Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

xSnax

Wymiana karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, jak wymienić kartę graficzną to wiem tylko mam pytanie bardziej o software. Wymieniam z nvidii na nvidie i przed wymianą karty graficznej odinstalować obecne sterowniki (chodzi mi o wszystkie programy nvidii sterowniki, geforce experience , physx itp) ? a później włożyć nową kartę i zainstalować nowe sterowniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Odinstaluj wszystko co związane z poprzednią kartą i najlepiej przy użyciu Display Driver Uninstaller (w opcjach ustawiasz że wymieniasz kartę na inną, oczywiście w trybie bezpieczeństwa awaryjnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Odinstaluj wszystko co związane z poprzednią kartą i najlepiej przy użyciu Display Driver Uninstaller (w opcjach ustawiasz że wymieniasz kartę na inną, oczywiście w trybie bezpieczeństwa awaryjnego).

 

Odpaliłem ten program i włączyć "Safe Mode" czy nie ? i co dalej ? mam wejść w tryb awaryjny z biosu czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy starcie komputera klikaj f8.

 

A później wybrać tą pierwszą opcję  w programie?

I czy po odinstalowaniu będzie można korzystać z kompa tzn. czy będzie obraz ? integry nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz bedzie.

 

Wybierz tą ostatnią opcję do zmiany karty.

 

Jak to wybiorę to sterowniki sie odinstalują komp sie wyłączy i nową kartę trzeba włożyć ? A pózniej zainstalować sterowniki z nvidii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak

 

Ostatnie pytanie, czy directx trzeba odinstalować a po włożeniu nowej karty zainstalować bo poprzednia wspierała 11.1 a obecna 12 więc biblioteki sie chyba zmieniły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Ty już masz na komputerze dx 12 (zakładając, że masz Windows 10), lecz jeśli twoja karta go nie wspierała, to automatycznie ustawiła się na 11. Jak włożysz kartę z dx12, to W 10 automatycznie to przestawi.

 

Ja przy wymianach gpu w nic się nigdy nie bawiłem, tylko:

 

Kasowanie starych sterowników + czyszczenie w cleanerze.

Wyjęcie / Włożenie nowej karty.

Odpalenie Pc, i instalacja najnowszych ze strony Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz. Ty już masz na komputerze dx 12 (zakładając, że masz Windows 10), lecz jeśli twoja karta go nie wspierała, to automatycznie ustawiła się na 11. Jak włożysz kartę z dx12, to W 10 automatycznie to przestawi.

 

Ja przy wymianach gpu w nic się nigdy nie bawiłem, tylko:

 

Kasowanie starych sterowników + czyszczenie w cleanerze.

Wyjęcie / Włożenie nowej karty.

Odpalenie Pc, i instalacja najnowszych ze strony Nvidii.

 

A stare to kasowałeś z poziomu "odinstaluj programy" (tzn. physx, nvidia experience itp. wszystko nvidii)  ? a później co w cleanerze usuwałeś ? Nie chce mi się przez ten program robić bo nie wiem czy się coś nie zepsuje wole ręcznie

 

 

I czy przy instalacji nowych sterowników zaznaczyć w opcjach zaawansowanych "czysta instalacja" czy cos takiego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stare to kasowałeś z poziomu "odinstaluj programy" (tzn. physx, nvidia experience itp. wszystko nvidii)  ? a później co w cleanerze usuwałeś ? Nie chce mi się przez ten program robić bo nie wiem czy się coś nie zepsuje wole ręcznie

 

 

I czy przy instalacji nowych sterowników zaznaczyć w opcjach zaawansowanych "czysta instalacja" czy cos takiego ?

 

Ja zwyczajnie odinstaluje jak zaznaczyłeś, z "odinstaluj programy". W ccleanerze, potem robię wyczyść rejestr, bo zawsze coś tam zostanie po usunięciu.

 

Czystej instalacji dotąd nie miałem potrzeby wykonywać, więc tego nie zaznaczam.

 

Przy instalacji sterowników Zawsze zaznaczam niestandardową instalację. Robię to, ponieważ przy "standardowej/expresowej" instalują się niepotrzebne śmiecie, typu 3d Vision, które są do okularów 3d, a zaśmiecają kompa.

Ja instaluje tylko sterownik graficzny, i Physx. Nvidia experience polecam tylko tym, którzy mniej ogarniają kompy, i chcą by program im instalował sterowniki najnowsze.

 

Sam instaluję ręcznie ze strony co parę miesięcy lub do gry, która akurat ma jakieś optymalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zwyczajnie odinstaluje jak zaznaczyłeś, z "odinstaluj programy". W ccleanerze, potem robię wyczyść rejestr, bo zawsze coś tam zostanie po usunięciu.

 

Czystej instalacji dotąd nie miałem potrzeby wykonywać, więc tego nie zaznaczam.

 

Przy instalacji sterowników Zawsze zaznaczam niestandardową instalację. Robię to, ponieważ przy "standardowej/expresowej" instalują się niepotrzebne śmiecie, typu 3d Vision, które są do okularów 3d, a zaśmiecają kompa.

Ja instaluje tylko sterownik graficzny, i Physx. Nvidia experience polecam tylko tym, którzy mniej ogarniają kompy, i chcą by program im instalował sterowniki najnowsze.

 

Sam instaluję ręcznie ze strony co parę miesięcy lub do gry, która akurat ma jakieś optymalizacje.

 

Ok dzięki wielkie już wszystko wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...