Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Adam91

Laptop do 9k

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam91

Witajcie,

 

Zastanawiam się nad kupnem laptopa na kilka lat - do wszystkiego, gry, filmy, programowanie etc...

Zastanawiam się nad:

GE 73 Raider 8RF - i7 8750H, 1070 GTX, 16 GB RAM

lub

GT 73 EVR - i7 7700HQ, 1070 GTX, 16 GB RAM

 

Ewentualnie jak ktoś coś dobrego poleci to chętnie posłucham.

Chciałem się zapytać - ma ktoś takiego laptopa - jak on trzyma taktowania pod obciazeniem? GT 73 wiem, że na 100% się nie przegrzewa, ale jest dość wielki, chodzi mi o GE 73 Raider.

Czy te 6 rdzeni chodzi w grach na taktowaniach powyżej 3GHz czy mają jakieś problemy (temperatura lub cokolwiek innego)?

W GT 73 jest G-SYNC czyli niby mega płynność + brak stutteringu, jak to jest z tym G-SYNC'em faktycznie? Czy jeśli do GE73 podepnę zewnętrzny monitor to będzie mi obsługiwać G-SYNC?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych podanych powyżej mimo wszystko wybrałbym GT73-mimo wszystko w sensie że jest "gruby" i ciężki. GTX 1070 to jednak wydajna i ciepła karta -biorąc pod uwagę w sumie niewielkie obudowy laptopa, a 9k to niemała kwota. W takiej sytuacji wydajne chłodzenie to podstawa. GE jest lekki i cienki, ale fizyki nie oszukamy. Z innych ciekawych laptopów:

Acer Helios 500 i7-8750H/16GB/256+1000/Win10 GTX1070

W tym wypadku jest 144Hz matryca FHD IPS z G-Sync, podobnie jak w w/w MSI procesor i7-8750H i 16GB pamięci. Oczywiście na pokładzie znalazł się też GTX 1070 z 8GB pamięci. Układ chłodzenia w tym modelu jest wydajny, a przy tym stosunkowo cichy jak na zastosowane podzespoły. Laptop posiada wyjścia DP, tak więc jeżeli podepniemy zewnętrzny monitor z G-sync, to otrzymamy jego obsługę. Acer w tej konfiguracja posiada jeszcze jeden wolny slot m.2 na dysk SSD.

Nieco drożej jest też wersja z 480GB SSD:

Acer Helios 500 i7-8750H/16GB/480+1000/Win10 GTX1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GT73 EVR tylko z GTX-em 1060. Mam go od wczoraj ale naprawdę rewelacja. Cichy i chłodny pod obciążeniem. G-sync działa bardzo dobrze + matryca 120hz robi robotę. Zdecydowanie bierz serię GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyficzny laptop, ale może Cię zainteresuje:

Dream Machines X1080-17 i5-8600K/8GB/1TB+120SSD GTX1080 - 9499 zł

 

GTX 1080 + desktopowy 6 rdzeniowy Intel Core i5-8600K + 17,3 cala IPS z G-Sync

Tylko 8 GB RAM ale jest wolny slot.

Ma głośne ale bardzo wydajne chłodzenie, brak jakiegokolwiek spowalniania CPU/GPU.

 

Inna propozycja z 17.3 cala:

HP OMEN X i7-7820HK/16GB/256+1TB/W10/GTX1070 120Hz - 8999 zł

17,3 cala 120Hz IPS z G-Sync. Procesor to mocniejsza wersja i7-7700HQ (i7-7820 ma więcej cache i szybsze taktowanie).

Tutaj test tego laptopa: https://pclab.pl/art76469-9.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Specyficzny laptop, ale może Cię zainteresuje:

Dream Machines X1080-17 i5-8600K/8GB/1TB+120SSD GTX1080 - 9499 zł

 

GTX 1080 + desktopowy 6 rdzeniowy Intel Core i5-8600K + 17,3 cala IPS z G-Sync

Tylko 8 GB RAM ale jest wolny slot.

Ma głośne ale bardzo wydajne chłodzenie, brak jakiegokolwiek spowalniania CPU/GPU.

