niską jasność i kontrast, w dzień ledwo cokolwiek zobaczysz).

 

Gdybyś jak wspomniałeś chciał się porwać na maksymalny budżet to może coś z 17 cali ;) ?

 

cer Aspire 5 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10 MX150 FHD

 

Procesor to odpowiednik Ryzena 2500u, MX150 to 50% lepsza wydajność względem Vegi 8, 256GB SSD + 1TB HDD, matryca FullHD IPS. Klawiatura numeryczna. Windows 10 i 3 letnia gwarancja.

 

Jeśli jednak 15 cali to jest dużo fajnych modeli, w końcu to najpopularniejszy rozmiar, ale tak jak wspomniałeś- moim zdaniem klawiatura numeryczna to konieczność. Dlatego też:

 

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/12GB/256 MX150 Szary - 3159 zł

Matryca IPS, i5-8250U, 12GB RAM, 256GB SSD, MX150. Podświetlana klawiatura z wydzieloną częścią numeryczną.

 

osobiście wybrałbym ten:

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/256+1000/Win10 MX150 FHD IPS - 3349 zł

Matryca IPS, I5-8250U, MX150, 256GB SSD + 1TB HDD, Podświetlana klawiatura z wydzieloną częścią numeryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje propozycje niestety mają tragiczne ekrany TN (Lenovo ma strasznie niską jasność i kontrast, w dzień ledwo cokolwiek zobaczysz).

Szczerze powiedziawszy zapomniałem o matrycy. A jaką matryce mają Dell Latitude 5580 oraz 3550, bo czasem zdarza mi się na nich pracować. Tak sprawdziłem sobie jaki monitor (LG M2262D) przy PC, który użytkuje na codzień ma matrycę - okazuje się, że ma właśnie TN. Mimo, że stoi u mnie na przeciwko okna, to dramatu nie ma.

Ale fakt, faktem, że dobra jakość i czytelność przy X linijkach kodu czy dokumentach jest ważnym aspektem. Mea culpa, że pominąłem ten aspekt.

A modele Acer Nitro 5 z Ryzenem jaką mają matrycę?

Wszystkie Ideapad 320 mają NT?

 

ale tak jak wspomniałeś- moim zdaniem klawiatura numeryczna to konieczność.

Bez tego to nawet nie biorę laptopa. Teoretycznie mógłbym kupić jakąś na USB, ale bądźmy szczerze - nie jest to dobre rozwiązanie. Jedynie mogłoby się sprawdzić, jeślibym tylko pracował przy biurku i nie musiał go przenosić. Także bez numerycznej nawet nie rozpatruję.

 

17 calowy też wchodzi w rachubę - tak jak pisałem 15 to minimum. Jest coś podobnego do tego tylko bez windy i gwarancji, a może z (lub też z 8) 12GB pamięci zamiast tego?

 

Windows 10 i 3 letnia gwarancja

To jest mi zbędne ;) wolałbym te złotówki przeznaczyć kosztem OS i gwarancji na lepszą wydajność/jakość laptopa.

 

 

A jak do mojego zastosowania ma się Ryzen 2500u, a 8250u? Bo z tego co mi się wydaje to bardziej chyba muli-thread będzie się liczył, a ten ma ciut mocniejszy (kosztem single) Ryzen.

Ogólnie lipa, że tak mały wybór jest tych Ryzenów na rynku polskim. Jeszcze coś takiego znalazłem z tym - HP Envy x360. IPS dotykowy. Tylko jest to produkt z HP Outlet Renew, Powyprzedażowy. Miał ktoś styczność z takimi?

lub

Acer Nitro 5

I to jedyne co znalazłem. Wątpie, żeby w ciągu miesiąca coś się w tej kwestii zmieniło.

 

 

A co Cię przekonuje między tym Acerem, a Ideapad na korzyść tego pierwszego?

Proponujesz tylko i5, a nic się nie znajdzie z i7?

 

 

@ manuelos Dzięki serdecznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto brać i7U.

 

ASUS VivoBook S15 S510UN-16 i5-8250U/16GB/256SSD+1TB 3499 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, procesor 8 generacji, pełne wyposażenie 16 GB ram oraz dwa dyski zamontowane wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, lekki mobilny 1.70kg wagi, przy tym elegancki.

 

Drugi model z pełnym procesorem HQ

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/256SSD+1TB 3499 zł

Matryca FULL HD, solidne wykonanie aluminiowa obudowa, całkiem lekki 2kg wagi, procesor o pełnym taktowaniu, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, przyzwoite audio jak na laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co Cię przekonuje między tym Acerem, a Ideapad na korzyść tego pierwszego?

Proponujesz tylko i5, a nic się nie znajdzie z i7?

