Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adas2612

problem z systemem windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam problem z systemem Windows 10.Pojawił sie on po aktualizacji,gdy rano właczyłem laptopa,zaczoł się wł i po włączeniu miałem tylko czarny ekran i kosz,a także informację ze brakuje pliku c:windows system 32 config systemprofile\Desktop lub jest on uszkodzony lub usuniety.Nie moge wejsc w menu start,uruchamiając menadżera urządzeń i przełaczajac użytkownika uruchamia mi się tak jakby inne konto.Gdzie jest wszystko co miałem na dysku,ekran już nie jest czarny,ale z tapetą logo windows.Moge słuchać muzyki,grać,oglądac filmy,ale nadal nie moge uruchomić nic z paska zadań.Nie działa mi takze wifi,gdy zrobie rozwiąz problemy znajduje ze diagnostyka sieci jest wyłączona,ale nie moge jej nawet włączyć. Nie mam możliwośći przywracania systemu,ani kopi zapasowej.Proszę o szybką odpowiedz i pomoc,dodam ze zalezy mi na tym,bym nie musiał wgrywać systemu od nowa,bo mam na tym ważne pliki i dokumenty.Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem w temacie wgranie od nowa jest ostatecznośćią jakieś inne formy rozwiązania tego problemu bym poprosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak pewnie też co poniektórzy inni użytkownicy, odmawiam próby przeczytania tego tematu. Najpierw interpunkcja, potem może zrozumiemy o co chodzi, i zaproponujemy coś innego niż ponowna instalacja systemu.

 

Edit: tutaj, aby nie nabijać bez sensu postów.

adas2612, Twój opis problemu jest nieczytelny. Głównie z powodu braku znaków interpunkcyjnych. Jedno długaśne zdanie bez końca. Nie tyle nie rozumiem, co nawet nie będę się starał takiego, wybacz, bełkotu przeczytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak pewnie też co poniektórzy inni użytkownicy, odmawiam próby przeczytania tego tematu. Najpierw interpunkcja, potem może zrozumiemy o co chodzi, i zaproponujemy coś innego niż ponowna instalacja systemu.

czego nie rozumiesz? napisałem o problemie jaki wystepuje po włączeniu laptopa krok po kroku a to ze wgranie od nowa systemu będzie tym ze problem zniknie wiem o tym,ale chciałbym uzyskać sposób jeśli taki jest i naprawić to w inny sposób a nie iść na skróty no jedynie ze nie ma innego sposobu jak tylko wgranie od nowa systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem o problemie nie podchodziłem do tego jak bym dyktando pisał by wstawiac kropki przecinki itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że Twój zabieg szczególnie pomógł (po znaku interpunkcyjnym należy dać spację), ale doceniam wysiłek włożony we wzbogacenie tekstu o przecinki oraz kropki ;)

Formatowanie i ponowna instalacja systemu nie musi się wiązać z utratą danych. Jeżeli masz na dysku drugą partycję (lub np. dysk zewnętrzny), skopiuj na nią istotne dane (ważne, aby na partycji C nie zostało nic dla Ciebie ważnego).

Przy ponownej instalacji systemu wystarczy zrobić format tej partycji, na którą ma system trafić, więc np. partycja D, na której trzymasz swoje dane, może pozostać nienaruszona.

Przy opisanych przez Ciebie objawach ponowna instalacja systemu wydaje się być najłatwiejszą metodą rozwiązania problemu. Windows 10 instaluje się bardzo szybko i łatwo.

 

Ostatecznie możesz zainstalować system na nowo bez wcześniejszego formatowania partycji, ale będziesz miał w plikach na mały dysku bałagan. Pliki starego systemu zostaną na C z dopiskiem ".old". Zalecam kopię zapasową ważnych danych i ponowną instalację, z formatowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, że Twój zabieg szczególnie pomógł (po znaku interpunkcyjnym należy dać spację), ale doceniam wysiłek włożony we wzbogacenie tekstu o przecinki oraz kropki ;)

Formatowanie i ponowna instalacja systemu nie musi się wiązać z utratą danych. Jeżeli masz na dysku drugą partycję (lub np. dysk zewnętrzny), skopiuj na nią istotne dane (ważne, aby na partycji C nie zostało nic dla Ciebie ważnego).

Przy ponownej instalacji systemu wystarczy zrobić format tej partycji, na którą ma system trafić, więc np. partycja D, na której trzymasz swoje dane, może pozostać nienaruszona.

Przy opisanych przez Ciebie objawach ponowna instalacja systemu wydaje się być najłatwiejszą metodą rozwiązania problemu. Windows 10 instaluje się bardzo szybko i łatwo.

