Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

The Pretender

[2500-3000]/ Gry, Programy/ M-OC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!:D Przejdę do sedna planuję zakup/złożenie komputera, chciałem zapytać jakie komponenty mogę do niego wpakować za powyższą kwotę. Chciałbym coś, na czym będę mógł pograć w bardziej wymagające propozycje, ale również coś co pozwoli mi bez problemu pobawić się photoshopem, pytanie czy przy takiej kwocie rzeczywiście mogę już liczyć na coś konkretnego.

W kwestii ceny planuje na cały zestaw komputerowy przeznaczyć do 3,5k więc jeżeli macie jakieś sugestie co do monitorów, i innych komponentów będę wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam!:)

 

 

Edit: w przyszłości, bede chciał się pobawić zestawem VR, jeżeli jest opcja, że komputer temu sprosta to będzie w ogóle kosmos!;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama buda czy w cenę wchodzi też monitor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment przyjmijmy, że chodzi o samą stację , z założeniem, że im taniej i lepiej, tym lepiej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to poleciłbym takie coś:

procek i5 8400 ~ 760zł

mobas na H310 ~ 260zł

2x4gb ramu (tu bierz najtańsze 2x4gb z taktowaniem równym 2666mhz bądź większym [czasem wyzej taktowane są tańsze a i tak będzie działać na tych 2666mhz] ~ 350zł

hdd 1tb (np P300) ~ 165zł

Vero L2 500W ~ 180zł

buda (tu zależnie od indywidualnego podejścia) ~ 100/150zł

GPU gtx 1060 3gb (np w emagu masz promocje nno3D GeForce GTX 1060 3GB) ~ 900zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już są jakieś wskazówki:D Tak się zastanawiałem miedzy i5 a ryzenem 5, no i właśnie który jest lepszy bez podkręcania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 wygrywa z ryzenem 5 nawet podkręconym więc wiesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę przekroczył budżet ale złożył całość opartą o technologię FreeSync. Jak nie wiesz co to, to sprawdź sobie na YT. Dzięki FreeSync masz koniec problemów z rozjeżdżającymi i lagującymi klatkami na ekranie.

MOJA PROPOZYCJA

Mamy monitor 75hz na matrycy IPS właśnie z FreeSync, który jedynie w połączeniu z GPU od AMD pozwala wykorzystać tę technologię. Dlatego proponuję RX580 4GB (4GB jest też mniej problematyczne niż 3GB w 1060).

Jeżeli gry + programy od Adobe to tylko Intela CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Dzięki za pomoc:D

Znalazłem bardzo interesujący zestaw od Modecoma.

 

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core i5-8400 2.8GHz

Płyta Główna: MSI intel H310

Pamięć RAM: DDR4 8GB 2666MHz

Dysk Twardy: Western Digital Blue 1TB 64MB cache SATA600 7200rpm

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 1060 OC 3GB DDR5 192bit

Karta sieciowa: 10/100/1000 Mbit/s

Karta dźwiękowa: 5.1

Zasilacz: Aerocool VX-550 550W

Obudowa: Modecom Alfa M1 Black

 

Cena jest naprawdę ok 2899 zł (brutto) za takie pieniądze ciężko jest złożyć cokolwiek o lepszej/takiej samej specyfikacji, pytanie jak myślicie gdzie może być haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tessir: myślę, że jakbym uruchomił gre z freesync to bym ją skończył po 5 minutachxD Rzecz w tym, że nie miałem przyjemności pograć w coś zręcznościowego od jakichś 9 latxD Od 16 roku życia jestem użytkownikiem maca ( bywały chwile gorsze i lepsze, ale wierzcie mi lub nie, od tamtego czasu nie zmieniałem komputera) myślę, że drobny lag, serio umknie mojej uwadze w pierwszych miesiącach użytkowania, a może nawet pomoże:D

Zastanawiam się nad tym moedelem od modecom, i proszę o pomoc czy rzeczywiście jest to dobry wybór:) LUB co byście zmienili w nim pozostając w obrębie tej ceny:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...