 

I7-8550U względem I5-8250 ma nie taką wielką przewagę - obydwa są 4c/8t i różnią się w zasadzie tylko taktowaniem maksymalnym.

Niestety w tym budżecie nie znajdzie się wiele IPS+i7+klawiatura numeryczna ;)

 

Jeśli chciałbyś dorzucić coś do budżetu i zrobić bezkompromisowy zakup, to:

ASUS VivoBook S15 S510UN i7-8550U/16GB/1TB MX150 - 3699 zł

Masz i7-855U, 16GB RAM, dysk 1TB HDD ale slot na szybki dysk SSD m2. Masz też ekran IPS i grafikę MX150. Wszystko co trzeba :)

 

Pozostając przy i5-8250U i grafice zintegrowanej ale i 17,3 cala:

ASUS VivoBook 17 R702UA i5-8250U/16GB/480SSD+1TB -3449 zł

16 GB RAM + 480GB SSD + 1TB HDD + IPS + podświetlana klawiatura + klawiatura numeryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak się w ogóle mają 8250U+MX150 do 7300HQ+GTX1050?

 

 

 

Jeśli chciałbyś dorzucić coś do budżetu i zrobić bezkompromisowy zakup, to:

ASUS VivoBook S15 S510UN i7-8550U/16GB/1TB MX150 - 3699 zł

 

Pozostając przy i5-8250U i grafice zintegrowanej ale i 17,3 cala:

ASUS VivoBook 17 R702UA i5-8250U/16GB/480SSD+1TB -3449 zł

 

Pierwsza propozycja niby wszystko fajnie, bo 16GB, i7, X150. Ślinka cieknie, tylko, że już samo to 3,7tyś, a jeszcze trzeba dorzucić ze 300-400zł do SSD, więc bym się pewnie w 4tyś nie zamknął :/

Co do drugiej to UHD620 trochę mizernie wygląda.

 

To skoro i7 nic ciekawego to zostańmy przy i5/Ryzen 5.

 

Warto iść w 16GB Ramu kosztem innych podzespołów, czy lepiej 8/12 i lepsze pozostałe?

 

@manuelos, a te Idepad 520 i Aspire 5 z poprzedniej Twojej wypowiedzi. Jaka jest różnica, że wybrałbyś jeden, a nie drugi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E580 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10P

Największa zaleta, to bardzo wygodna klawiatura. Po za tym, ma standardową wydajność i wyposażenie. Jest solidny, dobrze wykonany i ma przyzwoitą matryce FHD IPS. 8GB powinno ci wystarczyć, a jeśli okaże się za mało, to ten ThinkPad ma wolny slot na ram. GPU słabe, ale do programowania wystarczy, a będzie chłodniej i dłużej popracuje na baterii.

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-E580-i5-8250U-UHD-620-SSD-Laptop-Review.289954.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto iść w 16GB kosztem słabszego procesora. Aktualnie 8GB to dobra ilość do zdecydowanej większości zastosowań.

 

Ja wybrałbym Acera ze względu na 3 letnią gwarancję ale większych różnicy pomiędzy nimi nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam typ matrycy nie świadczy o jej jakości. IPS ma natomiast lepsze kąty boczne względem TN.

Poniżej propozycja laptopa z matrycą TN, ale jeżeli chodzi o jasność to na podobnym poziomie jak w przypadku wcześniej wymienionych.

MSI GV62 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050

W tym wypadku masz dosyć wydajny procesor i7, 8GB pamięci (max. 32GB) oraz zdecydowanie lepszą kartę GTX 1050 z 4GB pamięci. To co najważniejsze w tym laptopie to b.dobry układ chłodzenia, który jest cichy i wydajny zarówno w spoczynku jak i pod obciążeniem, a dodatkowo można nim sterować za pomocą programu Dragon Center. GV62 ma wolne złącze M.2 na dysk SSD i obsługuje zarówno te na interfejsie SATA jak i szybsze PCIe. MSI jest bez systemu i w całkiem przyzwoitej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych Asus VivoBook były ciekawym wyborem, ale brak klawiatury numerycznej mnie boli. Ostatecznie mógłbym kupić tą na USB, ale czy jest sens?

Póki co to IdeaPad wydaje mi się całkiem okej, tylko musiałbym dokupić dysk zenętrzny.

ThinkPad to nie wiem, ale jakoś nie jestem przekonany. Poza tym jednak zintegrowana w Intelach jest słaba. Zintegorwana przy tym Ryzenie by mogła być.

 

W ogóle to jak z tymi matrycami? Warto czy nie warto tych droższych?

 

@przemek, ciekawe. Co prawda GTX 1050 to już dla mnie chyba przesada. Sądzę, że ten MX150 w zupełności spełni moje oczekiwania. No i ta propozycja po dokupieniu SSD to jakieś 3700-3800zł, więc trochę przekracza budżet.