 

Ostatecznie możesz zainstalować system na nowo bez wcześniejszego formatowania partycji, ale będziesz miał w plikach na mały dysku bałagan. Pliki starego systemu zostaną na C z dopiskiem ".old". Zalecam kopię zapasową ważnych danych i ponowną instalację, z formatowaniem.

Dzięki Gobli za informację, ale problem polega na tym, ze na partycji D nie zostało mi za dużo miejsca. A większość danych mam niestety na partycji C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru: pendrivy, karty pamięci, płyty, taśmy, dyskietki, zewnętrzne dyski, serwer.

Gdybyś sformatował komputer o 14:24, miałbyś go już gotowego.

Miałem ten sam problem. Szkoda życia na naprawianie Windowsa 10, chyba że dla sportu.

Masz racje maxpower szkoda życia i nerwów, ale najbardziej mnie to irytuje, ze przez taką aktualizacje nawaliło wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 1: tryb awaryjny i utworzenie nowego lokalnego konta użytkownika.

Opcja nr 2: z nośnika instalacyjnego systemu uruchomić opcję przywracania do stanu początkowego z zachowaniem danych (może usunąć to co miałeś na pulpicie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

sprobuj przywrocic do ostatniej dobrej konfiguracji

 

Ostatnia znana dobra konfiguracja to tylko do Win 7 od Win 8 opcja została usunięta.

 

Masz racje maxpower szkoda życia i nerwów, ale najbardziej mnie to irytuje, ze przez taką aktualizacje nawaliło wszystko.

 

Build 1803 jest nadal niedopracowany np: nie można odinstalować składników karty sieciowej np: harmonogram QoS. Trzeba zastosować fix z forum Microsoftu by przez rejestr wyłączyć składniki.

 

 

Do tego zalecana instalacja jest w trybie UEFI Ultra Fast Boot by system startował 3s nawet z wył. szybkim uruchamianiem bo bez tego system odpala się 14s lub więcej przy kilku dyskach.

 

Opcja nr 1: tryb awaryjny i utworzenie nowego lokalnego konta użytkownika.

Opcja nr 2: z nośnika instalacyjnego systemu uruchomić opcję przywracania do stanu początkowego z zachowaniem danych (może usunąć to co miałeś na pulpicie).

 

1. Nie zawsze można utworzyć kolejne konto jak Win 10 się sypnie.

2. Przywracanie do stanu początkowego czasami potrafi się wykrzyczy w szczególności na laptopach.

 

PS: 90% problemów z Win 10 występuje w laptopach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale nie jest powiedziane, że to system się wykrzaczył. Mogły się sypnąć dane pulpitu i do tego nie trzeba instalacji systemu na nowo.

Po pierwsze, skoro można korzystać, ale nie do końca, to zacząłbym w sumie od najprostszej rzeczy. Już jak wejdzie w pulpit na tym uszkodzonym profilu wcisnąć alt+ctrl+de, wejść w menadżer zadań i zakończyć proces explorer.exe potem kliknąć w menadżerze zadań na górze polecenie plik->uruchom nowe zadanie i wpisać explorer.exe jak zadziała i pulpit wróci do normalności to wyłączyć komputer i włączyć ponownie, nie przy użyciu polecenia "uruchom ponownie" a normalnie zamknij i potem z przycisku uruchomić laptopa. Jak usterka była drobna, to ten zabieg sprawi jej automatyczną naprawę, bo system sam sobie powinien po tym to uporządkować.

 

Można jeszcze wejść w C:\users\[twoja nazwa użytkownika] i sprawdzić czy nie ma dwóch katalogów desktop jeżeli tak, to jeden z nich zawiera to co było na pulpicie, drugi powinien być pusty. Wywalić ten pusty. Następnie skopiować ten właściwy katalog desktop z C:\Users\[twoja nazwa użytkownika] do katalogu C:\Windows\system32\config\systemprofile\ i uruchomić ponownie komputer.

 

Jeżeli nie zadziała to tak jak pisałem, próba utworzenia nowego konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz o tym ze 2 razy na forum, nie jestem do końca pewny, bo to wszystko b. mętne, i przede wszystkim brak informacji ze źródła, tzn ms, ale chyba? ten folder pulpit w systemprofile nie jest z konta użytkownika, tylko z konta public - czyli jest to jakby wzór folderu pulpit dla wszystkich użytkowników

 

ewentualnie spróbuj przekopiować folder pulpit\desktop z users\public do tego folderu systemprofile; tak samo menu start, jeśli nie działa, itd - ten folder systemprofile zawiera chyba po prostu strukturę folderów typowego konta, itd, nie konkretny profil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...