Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ombre070

gtx 1060 3 czy 6GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Składam sprzęt dla kumpla.Szalu nie ma wiec zastanawiam się nad grafika.Moze któryś z Was mi pomoże.

 

Płyta Gigabyte GA-H61M-DS2 (rev. 4.0)

Proc i5 3570 bez K

Ram 8GB 1600 Gskill

Zasilacz 550W marki ?

 

Proste pytanie.

Opłaca się w ogóle wydawać więcej na wersje 6GB czy dać sobie luzu?Naczytałem się w necie,ze w 3GB wersji są lagi,bo gry na ultra nie maja miejsca na tekstury z powodu 3 GB Vramu.

Na zdrowy rozsadek to przy tej karcie i reszcie sprzętu i tak na ultra chyba się nie pogra wiec czy jest w ogóle sens dopłacać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto, w bardziej wymagających tytułach to na pewno zaprocentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naczytałem się w necie,ze w 3GB wersji są lagi,bo gry na ultra nie maja miejsca na tekstury z powodu 3 GB Vramu.

 

lagi to opóźnienia w komunikacji z serwerem gry. mylisz je z dropami. ale to tak na marginesie.

dopłać do 6gb. nawet jak nei zapchasz całego vramu to 1060 jest kartą o 10-15% mocniejszą i to procentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lagi to opóźnienia w komunikacji z serwerem gry. mylisz je z dropami. ale to tak na marginesie.

dopłać do 6gb. nawet jak nei zapchasz całego vramu to 1060 jest kartą o 10-15% mocniejszą i to procentuje.

Na dzień dzisiejszy różnica jest raczej marginalna, zwłaszcza jeśli chodzi o rozdzielczość 1080p, Nie zmienia to faktu ze zapotrzebowanie na vram rośnie i 6Gb będzie bardziej "przyszłościowym" wyborem. Kwestia czy i kiedy kumpel planuje zmienić kartę. BTW. Temat 3 vs 6 GB 1060 pojawia się tutaj na forum średnio 2-3 razy w tyg, wystarczy poszukać. https://zapodaj.net/c28e333e062fc.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Niech kumpel sobie pyknie i7 2600 za ok 300zł na tą płytę i do tego gtx 970 za ok 800zł i podkręci, raczej pogra na ultra/wysokich w okolicach 60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowa to 3GB za 900zl w emag jeżeli jeszcze są inno3d compact. Jak używana to 6GB do 1000zl i to jest teraz najlepsza opcja, bo płacić 400zl więcej za 6GB, których nie wykorzystasz jest bez sensu. W ultra, czy bardzo wysokich gry coraz częściej potrzebują 7gb vram, wiec te 6gb nic nie dadzą na przyszłość, a 10% większa wydajność od wersji 3GB to marginalna sprawa przy tak chorej cenie nowych kart w wersji 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wersja 6gb :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3gb spokojnie styknie

W nowych (i kilku starych jak np AC Unity...) grach jak Forza Horizon 3, ROTR, Wolf czy Deus Ex starczy spokojnie...do tekstur na ustawieniu medium których to jakość chyba najbardziej wpływa na wygląd gry. A te na medium, cóż - wyglądają słabo. W przyszłości wątpię by gry brały mniej vramu. To samo było z gtx 960 - "co ty pitolisz, po cholerę ci 4gb hehehehe". Minął rok i panowie ze swoimi 2gb mogli sobie popatrzeć na tekstury rodem z ps3 kiedy na 4gb śmigały w ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.dzieki za odpowiedzi.

Wezmę tą 6GB.

 

Będziesz potrzebował jeszcze Ram drugie 8GB 1600 a jak pomyślisz jeszcze nad zmianą procesora to wyjdziesz najlepiej z ogólną wydajnością w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych (i kilku starych jak np AC Unity...) grach jak Forza Horizon 3, ROTR, Wolf czy Deus Ex starczy spokojnie...do tekstur na ustawieniu medium których to jakość chyba najbardziej wpływa na wygląd gry. A te na medium, cóż - wyglądają słabo. W przyszłości wątpię by gry brały mniej vramu. To samo było z gtx 960 - "co ty pitolisz, po cholerę ci 4gb hehehehe". Minął rok i panowie ze swoimi 2gb mogli sobie popatrzeć na tekstury rodem z ps3 kiedy na 4gb śmigały w ultra.

