Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

siwysiwers

8 miesięcy bólu, rozpaczy i bezsilności...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Otwierałem pare miesiecy juz podobny temat.. Walcze już od 8+ miesiecy z resetami komputera... Jestem bezsilny i tak juz w tym temacie wyczerpany ze darujcie mi..

w skrócie, oddawałem go do serwisu, wymienili mi zasilacz powymieniali mi pasty i co nie tylko. 300+ zł czuje ze w błoto wyrzucone bo zabierając kompa z serwisu nadal robi resy. Problem jest na pewno z karta graficzną, ale nawet po odpieciu jej robi komp resy, wiec..

Czy ja naprawde wyrzucilem 3k w bloto? nic nie da sie zrobic? w dzienniku zdarzeń pisze kernel power 41 (63). Dopowiem tylko że jutro sie dowiem ostatecznie, czy jestem skazany juz do konca na smutek i żal gdyż zamówiłem elektryków, poskarżyłem sie na komputer jak i zauważalny od paru miesiecy problem z migającym swiatłem. Dzialo sie to juz chyba od kad mam komputer, lecz to sporadycznie raz na jakis czas sie zdarzało.

a i dodam jeszcze ze resetuje sie tylko i wylacznie gdy ustawiam najwyzsza wydajnosc w opcjach zasilania, zdarza sie jeden res na dzien i zdarzają sie z 3. A jesli ustawiam swoj plan zasilania (tip z youtube) minimalny stan procesora 1% - a maksymalny stan procesora 65% to komp miesiac czasu bez reseta...

 

serwis twierdzi ze u nich resetow nie robił ani razu przy testach, ze pare dni stal bez kornel powera, choc dziennik zdarzen powiedział co innego :P

 

Procesor: Intel Core i5-7400 3.0GHz

Płyta Główna: MSI intel H110 PRO

Pamięć: DDR4 8GB 2133MHz CL15

Dysk Twardy: Seagate 1TB 64MB cache SATA600

Karta graficzna: GeForce GTX1060 6GB DDR5 192bit

Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s

Karta dźwiękowa: 5.1

Zasilacz: Chieftec 500W

Obudowa: Tacens Gaming

 

pomylilem dzialy... mozna przeniesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podejrzewasz prąd, to może trzeba było zmienić pokój lub kupić UPSa?

Serwis potwierdził, że się u nich resetuje? Czy tylko wystawili fakturkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób elektrykę, podłącz kompa pod dobrą listwę filtrującą bo te białe z sieciówek służą tylko do zasilania.

 

Być może od skoków napięcia mógł pójść zasilacz lub płyta główna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kernel power obstawiał bym płytę główną (Ostatnio mój szef dostawał białej gorączki gdy przez tydzień męczyłem jakieś stare padło na AMD FX , z tym że mój egzemplarz wywalał się co ok 20h , po wymianie płyty problem znikł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UPS'em to ostateczność no bo wiadomo że koszta... najgorsze jest to ze kupie UPS'a a tu sie okaże że kolejne pieniadze w bloto poszly... chciałbym obwinić elektryke, gdyż komputer był u nich na testach juz z 3 razy, goście już mi mówią że nie mają pojęcia ocb, u nich nie robi ponoć resetów. Dlatego

sprzęt nie może być wadliwy (mam nadzieje). Jutro panowie powiem wam coś więcej, z rana mają być elektrycy i będą mierzyc napiecia z zewnatrz jak i w chałupie chyba. Mieszkam w bloku.

 

tak servis potwierdzal brak resow. Czemu resetuje tylko gdy ustawiony jest plan najwyzsza wydajnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd pojawia się czasami podczas OC CPU, gdy ustawimy za niskie napięcie i jest niestabilny, skoro wymieniłeś zasilacz to obstawiam problem z płyta główną/biosem, ostatecznie z samym procesorem.

 

Bios aktualny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd pojawia się czasami podczas OC CPU, gdy ustawimy za niskie napięcie i jest niestabilny, skoro wymieniłeś zasilacz to obstawiam problem z płyta główną/biosem, ostatecznie z samym procesorem.

 

Bios aktualny??

no wlasnie bios nie jest aktualny (chyba). wersja 2.C0 ... az dziwne ze serwis nie spytal o to, no chyba ze jest najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaktualizuj BIOS. Wydaje mi się, że do bezproblemowej obsługi Kaby Lake była wymagana aktualizacja BIOSU, więc może mamy winowajcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaktualizuj BIOS. Wydaje mi się, że do bezproblemowej obsługi Kaby Lake była wymagana aktualizacja BIOSU, więc może mamy winowajcę.

Dziekuje za zainteresowanie sie tematem i chęć pomocy.