 

Jak się ma ten i7-7700HQ do 8250u? I za jakimi jeszcze procesorami mogę rozglądać w tej cenie, żeby miały podobno lub wyższą wydajność niż ta i5?

 

I co sądzicie o tym HP Envy o wcześniej podałem z Ryzenem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym poszedł w lepszą matrycę (np. IPS) bo jak długo siedzisz to wychodzi różnica w komforcie bardzo duża.

i7-7700HQ jest trochę mocniejszy od i5-8250U.

W tej propozycji miałbyś go z bardzo dobrym chłodzeniem, które go nie spowolni jak większość i5-8250U i jest to ważniejsza różnica niż sam procesor.

 

MSI GP62M i7-7700HQ/8GB/1TB+256SSD GTX1050 - 3699 zł

 

Miałbyś dodatkowo GTX 1050, wolny slot na RAM, 256 SSD + 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manuel, w tym MSI co podałeś nie ma IPS, tak?

Ale naprawdę wydaje mi się, ze ten GTX to dla mnie przerost formy nad treścią. Gdzie ja go wykorzystam?

Myślę nad tymi Acer 5 i Ideapad 520, co były podane wcześniej. Do tego pierwszego bym kupił jakiś ~250SSD, a do drugiego dysk zewnętrzny.

 

Ale to może skoro jest mocniejszy, to własnie w kierunku 7700HQ by warto iść?

 

np MSI PL62 i7-7700HQ/16GB/1TB MX150. Jest cashback 300zł, więc akurat tyle by kosztował dysk SSD. Co myślicie?

 

A 7300HQ jak wydajność? np MSI PL62 i5-7300HQ/16GB/1TB MX150 tutaj też cashback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MSI PL62 oraz GV z MX150 jest słaby układ chłodzenia z jednym wentylatorem, dlatego też w tym wypadku warto wziąć GTX'a 1050 w którym chłodzenie jest bardziej rozbudowane.Zarówno w GP jak i w GV są matryce TN.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego też w tym wypadku warto wziąć GTX'a 1050 w którym chłodzenie jest bardziej rozbudowane.

Tylko obie propozycje (Twoja i manuela) kosztują ~3700zł (300zł doliczyłem ssd do Twojej propozycji), więc może i warto, ale przekracza budżet. Także raczej odpada.

 

A co w końcu z tym Acer Nitro ryzen? bo nikt się do tego nie ustosunkował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedzmy, że póki co w grze zostają:

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/12GB/256 MX150

Acer Aspire 5 i5-8250U/8G/1000/Win10 MX150 FHD IPS

17 calowa wersja tego acera - Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/240+1000/Win10 MX150 FHD

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 FHD

Acer Nitro 5 Ryzen 5/8GB/256+1000/Win10 RX560X

 

Co do tego:

MSI PL62 i7-7700HQ/16GB/1TB MX150 lub ten z i-7300HQ- Przemek mówi, że słabe chłodzenie. Tylko czy w moim użytkowaniu, o którym pisałem w pierwszym poście będzie aż tak w stresie pracował ten laptop? Przy wymagających tytułach gier to pewnie tak, ale to mało istotny aspekt użytkowania jest dla mnie.

 

Szkoda, że "ASUS VivoBook S15 S510UN" nie ma klawiatury numerycznej :mad2:

 

Które z tych laptopów według Was na większe "tak" względem pozostałych, a które "nie" - i dlaczego?

Chyba, że jeszcze jakieś inne propozycje? 17 calowych raczej nic więcej się nie znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aryax

 

Moim zdaniem trochę źle teraz podchodzisz do tematu. Miałeś niezłe założenie, ale odszedłeś od tego czego potrzebujesz. Boje się, że za chwilę coś kupisz i później będziesz mieć zwyczajny problem.

 

1. Gwarancja / Bezpieczeństwo - wystarczy trochę poklikać, aby wiedzieć, że Lenovo ma dobre ceny, może działać dobrze, ale jak zaczyna się psuć to jest duży problem z gwarancją - szczególnie jak masz konfigurację z dodatkowymi dyskami, albo większą ilością RAM. Solidnie w tym temacie wpada przede wszystkim Dell, Acer i dość przyzwoicie Asus.