wymień jeszcze z 5 gier (jak potrafisz ) z setki dostępnych co fruwają na wersji 3gb

tu masz test 3 vs 6 gb, jakoś oprócz forzy nie widzę tego "bólu dupy" co niektórzy mają w stosunku do wersji 3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nowa to 3GB za 900zl w emag jeżeli jeszcze są inno3d compact. Jak używana to 6GB do 1000zl i to jest teraz najlepsza opcja, bo płacić 400zl więcej za 6GB, których nie wykorzystasz jest bez sensu. W ultra, czy bardzo wysokich gry coraz częściej potrzebują 7gb vram, wiec te 6gb nic nie dadzą na przyszłość, a 10% większa wydajność od wersji 3GB to marginalna sprawa przy tak chorej cenie nowych kart w wersji 6GB.

 

:thumbup: Szczególnie kiedy za 1300zl można kupić znacznie lepszą gtx1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można? One po raczej 1700 bywały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero co byla na forum founders za 1300zł, bartosz sprzedawał

a ile takich ofert trafisz od pewnego sprzedawcy? przeważnie chodzą +1400 i to od wątpliwych gości, o wałach na olx nie wpsominając

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie 6 gb możesz brać, zapasu nigdy za wiele - patrz mój sig ta karta śmiga az miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile takich ofert trafisz od pewnego sprzedawcy? przeważnie chodzą +1400 i to od wątpliwych gości, o wałach na olx nie wpsominając

 

a ile takich potrzebujesz? Wystarczy jedna do tego wątku :)

 

za 1400zl na kup teraz jest akurat EVGA SC 1070. Po numerze seryjnym można sprawdzić gwarancję. Chyba że już zabrali tą opcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem. Palita 6gb za 290e na niemieckim Amazonie.

Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś,teraz dokup resztę aby wykorzystać jej potencjał a przynajmniej jak pisałem dołóż RAM bo masz stanowczo za mało,będziesz miał nadal ściny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłeś,teraz dokup resztę aby wykorzystać jej potencjał a przynajmniej jak pisałem dołóż RAM bo masz stanowczo za mało,będziesz miał nadal ściny.

 

Budżet kolegi się wyczerpał ;)

Ten sprzęt który w pierwszym poście podawałem to już po zmianach.

Na razie w budzie siedzi i3 i 2x2gb 1333 ramu.

Myślę że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet kolegi się wyczerpał ;)

Ten sprzęt który w pierwszym poście podawałem to już po zmianach.

Na razie w budzie siedzi i3 i 2x2gb 1333 ramu.

Myślę że będzie dobrze.

będzie nieźle czkało w większości nowych gier, a niektórych w ogóle nie uruchomi, 4gb i to nisko taktowanej pamięci ddr3 spowolni cały system i to bardzo

możesz @ombre śmiało kolegę uprzedzić, że jak nie będzie miał tyle fps, co inni na YT z jakimiś tanimi i5 i większą ilością wyżej taktowanej pamięci, to żeby nie zwalał od razu na kartę i sterowniki, tylko powoli rozbudowywał sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie nieźle czkało w większości nowych gier, a niektórych w ogóle nie uruchomi, 4gb i to nisko taktowanej pamięci ddr3 spowolni cały system i to bardzo

możesz @ombre śmiało kolegę uprzedzić, że jak nie będzie miał tyle fps, co inni na YT z jakimiś tanimi i5 i większą ilością wyżej taktowanej pamięci, to żeby nie zwalał od razu na kartę i sterowniki, tylko powoli rozbudowywał sprzęt ;)

 

To co teraz siedzi w budzie wylatuje.

 

Zastąpią je i5 3570 i 2x4gb 1600Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet kolegi się wyczerpał ;)

Ten sprzęt który w pierwszym poście podawałem to już po zmianach.

Na razie w budzie siedzi i3 i 2x2gb 1333 ramu.

Myślę że będzie dobrze.

 

 

Jeżeli rzeczywiście było krucho z kasą to mogłeś kupić gtx3GB i dołożyć sobie do RAM a w przyszłości został by procesor.

I pomyśl nad dołożeniem 2x8GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze jeszcze raz ,bo chyba nie wszyscy zrozumieli.

 

Aktualny stan kompa to i3,4gb 1333 i 550ti.

 

Zakupione już i5 3570,2x4gb 1600 i w drodze 1060 6gb.

 

Nie wiem kiedy karta dojdzie.Jak złożę to dam znać jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...