 

Inna propozycja z 17.3 cala:

HP OMEN X i7-7820HK/16GB/256+1TB/W10/GTX1070 120Hz - 8999 zł

17,3 cala 120Hz IPS z G-Sync. Procesor to mocniejsza wersja i7-7700HQ (i7-7820 ma więcej cache i szybsze taktowanie).

Tutaj test tego laptopa: https://pclab.pl/art76469-9.html

 

A jak z grzaniem się tej wymarzonej maszyny? :P

 

No i co z tymi 6 - rdzeniowymi....niby turbo 3,9GHz, a faktycznie niecałe 3 ... i to nie z powodu przegrzewania, dlaczego tak jest? Co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest z wielordzeniowymi procesorami w dzisiejszych czasach - podawane są częstotliwości turbo które przeważnie osiągane są tylko gdy obciążony jest jeden rdzeń. To nie zależy od modelu laptopa tylko specyfiki procesora.

Nie patrz w ogóle na częstotliwość porównując jakiekolwiek procesory, chyba że dokładnie z tej samej rodziny. A już na pewno nie na wartość turbo.

 

Odnośnie grzania się już się wypowiedziałem - i w jednej i w drugiej propozycji nie ma z tym problemu ;) Wpisz w googlach "Dream Machines X1080" i masz nawet test na pierwszym wyniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Tak już jest z wielordzeniowymi procesorami w dzisiejszych czasach - podawane są częstotliwości turbo które przeważnie osiągane są tylko gdy obciążony jest jeden rdzeń. To nie zależy od modelu laptopa tylko specyfiki procesora.

Nie patrz w ogóle na częstotliwość porównując jakiekolwiek procesory, chyba że dokładnie z tej samej rodziny. A już na pewno nie na wartość turbo.

 

Odnośnie grzania się już się wypowiedziałem - i w jednej i w drugiej propozycji nie ma z tym problemu ;) Wpisz w googlach "Dream Machines X1080" i masz nawet test na pierwszym wyniku

 

Dzieki za szybką odpowiedź. Oglądałem wszystko, ale wiesz...z ograniczonym zaufaniem, jak kupowalem GE70 Apache Pro też mowili, że tylko trochę się grzeje.

Gdybym miał wybór między tym GT73, Acerem Helios 500, DM 1070 to który jest najlepszy (pytam o wydajność, w sensie żeby żadnych kwiatków nie było, typu brak G-SYNC etc., moze są jeszcze jakies istotne technologie o których pojęcia nie mam)? No bo skąd taka różnica w cenie?

Korci mnie kupno GE 73 Raider, bo pięknie wygląda haha :P i niby jest na granicy przegrzewania się, ale obawiam się, że niestety...po pewnym czasie będzie poza tą granicą...

 

Dlaczego w GT73 jest zewnętrzne przełączanie iGPU/dGPU, w Acerze zrezygnowali z iGPU, a w GE 73 programowe? Co to zmienia poza poborem energii, skąd tyle różnych koncepcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Seria GT o ile dostaniesz w tej cenie.

Nawet w porównaniu z tym Acerem etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz mieć problemów z temperaturami bierz GT. Pomimo upałów mój podczas długiego grania nie grzeje się i do tego chodzi bardzo cicho, ledwo go słychać pod obciążeniem. Temperatura na CPU i GPU około 70*C. Jak dla mnie sprzęt rewelacyjny jak na laptopa, nie myślałem że laptop może tak fajnie chodzić nie grzejąc się nie throttlując i chodzić przy tym bardzo cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Jak nie chcesz mieć problemów z temperaturami bierz GT. Pomimo upałów mój podczas długiego grania nie grzeje się i do tego chodzi bardzo cicho, ledwo go słychać pod obciążeniem. Temperatura na CPU i GPU około 70*C. Jak dla mnie sprzęt rewelacyjny jak na laptopa, nie myślałem że laptop może tak fajnie chodzić nie grzejąc się nie throttlując i chodzić przy tym bardzo cicho.

A ten GE 73 się tak przegrzewa?

