Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mkgraf

Zestaw do 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem powinieneś wziąć i7 8700K z odblokowanym mnożnikiem i płyte z370 przy takim budżecie. Zamiast GTX'a 1080 weź 1070 kosztem lepszego procesora, procesor Ci starczy na długie lata, a karta o wiele szybciej się starzeje. W przyszłości wymienisz GPU, a proc nadal będzie strong :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś wziąć i7 8700K z odblokowanym mnożnikiem i płyte z370 przy takim budżecie. Zamiast GTX'a 1080 weź 1070 kosztem lepszego procesora, procesor Ci starczy na długie lata, a karta o wiele szybciej się starzeje. W przyszłości wymienisz GPU, a proc nadal będzie strong :)

co do procesora to już lepiej do streamingu sprawdzi ryzen 2700, co do karty to już prędzej 1070ti, różnica w cenie względem 1070 niewielka różnica w wydajności dużo większa(minimalnie odstaje od 1080). Przy obecnych cenach 1070 jest bezsensowną kartą, jakby kosztowała 1600-1800 to moglibyśmy rozmawiać

 

no i ramy 3000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem nad rayzenem ale co do karty to chce 1080 a procka i tak nie będę kręcił więc bezsensu 8700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź ryzena 2700 8/16 daje Ci duże możliwości :) Do tego AMD daje bardzo dobre chłodzenie w zestawie, nie to co Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na prawdę spoko, ale jeśli nie zależy Ci wogóle na wyglądzie, możesz trochę oszczędzić i zmieścić się w tych 5k. :

morel... Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX1080 WINDFORCE OC 8GB GDDR5X (256 Bit) HDMI, DVI, 3X DP, BOX (GV-N1080WF3OC-8GD)

morel... Zasilacz Corsair CX650 650W (CP-9020122-EU)

https://proline.pl/msi-b350-pc-mate-am4-p1072118

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=1776&g=582812&n=GSKILL-DDR4-RipjawsV-16GB-2x8GB-3200MHz-CL16-rev2-XMP2-Black

https://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=2708&g=844443&n=AMD-Ryzen-7-2700-Octo-Core-320GHz-20MB-AM4-65W-12nm-BOX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu i kultury (cisza pracy) mnie nie obchodzi 100% na wydajność bo to ma zarabiać na siebie a nie stać i ładnie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CX650 nie bierz, wez cos konkretnego, adekwatnego do reszty, seasonic focus plus 550 - 650W z 10 lat gwarancji i full modular.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cx650 to całkiem konkretny zasilacz - całkowicie adekwatny i wystarczający do tych podzespołów - wiadomo #seasoniclepszy , tylko że jest też droższy. Dla kogoś kto chce poskładać komputer możliwie tanio, to bardzo dobry wybór, biorąc pod uwagę to że zestaw ma nie być podkręcany, cx650 to i tak spory zapas i na upartego można by jeszcze trochę zjechać z ceny, ale w tę stronę też nie ma co przesadzać.

Corsair CX650 to zasilacz renomowanej firmy, z przetwornicą dc-dc, oraz 5-letnią gwarancją, więc jest całkiem konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu i kultury (cisza pracy) mnie nie obchodzi 100% na wydajność bo to ma zarabiać na siebie a nie stać i ładnie wyglądać

Do foto i wideo pakowanie się w Ryzena 2700 to głupota bo tutaj dostaje po dupie od i3 8100 przy renderowaniu i eksporcie z Quicksync.

 

Bardzo mnie ciekawi na jakim sofcie pracujesz, jak wygląda kwestia dysków....

 

Pakowanie kasy w ten PSU od BQ to głupota i strata kasy. znacznie taniej dostaniesz lepszą jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do foto i wideo pakowanie się w Ryzena 2700 to głupota bo tutaj dostaje po dupie od i3 8100 przy renderowaniu i eksporcie z Quicksync.

owszem quicksync daje kopa intelowi (ale pozwala intelowi tylko wyprzedzić a nie zdeklasować podczas gdy bez jego użycia jest daleko w tyle) ale w każdym innym profesjonalnym zastosowaniu czy w streamingu to właśnie umożliwia komfortową prace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez jego użycia jest daleko w tyle) ale w każdym innym profesjonalnym zastosowaniu czy w streamingu to właśnie umożliwia komfortową prace

 

 

Nie ma jak wypisywanie farmazonów.

