Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ombre070

gtx 1060 3 czy 6GB

Rekomendowane odpowiedzi

Gitary nie będzie przy 8GB RAM.W wielu tytułach odczuje brak drugie 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitary nie będzie przy 8GB RAM.

 

Wyłączy cienie i będzie gicior ;)..mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gram i gram i nie moge odczuc w niczym braku drugiego 8gb

tak samo, no chyba że ktoś ma chroma z otwartymi 20 kartami i film w 4k dodatkowo odpalony :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie,wam i 4GB może starczy.

8GB dziś to mało.Tyle wystarczy najmniej wymagającym tytułom a co z resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że ramu nigdy za mało,ale pomyślałem że i tak za rok i tak czeka go zmiana sprzętu.Budżet miał ograniczony i starczyło na tyle ile starczyło. Można by przyciąć na grafice wtedy każdy by pisał że będzie ciąć, bo 3gb vramu.

Teraz jak zbierze kasę i dalej będzie chciał rozbudowywać TEGO kompa to musi sprzedać ten ram i kupić 2 kości po 8 giga,albo nową płytę i dokupić taką samą ilość ramu,bo na płycie niestety tylko 2 sloty.

I tak uważam że przeskok ze sprzętu jaki miał

na ten co będzie jest spory.Do tego jakby zmieniał kompa to kartę ma już solidną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie,wam i 4GB może starczy.

8GB dziś to mało.Tyle wystarczy najmniej wymagającym tytułom a co z resztą.

 

baju baju, rżne we wszystko, przy 1060 3gb tez mialo byc wszystko do ciecia i "łojezu łolaboga suwaki do medium" , taaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie bajeczki możecie sobie pisać,że przy 8GB jest tak wspaniale.Niech każdy z was dołoży sobie RAM i wtedy napisze na temat różnic a nie filmów się naoglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogladam filmow, mam i gram , jak będzie realna potrzeba to se dołoze, realna potrzeba wyniknie z ujowego dzialania gier, nie z porad forumowych szpeców ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie bajeczki możecie sobie pisać,że przy 8GB jest tak wspaniale.Niech każdy z was dołoży sobie RAM i wtedy napisze na temat różnic a nie filmów się naoglądać.

dużo filmów nie oglądam , ale sporo nagrywam , zapraszam na kanał może klapki z oczu spadną, jak to gry na 8gb chodzić potrafią :E

https://www.youtube.com/user/k0chan1000/videos?shelf_id=0&view_as=subscriber&sort=dd&view=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ogladam filmow, mam i gram , jak będzie realna potrzeba to se dołoze, realna potrzeba wyniknie z ujowego dzialania gier, nie z porad forumowych szpeców ;)

Bardzo dobrze,nie oglądaj filmów i nie czytaj idz grać w grę.

 

dużo filmów nie oglądam , ale sporo nagrywam , zapraszam na kanał może klapki z oczu spadną, jak to gry na 8gb chodzić potrafią :E

https://www.youtube....&sort=dd&view=0

Klapki tobie spadną jak dołożysz RAM i zaczniesz nowe filmy nagrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapki tobie spadną jak dołożysz RAM i zaczniesz nowe filmy nagrywać.

już dokładałem, żadnego efektu jak sie dba o to co ma się w danym momencie uruchomione więc oddałem matce do kompa, :E troluj gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,też miałem 8GB teraz mam 16GB i nie ma różnicy bo chłopaki wyżej siedzą na 8GB lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy GTX 1060 6GB, na tę chwilę 16GB RAM nie jest konieczne. Wykorzystane 8GB to mi się tylko zaświeciło w Mass Effect Andromeda, w każdej innej mniej. (w Coda WWII nie grałem).

Sam mam 16GB, ale dodatkowe 8 GB DDR3 dokupiłem głównie dlatego, że było tanio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach te 16gb sie przydaje i wcale nie jest to kosmiczna i zbedna ilosc. 8gb to tak na styk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gitary nie będzie przy 8GB RAM.W wielu tytułach odczuje brak drugie 8GB.

Bzdura totalna. Dosłownie na palcach jednej ręki można wymienić tytuły, które dostają po gaciach z powodu RAMu. 8GB do giercowania jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach ramu, to nie ma co się spieszyć z dokładaniem na zapas. Mam 8gb jak większość graczy i jeszcze mi nie zabrakło do niczego w co gram, a podejrzewam, że większa ilość będzie dopiero realnie potrzebna po premierze nowych konsol (2020?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania 8gb wystarcza spokojnie, do pracy już nie, szczególnie przy otwartych kilkudziesięciu kartach przeglądarek jak to u mnie jest czasami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy karcie grafiki zabraknie własnej pamięci operacyjnej (VRAM-u), zacznie ona używać pamięci systemowej (RAM-u), a kiedy i te zasoby się wyczerpią, część danych wcześniej przechowywanych w obu pamięciach znajdzie w pliku wymiany (dysk HDD/SDD)

https://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=107081

Nie trzeba kilkunastu kart otwartych w przeglądarce i innych rzeczy żeby odczuć/widzieć wyrażną różnicę i komfort,nie tylko pracy na komputerze ale w grach które wymagają większej ilości RAM - co nie znaczy że tyle ile dostanie ma wykorzystać.