W serii GT wkurza mnie nie tyle waga, co ten nieforemny, idiotyczny wygląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy gamingowy laptop będzie małym piekarnikiem ;) ten X'ks co manuelos polecił jest o tyle dobry że ma dość grubą obudowę więc jest miejsce na dobre chłodzenie, z drugiej strony ten laptop ma pełny desktopowy procesor który generuje wyższe temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Każdy gamingowy laptop będzie małym piekarnikiem ;) ten X'ks co manuelos polecił jest o tyle dobry że ma dość grubą obudowę więc jest miejsce na dobre chłodzenie, z drugiej strony ten laptop ma pełny desktopowy procesor który generuje wyższe temperatury

Co innego piekarnik, który obniża taktowania, a co innego piekarnik, który jest sobie ciepły ;D, jaki jest poziom glosnosci tego X1080

 

EDIT: co sądzicie nt zamawiania z Amazona? Za 2000 dolarów można dostać GT73 z 1080...tj jest za niecałe 8000 zł, w PL takie cudo kosztuje ponad 11...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego piekarnik, który obniża taktowania, a co innego piekarnik, który jest sobie ciepły ;D, jaki jest poziom glosnosci tego X1080

 

EDIT: co sądzicie nt zamawiania z Amazona? Za 2000 dolarów można dostać GT73 z 1080...tj jest za niecałe 8000 zł, w PL takie cudo kosztuje ponad 11...

 

Propozycje przeze mnie podane nie obniżają taktowania.

 

Zamawiająć na amazonie doliczony zostanie podatek VAT , jeśli mówisz o Amazonie US to jeszcze cło. Także wyjdzie zdecydowanie drożej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Propozycje przeze mnie podane nie obniżają taktowania.

 

Zamawiająć na amazonie doliczony zostanie podatek VAT , jeśli mówisz o Amazonie US to jeszcze cło. Także wyjdzie zdecydowanie drożej ;)

No cóż, w naszym kraju jak zwykle wszyscy wyciągają łapki po nieswoje, szkoda gadać. A hipotetyczna sytuacja - lece do USA, kupuje i wracam tutaj do PL, tez mnie hieny opodatkują?

 

Ta firma Dreammachines to juz dlugo na rynku? Bo nie slyszalem kilka lat o niej, jakieś rekomendacje?

DM vs GT 73 vs Acer Helios 500- co lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w naszym kraju jak zwykle wszyscy wyciągają łapki po nieswoje, szkoda gadać. A hipotetyczna sytuacja - lece do USA, kupuje i wracam tutaj do PL, tez mnie hieny opodatkują?

 

Nasz kraj idealny nie jest ale to akurat normalna rzecz na całym świecie. Ciesz się że jesteś w UE to chociaż nie musisz clić przesyłek z tego regionu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

GT 73 i7 - 7700HQ, GTX1070 16 GB RAMu

czy

Acer Helios 500 -7 - 8750H, GTX 1070, 16GB RAMu

czy

Dream Machines X1070?

 

Który z nich będzie lepszym wyborem ? (zakup na 3-4 lata)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było by to w moim zasięgu finansowym to bym brał DM

 

+ Masz desktopowy procesor a nie żadne wykastrowane eunuchy który na dodatek nie jest lutowany, w przyszłości możesz:

a) wymienić sobie na i5 albo i7 dziewiątej generacji (o ile Intel nie poleci w kulki), ewentualnie sprzedać i5 na którą bez problemu znajdziesz kupca i zamontujesz sobie i7 ósmej

b) po takiej operacji możesz sobie ją wrzucić do stacjonarki (zakładając że kupisz tą wersję co @Manuelos poleca z i5 bo możesz też dołożyć od razu do i7 co w sumie wciąż pozostawia otwartą furtkę do update'u do dziewiątej generacji i bezproblemowej odsprzedaży)

Generalnie masz możliwość bardzo tanio "odświeżyć" tego laptopa. Trzeba się liczyć tylko z tym że ta furtka jest otwrata tylko do dziewiątej generacji, w dziesiątej zapewne Intel znowu zmieni podstawkę zgodnie zasadą co dwie generacje nowa podstawka.

