Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

papik123457

[ZESTAW 7000 zł] programy, gry, na przyszłość, OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na dniach będę zamawiał zestaw. Na wstępie zaznaczę, że dysk ssd posiadam (Iridium pro) dlatego w zestawie który zamierzam kupić go nie ma.

Zestaw raczej do konsultacji aby upewnić się, że jakiegoś głupiego błędu nie zrobiłem :) wszystko raczej będę zamawiał w x komie. Aczkolwiek jak ktoś wiedział o jakiś fajnych promocjach na te części, a je przeoczyłem, proszę o informację ;)

Zestawik: link

 

Na pierwszy ogień krytyki pewnie poleci karta graficzna ^^ ale jest to świadomy wybór, póki co nie chcę nic droższego, z tego względu, że za te 8-10 miesięcy (rok?) gdy wyjdą nowe karty graficzne i podatek od nowości trochę zmaleje zamierzam się zaopatrzyć w 1180/2080, a tą kartę sprzedać ;)

 

Dlaczego Ryzen 2700x a nie Intel 8700k? Po pierwsze 2 dodatkowe jajka - na sprzęcie nie tylko zamierzam grać, ale też pracować (programowanie, wielozadaniowość itp.). Po drugie wierzę w zapewnienia AMD, że podstawka będzie wspierana do 2020 roku i za te 2-3 lata wystarczy tylko wymienić procesor a nie całą platformę ;) poza tym w erze podatności procesorów, AMD jest nowszą konstrukcją więc zakładam, że w przyszłości podatności będzie mniej względem Intela (już jest?) ;)

 

Co do płyty to zdecydowałem się na CH VII HERO dlatego, że z zestawu chcę wycisnąć jak najwięcej (większa wydajność i fun z podkręcania ^^) no i żeby "nie bać" się przyszłych procesorów z rodziny Ryzen.

 

W zasadzie zastanawiam się nad jedną kwestią - czy Noctua ze względu na swoją asymetryczność pozwoli zainstalować na topie obudowy 2 wentylatory? Wg. moich "obliczeń na oko" na podstawie filmików na yt powinno się zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o wydajności 2700X... Przecież nieporównywalnie lepszy jest i7-8700K. Plus pojawiają się informacje, że wcale ta platforma nie będzie kompatybilna z kolejnymi generacjami AMD.

test

Tutaj jedno z porównań z tego testu:

oc_nv_gtav.png

 

Ogólnie podsumowując - wydasz 7 kafli, a ten zestaw będzie miał wydajność w grach identyczną (często nawet gorszą) jak budżetowe zestawy za około 3 tysiące z i5-8400 i GTX1060.

Dla mnie to się mija z celem, a myślenie przyszłościowe (aż tak) nie ma sensu - bo i tak za kilka lat bardziej się będzie opłacało sprzedać stare i kupić nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Intela to wiem jak sprawa wygląda - po premierze Ryzenów 2 i długo po niej wczytywałem się w recenzje, wątki na forach itp. Fakt w grach Intel jest wydajniejszy - wg. moich "uśrednionych" danych o ok. 8-10% w FHD, w WQHD i wyżej dystans maleje (ale to pewnie przez ograniczenie karty graficznej).

Ogólnie testy na pclabie pokazują, że Ryzen w grach jest ~20% wolniejszy, ale w Ryzenach po zastosowaniu szybszych pamięci (3500MHz+) i zbiciu CL do np 15 jesteśmy w stanie osiągnąć ok 10% więcej fps względem memek <3000MHz. Gdzie przy intelu już takiego boosta to nie daje. Stąd też wybrałem taki a nie inny zestaw RAMu. Dlatego te ~10% wydajności w grach jestem w stanie przełknąć na rzecz 2 jajek więcej.

 

EDIT:

tessir masz jakieś informację o tym, że AMD ma zrezygnować ze wsparcia do 2020? Z chęcią bym poczytał, bo nie natrafiłem na takie doniesienia - może raz mi jakaś niewielka plotka, bez większego echa mignęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gdzieś na fb czytałem newsa o tym, że prawdopodobnie kolejne gen już nie będą kompatybilne + lament w komentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co "optymalizacji" Ryzena ta recenzja fajnie pokazuje ile dają dobre memki, w najgorszym przypadku - Far Cry to tylko ~9% w FHD. Fakt do memek trzeba dopłacić ale to w porównaniu do ceny całego zestawu nie jest jakaś ogromna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale odkładając na ok AMD vs Intel. Czy poza tym wszystko jest ok? ;)

 

 

Miał ktoś styczność z SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB + Noctua NH-D15S vs wentylatory na topie?

