Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nexusxd8

Monitor do gier 144hz+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, ponieważ nie mogę wybrać monitora do ceny 1000-1400zł. Zależy mi na 144hz, 24', ewentualnie g-sync, nie wiem co zrobić odnośnie matrycy. Kolega ma tn i bardzo poleca, a na forum czytałem o ips, tn, va, i tn niezbyt dobrze wychodzi. Zainspirował mnie https://www.x-kom.pl/p/325686-monitor-led-24-269-acer-predator-xb241hbmipr-czarny.html , takiego ma kolega i poleca z g-sync i boostem do 180hz lecz matryca tn, lecz wierzę że dobrej jakości . Tańszy model to https://www.x-kom.pl/p/377021-monitor-led-24-269-samsung-c24fg73fqux-curved-czarny-quantum-dot.html?gclid=CjwKCAjwma3ZBRBwEiwA-CsblFKugfi9UMBZgMJNMUpVoH4E-CW6BIqtnUZJGC-Sjpw4dw1rBSTdbxoCzUMQAvD_BwE, bez g-sync , 144hz , zakrzywiony va. Jeśli macie jakieś fajne monitorki to piszcie, lub oceńcie te co podałem . Proszę nie sugerować się maksymalną cena, jeśli trzeba to mogę wydać, lecz wolałbym troszkę taniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz będę brał 1060 6gb więc na co mi 240hz, 144hz to i tak dużo, poczytaj sobie co daje g-sync, nie będę brał Radka bo wadliwe są .

 

A ten predator ma boost do 180hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak masz taką wiedzę na temat g synca i herców to może sam wybierz - po co w takim razie nasze sugestie?

 

 

A teraz Cię zdziwię, Minciu grał na g-syncie, a Ty go nawet nie widziałeś. A propozycja 240hz była z tego tytułu, że jak już brać badziewne TN to z jakąś "przewagą" w porównaniu do matryc innego typu, czyli właśnie odświeżaniem 240, bo na 144 są one nieopłacalne za to, co oferują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 240Hz grając w gry bez synchronizacji nie zauważysz różnicy w płynności między gsync+vsyn on a wszytko off i czysty Hz. Nawet 240Hz bedzie miał niższy input lag.

 

Rozrywania obrazu tez raczej nie zobaczysz i to bez żadnej synchronizacji. Ja miałem problem wypatrzeć rozerwanie obrazu na już na 200Hz. Tak na prawdę dopiero po nakręceniu filmiku w slow motion byłem w stanie go zaobserwować.

 

Do tego cena dell jest niższa. Matryca jest większa i co najlepsze jest bardzo dobrej jakości jak na TNkę.

 

 

Największa zaleta tego ekranu acera z gsync to przecena.

 

 

 

Samsunga bym raczej nie brał, chyba ze w końcu naprawili tą czcionkę ;) Tak to MSI.

 

 

ps, monitor o połowę droższy bo ma gsync- bezsens ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak masz taką wiedzę na temat g synca i herców to może sam wybierz - po co w takim razie nasze sugestie?

 

 

A teraz Cię zdziwię, Minciu grał na g-syncie, a Ty go nawet nie widziałeś. A propozycja 240hz była z tego tytułu, że jak już brać badziewne TN to z jakąś "przewagą" w porównaniu do matryc innego typu, czyli właśnie odświeżaniem 240, bo na 144 są one nieopłacalne za to, co oferują.

 

Badziewia to obaj wiemy kto produkuje

Samsunga bym raczej nie brał, chyba ze w końcu naprawili tą czcionkę ;) Tak to MSI.

:E a tak poważnie jakbyś coś ledwo ogarniał to wiedziałbyś, że matryce od AUO - te badziewia twoim zdaniem w wersjach TN 24,5 cala mocno poprawili, a że 240hz monitory mają właśnie te matryce więc nie są to takie badziewia jak piszesz. Głupie kąty widzenia już są sporo lepsze na wersjach 24,5 cala. Kolory także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do TN 144hz, bo po co brać coś takiego mając do dyspozycji VA w tej cenie? TN bądź co bądź dalej będzie zasysał pod względem kątów widzenia a co dopiero kolorów w porównaniu do takiego VA. Sięgając po TNkę 240hz jest już przynajmniej jakieś uzasadnienie, że się wzięło dla większego odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie napiszę. Jeśli ma być TN-ka 6bit + FRC to brałbym 240hz bo jak wyżej ale jeśli nie miałbym ciśnienia na 240hz to brałbym VA jednak 27 cali co w tym budżecie jest mocno realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub 24", by nie mieć pikselozy + mniejsza szansa na wpadkę pod jakimś względem np dużego BLB. Nie ukrywajmy, często te 27" @ fhd to są odpady.

 

No i co do Gsynca, jeśli jest tak jak Minciu pisze, że monitory te mają słaby "scaler", to... kiepsko je widzę w csie i tym bardziej bym nie polecał modeli posiadających ten "ficzer".

 

3/4 graczy kantera nie gra na natywnej rozdzielczości :P

 

Sam na Samsungu muszę kombinować... nie wiem ile to wina portu czy karty graficznej(amd), a może samego monitora. Niestety, nie mam DP na śledziu, jedynie miniDP, więc mam kabel z jedną końcówką mDP, druga DP. 144hz normalnie wyciągam na tym kablu, ale każda rozdzielczość poza natywną jest skalowana przez GPU z FHD, bez znaczenia czy ustawię w sterownikach by monitor to robił. Ręczne tworzenie profili w CRU/sterach poszczególnych rozdzielczości na 144hz naprawia wszystko, dzięki czemu obraz jest ostry i można samemu decydować czy ma być w oryginalnym aspekcie(blackbars po bokach), czy rozciągnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gsync jest zamiast scalera. Czyli w zasadzie go nie maja :)

 

27" FHD chyba łatwiej kupić z dobrym panelem niż 24" FHD. Nawet w swojej specyfikacji większe są często lepsze.

