Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RozQ

Chłodzenie do 8700k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam wydajnego i cichego chłodzenia do mojego procka, jednak sam mam dylemat co brać powietrze czy może jakieś aio?

Aktualnie zastanawiam się nad:

Noctua NH-D15 (wejdzie na styk do budy i ograniczy rozbudowę ram na nisko profilowe)

Noctua NH-D15s (minimalnie mniejsza wydajność od zwykłej d15, za to 0 problemów z ramem)

Ninja 5 (ponoć cicha, ale brak testów tego chłodzenia)

Ewentualnie aio 240mm na top (wywali ciepłe powietrze z budy, ale temp vrm i ram pójdą w górę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę zostaje Ci noctua i najlepiej nh-d15, nie s, bo S ma 1 wentyl w komplecie i kosztuje tyle samo, a w zwykłej możesz go zdjąć i masz S-kę :E

Z aio to kraken x62, albo s36 od fractal design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S ma inny kształt ( radiator jest wyżej przez co nie styka się z gpu. co do aio które podałeś to 280mm i 360mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liquid Freezer 240 - koszt 350 zl, wydajnosciowo bije sie z aio za 500++. Kultura pracy nie najgorsza jednak potrzebna dosc pojemna obudowa. Okolo 60mm grubosci chlodnici (push,pull - 4x120mm), raijintek orcus (jesli nie przeszkadzaja ci ledy, wydajnosc tez na dobrym poziomie, do tego dobra kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua NH-D15 (wejdzie na styk do budy i ograniczy rozbudowę ram na nisko profilowe)

Wszystko przez ten drugi wentylator, który nie jest wart zachodu. Z tych dwóch D15S bym wybrał.

 

 

nh_d15_clearance_2016.png

faq_d15s_dim.png

 

 

(na prawdziwy styk to ta kloctua wchodzi do S340 ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z AIO w tej cenie możesz rozejrzeć się za Deepcool Captain 240EX RGB jeżeli patrzysz na wydajność z cichą pompką. Następnie masz droższe Krakeny X62/X72 i Fractal Design Celsius S36.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec ta sama wersja radiatora jest sprzedawana z dwiema innymi opcjami wentyli ? :hmm:

Skąd to wyczarowałeś?

Informacje o produkcie czerpie się ze strony producenta ;)

 

O aio to można myśleć na HEDT... ale tutaj?

D15S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiale sie tez nad

Corsair H100i V2

 

ale cena o wiele wieksza niz NH D15 a z testu pclab wynika ze wydajnosc jest identyczna ... co mozecie poradzic ? :E

 

Zanim wybierzesz jakiekolwiek chlodzenie-podstawa to skalp proca,od tego po prostu trzeba zaczac.

Mam gdzies w pudle rezerwowy h100i v2-mialem go zalozonego na 8700K zanima zlozylem pelen zestaw chlodzenia woda...i dawal rade.Pamietaj jednak,ze decydujac sie na h100 trzeba wymienic wentylatory,bo te z zestawu to sa pazdziochowate wyjce.Ja mialem zalozone 2xCOUGAR Vortex PWM 120 HDB i calkiem fajnie to dzialalo.Warto wspomniec o sofcie corsaira dostepnym z pulpitu-wszystkie ustawienia itd-to jest naprawde ok.

 

Co do porownanz noctua...

Noctua to swietne chlodzenie,jednak jezeli masz okno w kompie i chcesz aby to fajnie wygladalo,to taki kloc zaslania wszystko...druga sprawa-najczesciej porownania noctuia vs aio sa robione tylko przy stresie proca,wtedy wydajnosc jest porownywalna...jednak kiedy obciazony jest proc oraz grafika to uwidacznia sie przewaga aio,ktore powietrze moze zaciagac z przodu lub bezposrednio z gory...

 

Ja Tobie nie ulatwie wyboru,bo z obu chlodzen bedziesz zadowolony :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale cena o wiele wieksza niz NH D15 a z testu pclab wynika ze wydajnosc jest identyczna ... co mozecie poradzic ? :E

D15S.

 

edit,

czy takie wodne chłdzenie moge w kazdej budzie zamontowac na górze ?

Niestety nie. Przykład NZXT S340.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do d15s czytałem, że przez swój kształt blokuje montaż wentylatorów na topie ( w małych budach jak moja). Dlatego czekam na info o premierze czarnej d15 lub wezmę zwykłą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D15S da radę upchać w Corsari 400C z wentylem na tyle i topie. Trzeba tylko trochę się nagimnastykować :D Problematyczne jest zapinanie zapinek wentyla Noctua.

 

Wejść wejdzie, ale do regularnego demontażu to jest tragedia :D

 

 

 

Co do AIO to lipa ;P Wolałbym custom LC już składac na DCP450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...