 

Kwestia kolejna, zastanawiam się czy zyskałbym cokolwiek zamawiając zasilacz w wersji 850w? Wiem, że to bardzo na wyrost, ale różnica w cenie to tylko 50zł i jest dostępny od reki, natomiast na 750w trzeba, najprawdopodobniej, poczekać. W teorii powinno być ciszej, wyczytałem też jakieś teorie, że w zasilacz gdy pracuje pod stosunkowo małym obciążeniem względem swojej max mocy to degeneruje się szybciej niż jakby pracował w warunkach z zwiększmy % zużycia - niby na poparcie tej tezy ludzie pisali, że to dlatego, że zasilacze są projektowane głównie dla utylizacji 40%+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co "optymalizacji" Ryzena ta recenzja fajnie pokazuje ile dają dobre memki, w najgorszym przypadku - Far Cry to tylko ~9% w FHD. Fakt do memek trzeba dopłacić ale to w porównaniu do ceny całego zestawu nie jest jakaś ogromna różnica.

 

Ale przecież i7 też dostaje kopa od dobrych pamięci więc nie rozumiem...

Napisałeś to tak jakby do I7 koniecznością było wrzucenie jakichś tanich pamięci 2133.

 

Ta obudowa jest na tyle duża, że nie powinno być problemu z upchaniem wszystkiego. Pytanie tylko czy Ci się ona podoba :)

 

Mi powiem szczerze średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy i7 tak samo dostaniesz boost przy dobrych pamięciach.

No chyba, że teść pracuje w AMD i się chcesz przypodobać - to jedyny powód jaki bym zrozumiał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o wydajności 2700X... Przecież nieporównywalnie lepszy jest i7-8700K. Plus pojawiają się informacje, że wcale ta platforma nie będzie kompatybilna z kolejnymi generacjami AMD.

.....

Tutaj jedno z porównań z tego testu:

.....

 

Ogólnie podsumowując - wydasz 7 kafli, a ten zestaw będzie miał wydajność w grach identyczną (często nawet gorszą) jak budżetowe zestawy za około 3 tysiące z i5-8400 i GTX1060.

Dla mnie to się mija z celem, a myślenie przyszłościowe (aż tak) nie ma sensu - bo i tak za kilka lat bardziej się będzie opłacało sprzedać stare i kupić nowe.

1) gdzie widziałeś takie info bo nie widziałem nic ani na polskich ani zagranicznych portalach, za to są oficjalne deklaracja że wsparcie podstawki jest do 2020roku

2)pisze ci wyraźnie ze nie tylko do gier tylko do pracy również

 

Również bym tu polecał Ryzena tym bardziej że kolega jest świadomy wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy i7 tak samo dostaniesz boost przy dobrych pamięciach.

No chyba, że teść pracuje w AMD i się chcesz przypodobać - to jedyny powód jaki bym zrozumiał  :E

 

Hmm przecież nie napisałem, że Intel nie dostaje kopa, dostaje tylko, że w porównaniu z Ryzenem, mniejszego - z czego wniosek, ze różnica w fps maleje do średnio <10%  (gdzie większość recenzji opiera się na tańszych pamięciach i różnica między 8700k a 2700x jest w okolicach 20% ;) ). W podlinkowanym artykule przecież 8700k i 2700x są na tych samych pamięciach. Więc nie widzę tutaj faworyzowania ani Intela ani AMD...

 

voltan - osobiście podoba mi się ta obudowa :) może jest to dość nietypowe podejście, ale rozważałem Base 600 od Be Quieta (podobna cena) i jakoś SPC mi bardziej podszedł - cóż gusta i guściki ^^

 

Orzel94 - tak też chyba zrobię ;) sprawdziłem jeszcze tylko czy VMWare i Docker wspierają obsługuję wirtualizacji od AMD AMD-V i mają ;) jedyne co to Android Studio na Windowsie nie ogarnia wirtualizacji od AMD, ale od biedy na Linuxie śmiga. Więc myślę, że będę zadowolony ^^

 

Co do braku wsparcia platformy do 2020 znalazłem coś takiego link ale to raczej mnie nie dotyczy, i w gąszczu "oficjalnych" potwierdzeń ze strony AMD doszukałem się jakiejś analizy popartą głównie domysłami i analogią do Intela link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do braku wsparcia platformy do 2020 znalazłem coś takiego link ale to raczej mnie nie dotyczy, i w gąszczu "oficjalnych" potwierdzeń ze strony AMD doszukałem się jakiejś analizy popartą głównie domysłami i analogią do Intela link.