Troche sie cykam z tą aktualizacją ale chyba innego wyjscia nie ma.. ;d jutro po wizycie elektryków zaczne sie bawić, także proszę pozostań ze mną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przekazałeś serwisowi co się dzieje, a u nich to nie występowało, to problem masz z siecią elektryczną/zasilaczem, innej opcji nie ma.

 

"zasilacz" - Chieftec 500W ja bym stawiał na to "coś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przekazałeś serwisowi co się dzieje, a u nich to nie występowało, to problem masz z siecią elektryczną/zasilaczem, innej opcji nie ma.

 

"zasilacz" - Chieftec 500W ja bym stawiał na to "coś"

Wymieniony na Radix 600W 80 plus silver. No cóż, zaraz bedzie elektryk i sprawdzi co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i?

Był elektryk, sprawdził napiecie w gniazdkach i na zewnatrz w skrzynce i niby wszystko ok. Zrobiłem update biosa bo miałem bardzo starego i narazie bez resa, fakt tylko ze komp wczoraj chodzil tylko 6h. Zobaczymy dzis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z UPS'em to ostateczność no bo wiadomo że koszta... najgorsze jest to ze kupie UPS'a a tu sie okaże że kolejne pieniadze w bloto poszly...

 

 

UPS to podstawa (byle bezgłośny w spoczynku – warto uważać), bardzo możliwe, że to jego brak spowodował dotychczasowe koszta, a nawet jeśli nie pomoże, to jest duża szansa, że na dłuższą metę pieniądze wcale nie pójdą w błoto. To jak z ubezpieczeniem zdrowotnym: kilkanaście lat bez lekarza, a tu nagle potrzeba serii operacji za kilkadziesiąt tysięcy lub terapii za kilkaset rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś zasilacz, i w tym samym czasie zrobiłeś update biosu, a jak nie było wiadomo co było główną przyczyną problemu, tak nadal nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś zasilacz, i w tym samym czasie zrobiłeś update biosu, a jak nie było wiadomo co było główną przyczyną problemu, tak nadal nie wiadomo.

?? nie kumam do czego bijesz ;D

jesli dzis bedzie bez resa to dam wam znac. Jak narazie jest git. Kto nie wierzyl w moc update biosu? przyznawac sie :D ( nie chce krakać...)

Jesli tyle nerwów poszło w tyle czasu, a chodzilo tylko o update biosu to polewka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego do powyższych objawów, doszły jeszcze przekłamania w wyświetlaniu kolorów! na monitorze.

Winna była stacja transformatorowa 15kv za oknem, w niewielkiej odległości od budynku - pomogło w sposób doraźny ekranowanie ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?? nie kumam do czego bijesz ;D

jesli dzis bedzie bez resa to dam wam znac. Jak narazie jest git. Kto nie wierzyl w moc update biosu? przyznawac sie :D ( nie chce krakać...)

Jesli tyle nerwów poszło w tyle czasu, a chodzilo tylko o update biosu to polewka...

 

Puść na 2/3h test CPU w OCCT 4.5.1, jak się nie wywali to na 99% wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% płyta główna miałem 2 razy takie problemy i kończyły się na wymianie płyty głównej, zimne luty w okolicy gniazda zasilania atx24 (podczas pracy ruszenie kabla zasilającego powodowało restart kompa, czasem wystarczyło podnieść obudowę lekkie odkształcenie laminatu płyty i restart)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zasilacz" - Chieftec 500W ja bym stawiał na to "coś"

 

Chyba raczysz żartować, że Chieftec 500W jest słabej jakości zasilaczem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale lata świetności to ta firma ma za sobą. Choć to nie czarna lista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% płyta główna miałem 2 razy takie problemy i kończyły się na wymianie płyty głównej, zimne luty w okolicy gniazda zasilania atx24 (podczas pracy ruszenie kabla zasilającego powodowało restart kompa, czasem wystarczyło podnieść obudowę lekkie odkształcenie laminatu płyty i restart)

na 99% wydaje mi sie ze update biosa pomógł.. ostatni restart kompa mialem 21.06.18(a tak to codziennie). Ruszac kablem moge jak i całym kompem i nic sie mu nie dzieje.

Z góry dziękuje dla HiT92 za podsunięcie pomysłu z tym biosem.. tyle czasu walki, wyobrażasz to sobie? mam nadzieje że nie będe musiał powracać z tym problemem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale lata świetności to ta firma ma za sobą. Choć to nie czarna lista.

 

Ta firma pozostała dokładnie taka jak lata temu. Zero postępu, zero regresu. Tak więc w świetle prawa dżungli cofa się względem innych firm i produktów, jednak jest tak jak piszesz - do czarnej listy daleko.

@UP

Gratulacje ;) korzystaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie dziękuje wam każdemu z osobą za pomoc ! trzymajcie kciuki, proszę... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...