Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek czarek

Proszę o pomoc !

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam problem z procesorem

Posiadam procesor AMD FX 8350 i płytę główną gigabyte ga 78 LMT S2 (stary komputer wiem :))

W każdym razie gdy klikam na optymalizacje biosu wykrywa mi w windowsie tylko 2.71 GHz (osiem rdzeni) .

Procesor nominalnie powinien działać na 4.0 GHz (jeśli się nie mylę) - więc przez bios próbuje podnieść CPU clock ratio poprzez mnożnik aby było 4000 Mhz

Niestety przy 18.0 jest ok gdy testuję programem OCCT ale gdy już ustawiam na 18.5 wyskakuje błąd..

Więc max jaki mogę uzyskać w windowsie to 3.7 GHz ... czyli mniej niż standardowe 4.0 GHz tego modelu a widziałem że podkręcano go spokojnie do 4.4 GHz ..

Dlaczego tak się dzieje ??? Za słaba płyta główna czy coś trzeba zmienić w biosie ?

dla pomocy zamieściłem w załączniku zdjęcie z biosu

Proszę o pomoc

post-329484-15296215189096_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy?

 

Płyta na liście wsparcia nie ma 125W FX'ów, i to nie bez powodu - jest po prostu słaba.

Kto Cię wrobił w ten procesor na tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam problem z procesorem

Posiadam procesor AMD FX 8350 i płytę główną gigabyte ga 78 LMT S2 (stary komputer wiem :))

W każdym razie gdy klikam na optymalizacje biosu wykrywa mi w windowsie tylko 2.71 GHz (osiem rdzeni) .

 

W Windowsie będzie tak pokazywać, bo każdy rdzeń ma inną częstotliwość, a pokazuje Ci "średnią".

Wszystko działa jak należy ale ta płyta pod ten procesor się nie nadaje. FX'a6300 by ogarnęła ale 8350 to już zabójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. Tak sie domyślałem że płyta jest nie do tego procesora .dzięki.

mam prośbę- może polecicie coś sensownego do np 150 -200 zł używanego ? bo raczej 400 zł nie chcę wydawać w dość stary komputer..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem. Tak sie domyślałem że płyta jest nie do tego procesora .dzięki.

mam prośbę- może polecicie coś sensownego do np 150 -200 zł używanego ? bo raczej 400 zł nie chcę wydawać w dość stary komputer..

 

Według mnie nie ma sensu pakować jakichkolwiek pieniędzy w tą platformę, skoro za 300zł to masz już płytę, np. pod ryzena.

Zwłaszcza, że te 0.5Ghz to może 5fps.

Dozbieraj troszkę, sprzedaj to co masz, poluj na alledrogo i coś zlepisz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...