To nikogo nie dotyczy bo bristol ridge (procesory A8 i A10) sprzedał się w śladowych ilościach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikogo nie dotyczy bo bristol ridge (procesory A8 i A10) sprzedał się w śladowych ilościach  :E

 

Dokładnie :)

taka jeszcze informacja dla potencjalnych kupców Noctuy na AM4 - sprawdźcie czy kupujecie wersję z montażem na ten socket, np. Noctua NH-D15 i część innych posiada specjalną wersję z montażem na AM4, natomiast dla Noctua NH-D15S trzeba dokupić Noctua NM-AM4 Mounting Kit (25+zł). Lub napisać do nich maila z dowodem zakupu chłodzenia wraz z procesorem/płytą główną to za darmo wyślą zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na dniach będę zamawiał zestaw. Na wstępie zaznaczę, że dysk ssd posiadam (Iridium pro) dlatego w zestawie który zamierzam kupić go nie ma.

Zestaw raczej do konsultacji aby upewnić się, że jakiegoś głupiego błędu nie zrobiłem :) wszystko raczej będę zamawiał w x komie. Aczkolwiek jak ktoś wiedział o jakiś fajnych promocjach na te części, a je przeoczyłem, proszę o informację ;)

Zestawik: link

 

Na pierwszy ogień krytyki pewnie poleci karta graficzna ^^ ale jest to świadomy wybór, póki co nie chcę nic droższego, z tego względu, że za te 8-10 miesięcy (rok?) gdy wyjdą nowe karty graficzne i podatek od nowości trochę zmaleje zamierzam się zaopatrzyć w 1180/2080, a tą kartę sprzedać ;)

 

Dlaczego Ryzen 2700x a nie Intel 8700k? Po pierwsze 2 dodatkowe jajka - na sprzęcie nie tylko zamierzam grać, ale też pracować (programowanie, wielozadaniowość itp.). Po drugie wierzę w zapewnienia AMD, że podstawka będzie wspierana do 2020 roku i za te 2-3 lata wystarczy tylko wymienić procesor a nie całą platformę ;) poza tym w erze podatności procesorów, AMD jest nowszą konstrukcją więc zakładam, że w przyszłości podatności będzie mniej względem Intela (już jest?) ;)

 

Co do płyty to zdecydowałem się na CH VII HERO dlatego, że z zestawu chcę wycisnąć jak najwięcej (większa wydajność i fun z podkręcania ^^) no i żeby "nie bać" się przyszłych procesorów z rodziny Ryzen.

 

W zasadzie zastanawiam się nad jedną kwestią - czy Noctua ze względu na swoją asymetryczność pozwoli zainstalować na topie obudowy 2 wentylatory? Wg. moich "obliczeń na oko" na podstawie filmików na yt powinno się zmieścić.

 

Jeśli mogę coś zalecić to wziałbym wersje bez X :P Skoro sam bedziesz kręcił myślę że nie ma sensu iść w X. Ogólnie Config spoko podobny do mojego (tylko ja mam 1700X). Do pracy i gier świetna mieszanka uniwersalna. Używam głównie do PL/SQL i innych rzeczy oracla, amatorskiego pythona i niedługo znowu wjadą wirtualki np. z Pega i linuxami. Dodatkowo moja dziewczyna czasami używa w jej projektach na studia z architektury (wiec adobe cc. rendery etc. etc.).

Z pamieciami jak bedziesz kręcił użyj najmniejszych stabilnych timmingów daje to wiekszego kopa niż wyższa częstotliwość wyższe timmingi.

Też mam zasilacz 850W (juz 5 lat i ciągle na gwarancji Corsair) myślę że jak różnica tylko 50zł to warto wziąć i nie czekać.

Zmiana obudowy wchodzi w grę?

Jeśli twoim priorytetami nie są gry w 100hz++ nie ma sensu iść w intela. W dodatku dla mnie intel do nastepnej generacji(albo i dłużej) jest zdyskwalfikowany za luki bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zalecić to wziałbym wersje bez X :P Skoro sam bedziesz kręcił myślę że nie ma sensu iść w X. Ogólnie Config spoko podobny do mojego (tylko ja mam 1700X). Do pracy i gier świetna mieszanka uniwersalna. Używam głównie do PL/SQL i innych rzeczy oracla, amatorskiego pythona i niedługo znowu wjadą wirtualki np. z Pega i linuxami. Dodatkowo moja dziewczyna czasami używa w jej projektach na studia z architektury (wiec adobe cc. rendery etc. etc.).

Z pamieciami jak bedziesz kręcił użyj najmniejszych stabilnych timmingów daje to wiekszego kopa niż wyższa częstotliwość wyższe timmingi.

Też mam zasilacz 850W (juz 5 lat i ciągle na gwarancji Corsair) myślę że jak różnica tylko 50zł to warto wziąć i nie czekać.

Zmiana obudowy wchodzi w grę?

Jeśli twoim priorytetami nie są gry w 100hz++ nie ma sensu iść w intela. W dodatku dla mnie intel do nastepnej generacji(albo i dłużej) jest zdyskwalfikowany za luki bezpieczeństwa.