 

Mój wykręcony 5930K po OC na 4,6GHz eksportuje materiał znacznie wolniej niż laptop z i7 7700HQ z włączonym QSV.

 

 

Czterordzeniowy Intel z iGPU zjada wszystkie Ryzeny na śniadanie przy renderingu/eksporcie.

 

 

Proszę bardzo, podaj konkretnie przy jakich operacjach Ryzen 2700 będzie szybszy od 8700 w PS/LR/Pr/Ae?

Przy jakich to profesjonalnych zastosowaniach wypada lepiej?

 

Będzie szybszy jedynie przy renderingu przy użyciu samego procesora gdzie na chwilę obecną nikt już o zdrowych zmysłach nie liczy samym CPU bo od tego jest akceleracja GPU i praca w Adobe rozkładana jest między procesor, a GPU OpenCl/CUDA/QSV.

 

 

 

Nic się na tym forum nie zmieniło, nadal nikt nie weryfikuje tego co tu się dzieje, banda dzieciaków i pseudo pomagaczy z reflinkami, którzy pojęcia nie mają bladego o sprzęcie pod konkretną robotę. Później ludzie wpadają na specjalistyczne fora jak tu utopili pieniądze bo miało być tak pięknie, a sprzęt za 7K ma problem z wyświetleniem timeline na dwóch monitorach, a o podglądzie w RT można zapomnieć.

 

Oczywiście Ryzen z jednym SSD i HDD + top karta za 1/2 budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim prywatnym zdaniem zestaw z pierwszego postu/tematu Autora aż się prosi o budżetową płytę Z370 + wyżej taktowany ram 3000Mhz<. Zasilacz zamiast Straight Power 10 700w dał bym nowszy Straight Power11 650w. Jak Autor nie podkręca procesora, to spokojnie wystarczy i7-8700 bez K. Chłodzenie może być Fera3, lub jak budżet pozwala Fortis3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dyski to mam 2 SSD i 3 HDD. co do procka to strasznie się bije czyi7 8700 czy Ryzen 7 2700. Jeżeli chodzi o płyte do i7 8700 wole na chipsecie B350 ci dołożyć więcej Ramu niż z370 tylko dla taktowania a 8 GB chłodzenie mam DARK ROCK 3 PRO wiec tylko potrzebuje

Procesor, MOBO, Pamięci, Grafa, i PSU programy do video to Premiere Pro i EDIUS oraz After effect, Photoshop illustrator AutoCAD.

Biorąc pod uwagę iż GPU to GTX 1080 8GB to chce dobrze wybrać procek kusi mnie ten Ryzen ale po intelu wiem co się spodziewać i tu jest cała kwestia bo cenowo to podobnie wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do procka to strasznie się bije czyi7 8700 czy Ryzen 7 2700. Jeżeli chodzi o płyte do i7 8700 wole na chipsecie B350 ci dołożyć więcej Ramu niż z370 tylko dla taktowania a 8 GB

Poczytaj na forach specjalistycznych od foto/wideo. Pod obróbkę żaden Ryzen tylko i7 8700/8700K.

Różnica w cenie między MOBO ATX na B360, a Z370 to 70zł, za to więcej RAM nie wrzucisz, a potrzebujesz i tak jak najwięcej dziur SATA/M2.

 

Zarówno Edius jak i Premiere korzysta z akceleracji QSV dla dużo szybszego renderingu/eksportu i pod tym względem zjada Ryzena i inne CPU z większa ilością rdzeni. PS lubi wysoko taktowane CPU i zazwyczaj korzysta z mocy jednego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie ma 99% wezmę I7 8700 bo 8700K nie ma sensu jak OC nie będę robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Płyta główna MSI Z370-A PRO w połączeniu z i7 8700 + Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z370A-Pro ma tylko jedno złącze M.2, bieda. Już lepiej idź w Asrock Z370 Pro 4.

16GB RAM pod edycję foto/wideo to takie minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Asrock mam złe doświadczenia 3 płyty mi się zepsuły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bym się nie sugerował, płyty padają niezależnie od ceny i producenta. Czysta loteria, tego nie przeskoczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...