Pixel większy ale matryca monitor też :) Jak ktoś lubi siedzieć nieco dalej od ekranu to dużo przyjemniejszy jest 27".

 

Co do wad podświetlania, to już loteria. Bardziej jednorodny będzie malutki ekranik. Ale jak coś w nim skaszanią to i tak będzie miał wadę :)

 

 

 

 

Ogólnie wydając 1400zl na monitor, mocno rozważyłbym zakup 27" WQHD. Fakt, będzie drożej, ale będzie też znacznie mniej kompromisów. Będzie wysoka rozdzielczość i dobre odświeżanie.

 

Jak dzisiaj wyrzucisz 1400zl na ekran, to za jakiś czas będziesz żałował, że nie dopłaciłeś do WQHD. GPU i tak zmienisz 3 razy zanim wymienisz ekran. On będzie z Tobą zapewne najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 rzeczy nie przemyśleliście, nie gram w csa, a więdz praktycznie żadna gra na ustawieniach, przynajmniej - wysokich, nie osiagnie mi 240fps. Dlaczego g-sync i 144-180hz? Kolega ma takiego predatora, mimo że tn bardzo fajne kolorki. Karty nie zamierzam wymieniać jak już to na kolejną generację. Na 1060 6gb 144fps to wystarczająco, i kompatybilny z g-sync. Minciu mówisz, że 27 WQHD z taktowaniem 144hz (ok.) lecz to jest duży wydatek ok 2k. MAKSYMALNIE 1400zł mg dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pojmujesz, że nie potrzebujesz 240fps by odczuć korzyści z takiego odświeżania? Będziesz miał i tak płynniejszy obraz i mniejszy input lag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odczujesz, ale będzie. Z 144hz na 240hz nie jest tak widoczny skok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może 160-180 FPS wyciągnie bo nie gram na epickich , tylko wiele rzeczy mam wyłączonych , a ten predator byłby dobry bo ma boost do 180hz

 

Więc zamiast praktycznie nie używanych w grach Hz, lepiej wziąść g-sync, bo Radków nie bd kupował .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty wciąż wiesz lepiej, więc kup to co chcesz. Minciu ci wytłumaczył różnice między 240 vs 144 + gsync, ale widzę, że do ciebie nie dociera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja podobnie napiszę. Jeśli ma być TN-ka 6bit + FRC to brałbym 240hz bo jak wyżej ale jeśli nie miałbym ciśnienia na 240hz to brałbym VA jednak 27 cali co w tym budżecie jest mocno realne.

 

Ktoś jeszcze produkuje matryce 6 bit + FRC? Przecież to jest jakiś relikt przeszłości, taką matrycę ma mój 10-letni Samsung :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej byś polecał tego predatora czy alienware

 

 

Ja bym brał alienware. Większy, szybszy,nowszy, kolorystycznie też na plus.

 

Albo lepiej VA jakieś od MSI.

 

 

Wqhd to około 1800zl. Drożej, ale zauważalnie lepiej. Po prostu FHD 100Hz+ najlepiej brać do ok 1000zl, bo powyżej tej sumy różnica się zaciera między FHD i wqhd.

 

Wolałbym nawet poszukać outleta WQHD. To nie jest tak że Pixel widać lub nie widać jak wszyscy piszą. Na wqhd zyskujesz wyraźną poprawę ostrości obrazu w grach. Więc jak już masz 1400zl, to wstrzymaj się dołóż może jeszcze trochę i polują na wqhd.

 

Ja przesiadłem się z TN 144" GSYNC FHD na 34" 100Hz USQHD VA bez gsynca. Koszt monitora 1800zl. Koszt dopłaty 700zl. Tak, było warto. Niczego nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

 

Masz wklejanie linków obok emotek. Automat nieraz się gubi.

 

Lepsza opcja od gsynca. Jest jeszcze taki w wersji 27cali.

 

 

Ten pierwszy 27" IPS wqhd też fajny, tylko tam masz sporą szansę na ekran z wadami.

 

Co do grania w FHD na ekranie wqhd. Nie nie ma to sensu. Lepiej wyłączyć AA w celu mocnej poprawy wydajności. I tak da to lepszy efekt niż FHD z AA. Bo AA renderuje grę jakby w wyższej rozdzielczości i downscaluje. Rozsądniej jest to zrobić i zostawić w natywnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałem się o FPS w fortnite na wqhd lecz na tym configu który gram czyli wszytko low tylko odległość widzenia epic, oglądałem filmik z podobnym zestawem ryzen 2600 1060 6gb i wyciągał w budynkach 220fps,na otwartej przestrzeni min. 160-180, monitor ma 144hz, a w jakości wqhd na 24' chyba przyjemnie się będzie grało, ze względu niewidocznych praktycznie pikseli, na oglodanie filmów też lepiej , lecz wiem że to tn, na szczęście mam na przeciwko łóżka monitor. Zdecyduję się jednak chyba na tego aoc, jeśli mam wybierać między 240hz a wqhd to wezmę wqhd, wiadomo że oprócz Lola csa i fortnita praktycznie nigdzie bym nie uciągnąl tyle FPS na 1060 6gb i5 8400, bardzo dziękuję za pomoc forumowiczom, kończę temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej. Przynajmniej będziesz coś więcej miał z tego ekranu. Gsync akurat jest najbardziej zbędny przy takich ekranach. Najmniej daje a najbardziej podbija cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...