 

Hah dobrze słyszeć! ^^ ja głównie Java i języki około JVMkowe, MongoDB, python czasami jakaś wirtualka czy docker wjedzie. Dlatego myślę, że te 2 dodatkowe jajka zrobią robotę ;)

 

Pewnie bym się bardziej skłania ku Intelowi, ale jakoś, jak piszesz, niekończąca się opowieść z lukami w Intelach odstrasza. Wiadomo AMD też podatniejsze, ale, póki co, mniej :)

 

Co do grania to zobaczymy co przyniesie przyszła seria GeForców/Vega, do monitora gamingowego się też przymierzam ;) ale zobaczymy jak wyjdzie.

 

Hmm a jaką inną obudowę byś proponował? Ten SPC mi odpowiada - duży, ofiltrowany, z oknem, ma wyjście na napęd dvd - czasami jeszcze skorzystam ;) no i imho nawet spoko wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah dobrze słyszeć! ^^ ja głównie Java i języki około JVMkowe, MongoDB, python czasami jakaś wirtualka czy docker wjedzie. Dlatego myślę, że te 2 dodatkowe jajka zrobią robotę ;)

 

Pewnie bym się bardziej skłania ku Intelowi, ale jakoś, jak piszesz, niekończąca się opowieść z lukami w Intelach odstrasza. Wiadomo AMD też podatniejsze, ale, póki co, mniej :)

 

Co do grania to zobaczymy co przyniesie przyszła seria GeForców/Vega, do monitora gamingowego się też przymierzam ;) ale zobaczymy jak wyjdzie.

 

Hmm a jaką inną obudowę byś proponował? Ten SPC mi odpowiada - duży, ofiltrowany, z oknem, ma wyjście na napęd dvd - czasami jeszcze skorzystam ;) no i imho nawet spoko wygląda.

Możesz poszukać Fractal Design R4/R5/R6. Ja kupiłem używkę R4 rok temu bo chciałem zobaczyć jak to wygląda na żywo i nie żałuje. Dobrze Wydane 150zł, 600zł nie dałbym za nówke a teraz nie sztuka ustrzelić jakąś okazje w bdb stanie.

Z chłodzen na początku miałem NH-D15 ale potem z czystej ciekawości przeszedłem na FD Celcius S24 i też jest spoko. Obudowy są te pojemne więc na luzie wszystko wchodziło(zdemontowałem tylko środkową klatke na dyski bo mi to zbedne było.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać Fractal Design R4/R5/R6. Ja kupiłem używkę R4 rok temu bo chciałem zobaczyć jak to wygląda na żywo i nie żałuje. Dobrze Wydane 150zł, 600zł nie dałbym za nówke a teraz nie sztuka ustrzelić jakąś okazje w bdb stanie.

Z chłodzen na początku miałem NH-D15 ale potem z czystej ciekawości przeszedłem na FD Celcius S24 i też jest spoko. Obudowy są te pojemne więc na luzie wszystko wchodziło(zdemontowałem tylko środkową klatke na dyski bo mi to zbedne było.)

 

Całkiem fajna obudowa, poczytam sobie o niej :) aczkolwiek nie ukrywam, że SPC póki co mnie kupiła ^^ Myślałem, też o wc ale jakoś tak, nie chcę wody wpuszczać do kompa :P a Noctua ma porównywalną wydajność z przeciętnymi chłodzeniami wodnymi, więc dla mnie spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D15 ma wydajność AIO za 500-600zł, na dodatek jest cichsza. U mnie S36 na 5930K 4,6GHz było głośniejsze w eksploatacji niż D15, różnica w temperaturach kilka stopni niższa na Fractalu, ale to i tak bez znaczenia gdy podczas renderingu na CPU masz i tak poniżej 70 stopni.

 

Zapodaj na co się zdecydowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione :) w zasadzie zamówiłem to na co się pierwotnie zdecydowałem + zasilacz 850w zamiast 750 ;) miejmy nadzieję, że będę zadowolony ^^ dzięki za dyskusję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850w jest dobre tylko do dwóch kart graficznych. Do jednej nie ma sensu, bo 750w wystarczy do każdej karty graficznej dostępnej na polskim rynku i każdego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

850w jest dobre tylko do dwóch kart graficznych. Do jednej nie ma sensu, bo 750w wystarczy do każdej karty graficznej dostępnej na polskim rynku i każdego procesora.

 

Masz rację, różnica byłą tylko 50zł. Zasilacz ma tryb pół pasywny więc mam nadzieję, że punkt włączenia się wiatraczka będzie przesunięty względem wersji 750w. Taki tam "eksperyment"/zachcianka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...