 

Są gry które spokojnie wykorzystują do 8GB RAM i wyjątki które łykną więcej.Jak macie tylko 8GB RAM i widzicie że pobiera 6 z hakiem to czemu się dziwić a gdzie reszta dla systemu.Pózniej piszecie,że nie trzeba więcej,nie trzeba dla mniej wymagające gry - 8GB RAM dzisiaj to minimum i jest granicą którą lepiej przekroczyć i kupić 16GB.

Z drugiej strony czemu nikomu nie polecacie kupno 8GB RAM tylko 16 jak ktoś pyta na forum ?

@kochan4 poczytaj ty również bo jedziesz na GTX 1060 3GB który ma o połowę mniej pamięci VRAM i nie zachowasz płynność na wyższych ust grafiki.Przykładem jest z twojego kanału pierwszy lepszy film Project Cars.

 

Radzę dołożyć i porównać sobie bo komfort jest zdecydowanie lepszy,nie ma ścinek,płynność w grach którym jednak pomaga więcej RAM-u,sam doświadczyłęm tych różnic mimo podobnego fps-a dla 8/16GB i też nie w każdej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1060 3 GB przesiadłem się na wersję 6 GB ponieważ ta karta się dławiła na wyższych ustawieniach graficznych. Jak dla mnie to w dzisiejszych czasach 3 GB to za mało żeby była wersja 4 GB to była by idealna a tak ci z tego że ten czip daje rade jak pamięć zapchana i jest widoczny spadek płatności nie mówię o ogólnej liczbie klatek tylko o min 1% lub 0.1% i jest zauważalne że się przycina. Co do pamięci systemowej jak masz 8 GB to wystarczy tylko wtedy gdy masz swapa na szybkim dysku ssd. Sam system alokuje 2-3 GB ram w zależności ci masz zainstalowane i jak uzytkijesz sprzęt jak masz włączony tylko 1 program grę to styka a jak już przeglądarka w tle z kilkoma kartami i jakąś gra program to 8 mało ja się do 16 przyzwyczaiłem i nie wrócił bym do 8 bo to jest lepszy komfort pracy na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtórzę, karta 1060 z 3gb vram nie jest dla ludzi co mają 2 lewe ręce, myślą, że będą grać w 1080p na ultra, albo mają inteligencję bulwy ziemniaczanej - jak ktoś powyższych cech/wad nie posiada smiało do rozdzielcozści 1920x1080 zadowoli się tą kartą, o 50% wydajniejszą od 4 gigowej 1050ti i kosztującą tylko 20 % więcej obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymień jeszcze z 5 gier (jak potrafisz ) z setki dostępnych co fruwają na wersji 3gb

 

Gta V lubi wziąć ponad 3gb na ustawieniach które ta karta pociągnie, najnowszy Age of Empires, Forza 7 widoczna na twoim filmiku która na 3gb ma połowę klatek wersji 6gb, AC origins które na filmiku ma 10fps mniej,Gears of War 4 na teksturach ultra bierze ponad 4gb, to tylko tak z pamięci a daję głowę, że znajdzie się tego więcej. W przyszłości lepiej nie będzie bo gry dx12 lubią vram. Rotr niby śmiga a w teście digital foundry piszą, że stutter na maksa bo frametime skacze jak szalone. Jak tam wolisz ale ja w karcie za 1k nie chciałbym być tak ograniczany.

 

jeszcze raz powtórzę, karta 1060 z 3gb vram nie jest dla ludzi co mają 2 lewe ręce, myślą, że będą grać w 1080p na ultra, albo mają inteligencję bulwy ziemniaczanej - jak ktoś powyższych cech/wad nie posiada smiało do rozdzielcozści 1920x1080 zadowoli się tą kartą, o 50% wydajniejszą od 4 gigowej 1050ti i kosztującą tylko 20 % więcej obecnie

 

Jedno słowo panie inteligencie - tekstury. Kończę dyskusję bo z tobą ona nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gta V lubi wziąć ponad 3gb na ustawieniach które ta karta pociągnie, najnowszy Age of Empires, Forza 7 widoczna na twoim filmiku która na 3gb ma połowę klatek wersji 6gb, to tylko tak z pamięci a daję głowę, że znajdzie się tego więcej. W przyszłości lepiej nie będzie bo gry dx12 lubią vram.

lepiej tak śmiało nie dawaj swojej głowy, bo nic cenniejszego w życi u nie otrzymałeś - gta5 radzi sobie super w przepelnieniem vram, o Forzie pisałem, że to babol z x-a więc nie wiem skąd zdziwko

a tutaj do kolegi wyżej co do Project Cars się przyczepił z moich filmów - okulista albo przemyć te dodatkowe oczy co na nosie posiadasz, w tej grze nawet 2gb vram nie przekracza zużycie na moim filmie i na mix ustawieniach więc o czym ty piszesz, "chopie"?

a specjalnie dałem deszcz , bo zarzyna to wszelkie karty, przy innej pogodzie masz 2-3 razy więcej fps, znafco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum,mam gtx6GB wyższe ustawienia graficzne w tej grze i wyższe użycie MEM i RAM.Ty nie zaszalejesz bo nie masz rezerwy,jak przeholujesz to tracisz płynność - przyjemność z grania.Sprawdz sobie znaFco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...