 

2. Parametry - biorąc pod uwagę, że działasz na Windowsie, to pewnie środowisko .NET, SQL, pewnie pojawi się też jakaś grafika. Sprzęt ma raczej posłużyć na parę lat, niż miesięcy - czyli nie możesz, a musisz mieć:

 

- 8 GB pamięci RAM z możliwością rozbudowy do 16 GB w razie potrzeby

- procesor przynajmniej i5 cztero-rdzeniowy - Intel / AMD - nie ma znaczenia

- SSD 256 - Windows ok. 40 GB, Visual ok. 20 GB, pozostałe programy ok. 10-20 GB + dodatkowy dysk HDD będzie plusem, jako ewentualny back-up

- matryca - dla wygody lepiej IPS ze względu na kąty widzenia, ładniejsze kolory - przy długich godzinach - dobrze aby była matowa. IPS jest generalnie droższy, ale płacisz za wygodę swojej pracy. Asus ma EWV i to jest też dobre rozwiązanie.

 

Jakby to zrobić?

Od 17" lepiej chyba wybrać 15" + dokupić dodatkowy monitor ( niezłe 24 cale dostaniesz za 500-600 zł ) - w domu możesz wygodnie pracować na dwóch ekranach. Jeden otwarty np. z Visual Studia, a drugi z dokumentacją projektu, albo komunikatorami / przeglądarką.

 

Moja propozycja:

https://www.x-kom.pl/p/409439-notebook-laptop-156-asus-fx503vd-e4082-i5-7300hq-8gb-256ssd1tb-gtx1050.html

 

- bez systemu

- podświetlana klawiatura

- karta graficzna i dobry układ chłodzenia - będziesz mógł na nim pograć w gierki

 

Jeżeli mógłby być z systemem to wybór byłby większy. Niestety producenci pre-instalują system i nie da się kupić bez. sam system podbija wówczas cenę o 350-400 złotych.

 

Dodatkowy monitor:

https://www.x-kom.pl/p/294990-monitor-led-24-269-lg-24mp58vq-p-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że 3500zł będzie ale na samego laptopa. Także w tej kwocie nie musi mi się zmieścić dysk SSD. Także mogą być propozycję w tym budżecie.

Co do MSI zaproponowanych:

przez przemka - MSI GV62

przez manuela - MSI GP62M

Jak mają się względem siebie? Czym się różnią i który lepszy? Jak w poszczególnych jest z matrycami, ekranami, kątami itp?

 

Jeśli macie jakieś inne propozycję przy tym zwiększonej kwocie to śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GP seria wyżej. Jeżeli pasował Ci Asus to czemu nie wybrać wydajniejszy lepiej wykonany ASUS VivoBook Pro 15 N580VD http://forum.pclab.pl/topic/1250092-3300zł-Laptop-do-programowania-i-codziennego-użytku/page__p__15130556entry15130556 z dyskiem SSD masz komplet do 3500 zł.

 

i5HQ z GTX1050 jest wydajniejszy i5U z MX150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak się w ogóle mają 8250U+MX150 do 7300HQ+GTX1050?

Procesory H/HQ z wysokim TDP nie łapią tak szybko "power limit throttling" / "thermal throttling" jak procesory U. Też laptopy z prockami o wyższym TDP mają odpowiednio wydajniejsze chłodzenie i praktycznie zawsze dwa wentylatory.

 

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/8GB/128+1TB GTX1050

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/16GB/128+1TB

Ja bym ci radził kupić z i5-7300 lub i5-8300H, najlepiej z 16GB RAM (2x8GB) bo sporo modeli ma wsadzane 2x4GB więc nie ma opcji dołożenia kolejnej kości - czyli rozbudowa beznadziejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. FxJ, czytaj uważnie wątek, Asusy nie mają klawiatury numerycznej, a autorowi na niej zależy.

2. Skoro rozbudowa laptopów z 8GB jest beznadziejna (jak mają zajęte 2 sloty), to po co polecasz Asusa N580VD z 8GB?scratchhead.gif

3. Ja bym powiedział, że jak już kupować, to i7-7700HQ lub i5-8300H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. FxJ, czytaj uważnie wątek, Asusy nie mają klawiatury numerycznej, a autorowi na niej zależy.

2. Skoro rozbudowa laptopów z 8GB jest beznadziejna (jak mają zajęte 2 sloty), to po co polecasz Asusa N580VD z 8GB?scratchhead.gif

3. Ja bym powiedział, że jak już kupować, to i7-7700HQ lub i5-8300H.

0. Nie udawaj głupiego

1. Link - a co to jest.

2. Dlatego podałem do porównania z 8GB (2x4) i z 16GB (2x8).

3. No jasne tylko musiałby dołożyć bo od 3400-3500 się na tą chwilą takie konfiguracje zaczynają z nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, dobra moja pomyłka S15 nie ma, N580VD już posiada.

Zasugerowałem się:

Jeden z tych Asus VivoBook były ciekawym wyborem, ale brak klawiatury numerycznej mnie boli. Ostatecznie mógłbym kupić tą na USB, ale czy jest sens?
Mój błąd notworthy.gif sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...