 

+ masz grafikę na złączu MXM 3, więc jest prawdopodobnym że w przyszłości zamiast kupować całego nowego laptopa będziesz mógł sobie ulepszyć samą grafikę

(za to akurat ptaka w talarki sobie pociąć nie dam, 1080 na stówę możesz wrzucić, czy podobnie będzie z 1180/1170 czy tam 2080/2070 w zależności jak go sobie nazwą - tego chyba jeszcze nikt nie wie)

 

+ 1070 zamontowane w tym DM jest mocniejsza niż 1070 w innych laptopach (polecam znaleźć Post Premy który wyjaśnia tą ciekawostkę)

 

+ Masz dwa sloty M.2 a to oznacza że możesz sobie zamontować Intel Optane'a

(czyli kupujesz sobie ssdka na system jakieś 120 gb zajmując jeden slot m.2 i do tego wkładasz 4tb hdd + optane i to jest drugi slot m.2, dzięki temu ten hdd śmiga Ci jak królik na kokainie osiągając czasy ładowania save'ów czy wczytywania gier porównywalne do SSD'ka całość inwestycji to jakieś 500 zł, pińćset złotych za cztery terabajty prawie ssdka, wyobraź to sobie, jest już w necie dużo testów optane'a, jak im nie ufasz to mogę Ci wysłać excela ze swoimi pomiarami który prowadzę od pewnego czasu)

 

+ masz G-synca

 

+ możesz sobie zawsze otworzyć tego laptopa i wymienić dowolną część bez utraty gwarancji

 

+ zamawiając bezpośrednio na stronie Dream Machines możesz dopłacić do skalpowania procesora i DM daje na to gwarancję = o wiele niższe temperatury CPU

 

+ Możesz do tego laptopa kupić BIOS Premy otwierający możliwości Overclocku oraz Undervoltu, co w przypadku tego drugiego pozwala obniżyć temperatury kosztem wydajności a tą z kolei i tak masz wyższą niż w przypadku i7-8750H

 

- no to jest kawał laptopa mówimy o 4 kg żywej wagi (desktopowy procesor trzeba czymś chłodzić) zasilanej zasilaczem ważącym kolejny kilogram jak nie więcej (desktopowy procesor trzeba czymś zasilać)

 

- Touchpad "dupy nie urywa" IMHO

 

- Nie ma subwoofera co przy laptopie za tyle kasiuty już powinno być moim zdaniem

 

- "jak się wkurzy" to do najcichszych nie należy powiedzmy sobie szczerze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - ale w moim linku jest DM z 1080tką a Wy rozprawiacie o 1070, helloł ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

@up - ale w moim linku jest DM z 1080tką a Wy rozprawiacie o 1070, helloł ! :D

Skłaniam się ku temu laptopowi, ale....dlaczego on jest tak tani? Kosztuje tyle co GT73, a różnica w wydajnosci kolosalna, gdzie haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Haczyk w tym, że nie płacisz za markę ;)

Ale to DM to jakas nowa firma, czy to jakieś UFO niewiadomo skad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się ku temu laptopowi, ale....dlaczego on jest tak tani? Kosztuje tyle co GT73, a różnica w wydajnosci kolosalna, gdzie haczyk?

 

Są to po prostu kadłubki Clevo, czyli to samo co Hyperbook, Saelic, Smart7 itp. Nie jest to Polski produkt, co najwyżej w Polsce składany lub "konfigurowany".Baza jest ta sama u wszystkich, zmienia się logo na pokrywie i podczas ładowania systemu. Oczywiście serwis też zależy w dużej mierze od konkretnej firmy składającej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam91

Martwi mnie brak testów na notebookcheck itd...faktycznie takie wydajne i bezproblemowe? Ciężko mi uwierzyć, że porównywalne chłodzenie w gt73 i heliosie500 ledwo wyrabia z laptopowymi CPU, a to z desktopowym se radzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie brak testów na notebookcheck itd...faktycznie takie wydajne i bezproblemowe? Ciężko mi uwierzyć, że porównywalne chłodzenie w gt73 i heliosie500 ledwo wyrabia z laptopowymi CPU, a to z desktopowym se radzi...

Brak testów bo to mało popularny laptop. Jest jeden test którego tu nie mogę wrzucić ale: Link do google - z wersją 1070

a tutaj z 1080 też jeden znajdziesz Link do google

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...