Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

perfris

Komputer działa jak traktor.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

przychodzę z prośbą o pomoc. Mój komputer był kupiony niecałe dwa lata temu w sklepie morele, po około roku zaczął okropnie hałasować, a pewnego dnia wyrzuciło mu bluescreena i zepsuł się w 100%, był nie do włączenia i przy uruchamianiu wydawał komunikat z BIOSu (bodajże trzy piknięcia). Wtedy miała miejsce pierwsza naprawa, komputer działał, jednak wciąż niemiłosiernie hałasował. Od tamtej pory był już trzy razy w naprawie, sprzęt za każdym razem wraca naprawiony tylko na chwilę i problem powraca. Ostatnim razem gdy zażądałam =zwrotu pieniędzy dostałam odpowiedź, że komputer jest w 100% sprawny, wrócił zreperowany i niehałasujący. Od ostatniego (nie)serwisu minęły może 4 miesiące i sytuacja się ponawia, może ktoś tutaj będzie w stanie lepiej mi pomóc? Załączam listę podzespołów (jednak w naprawach wymieniono 3 z nich: zasilacz, procesor i płytę główną i nie mam pewności czy wciąż są to te same modele). Obecnie komputer zaczyna hałasować w niespodziewanych momentach, np. gdy jest praktycznie nieobciążony, gdy przeczekałam około 10 minut hałas ustał. Nie mam bladego pojęcia co zrobić z tym fantem.. Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc. Przepraszam za mało techniczne słownictwo, jednak zupełnie się na tym nie znam i wiem tylko, że z komputerem jest coś nie w porządku, a naprawy u sprzedawcy pomagają tylko na krótki czas.

 

https://wetransfer.com/downloads/dd782b04a1f61895c2b7b03b847939fc20180621072724/d3316c załączam nagranie hałasu wydawanego przez stację.

post-596703-15295663206877_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na któryś wentylator, choć może dysk twardy, trudno powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Ci jakiś kabel haczy, o któryś z wentylatorów haha, a tak poważniej musisz po prostu rozkręcić PCta ( wystarczy boczna ściana, to nic trudnego) i poobserwować, wsłuchać się, który wentyl nawala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...